Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie bój się budować-mam sprawdzoną technologię


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 94
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Panie Janie - a dodatkowo pytanko : co jest za 100 tys zł ? Materiał ? Robocizna ? Informacja o technologii ? Całość tzn. wybudowanie domku (do opisanego stanu) ?

Krzysiek

to zysk budowlańca brutto

Przepraszam,w cenie jest wszystko oprucz działki,przyłączy.R+M+S,a ten zysk budowlańca brutto to 100zł anie 100tys. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to kolejna firma co z prefabrykatów buduje ?

Ja już sie raz "sparzyłem", na szczescie nic mi nie budowali :)

W googlu też mozna znaleźć panią Bożenę Przestrzelską, która nagrodę dostała, ale o technologii ni chu-chu

pozdr - Krzysiek

Może to robić firma,ale chodzi żebyś mógł to zrobić sam.Wymagane jest serce.Nic tak nie cieszy jak coś co zrobiłeś sam.Budynek w stanie ja w opisie,stawiałem w trzy miesiące z ludźmi z łapanki.Po instruktażu jesteś najważniejszy na budowie.Masz wszystko na oku,bo ty będziesz mieszkać w tym budynku.Budować mogą małe firmy po przeszkoleniu,ale tak szczeże,to ja wierzę tylko sobie i inwestorowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko - pomysł jest opatentowany i nikt go nie podbierze

 

Moją nieufność wzbudziły dwie rzeczy: pan autor pomysłu unika krótkiego przedstawienia idei pomysłu koncentrując się na walorach emocjonalnych, po drugie - świetna technologia budowy ścian obniża koszty okien, dachu i innych części domu.

 

no ale może się mylę oczywiście. czekam na prezentację rozwiązania.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja w takim razie NIC nie rozumiem ....

A ile kosztują materiały ?

Zysk jest dość dobrze zdefiniowaną "kategorią ekonomiczną" :)

Coś mi się zdaje że te 100 kzł to kasa jaką trzeba zapłacić p. Janowi za wybudowanie domu, a materiały to kosztują diabli-wiedzą-ile ...

pozdr - Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat pojawil sie tu wczoraj, ale po kilku sekundach zniknal. Byly zamieszczone zdjecia. Cos kolo 8miu (chyba). Udalo mi sie otworzyc tylko pierwsze dwa zdjecia. Na pierwszym byla gola dzialka po zdjeciu humusu. A na drugim byl dol jak pod fundament w ktorym co jakas odleglosc stal slup (wygladal jak bloczek BK pomalowany czyms na czarno). Nawet myslalem, ze jest to jakis "budowlany zart" i chetnie bym zobaczyl co bylo dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Janie Przestrzelski,

 

A może przeniesie Pan swoje reklamy na forum "Ogłoszenia" ?

 

To forum służy do wymiany doświadczeń...

 

Pozdrawiam,

Jedni chcą inni wyganiają mnie na ogłoszenia.To nie reklama.Nie produkuję żadnych materiałów,nie narzucam robocizny.Chcę podzielić się doświadczeniem przy budowie kilku domów,dać namiar na tych którzy zapoznali się z technologią i mają swoje wyrobione zdanie.

Mamy piękne materiały,ale nie każdego na nie stać.

Mam prezentację powerPoint ale nie wiem jak wam ją udostępnić może ktoś mi podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Janie Przestrzelski,

 

A może przeniesie Pan swoje reklamy na forum "Ogłoszenia" ?

 

To forum służy do wymiany doświadczeń...

 

Pozdrawiam,

Jedni chcą inni wyganiają mnie na ogłoszenia.To nie reklama.Nie produkuję żadnych materiałów,nie narzucam robocizny.Chcę podzielić się doświadczeniem przy budowie kilku domów,dać namiar na tych którzy zapoznali się z technologią i mają swoje wyrobione zdanie.

Mamy piękne materiały,ale nie każdego na nie stać.

Mam prezentację powerPoint ale nie wiem jak wam ją udostępnić może ktoś mi podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mam prezentację powerPoint ale nie wiem jak wam ją udostępnić może ktoś mi podpowie"

 

bardzo prosto - proszę skopiować tekst opisujący główną ideę tej technologii i go zamieścić w zwykłym poście. Przecież to nie reklama więc entuzjastyczne opisy i kolorowe obrazki w PP nie są potrzebne, prawda ?

 

Korzystam z tego forum, bo jest tu sporo rzetelnej wiedzy i myślących ludzi i nie chcę aby je zaśmiecali akwizytorzy. Dla nich jest dział "ogłoszenia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Technologia pod nazwą RADOŚĆ BUDOWANIA nagrodzona na wiosennych targach budowlanych TARGBUD we Wrocławiu nagrodą główną Rektora Politechniki Wrocławskiej.

Zgłoszona pod nr P353125 w U.P RP. Prosta konstrukcja ściany,szokuje zaletami, nie ustępuje trwałością technologią tradycyjnym.

Możesz to zrobić sam. :o

MODUŁOWA KONSTRUKCJA SŁUŻĄCA DO PREFABRYKACJI ŚCIAN DOMÓW JEDNORODZINNYCH I BUDYNKÓW GOSPODARCZO-PRODUKCYJNYCH,ORAZ SPOSÓB PROJEKTOWANIA I MONTAŻU NA PLACU BUDOWY.

 

Znane są dziesiątki sposobów budowy domów jednorodzinnych .Każdy z nich ma swoje wady i zalety .I chociaż obecnie powszechny jest dostęp do wysokiej klasy materiałów budowlanych to ich cena odstrasza wielu potencjalnych inwestorów .

Przedmiotem wynalazku jest niewiarygodnie prosty sposób prefabrykacji konstrukcji ścian budynków jednorodzinnych parterowych i wyższych , a także towarzyszących im obiektów gospodarczo-produkcyjnych bezpośrednio na wybudowaniem poziomie zerowym obiektu .

Opracowując system prefabrykacji kierowano się przede wszystkim minimalizacją kosztów

pośrednich związanych z budową , a także ograniczeniem kosztów robocizny , transportu i materiałów pomocniczych .Odejdźmy od budowania latami budynków o wiele za dużych – pokoleniowych z wymyślną architekturą ,może i pięknych ale o wiele za drogich .Wybierzmy dom funkcjonalny ,bez nadmetrażu i za dużej kubatury .W dobie kiedy zaczynamy migrację za pracą , nie przywiązujmy się do miejsca ,aby w razie potrzeby można było sprzedać budynek tanio ,ale z zyskiem i wybudować bądź kupić nowy .Społeczeństwo się starzeje ,dzieci dorastają i zakładają swoje rodziny ograniczając się często do jednego dziecka –rośnie zapotrzebowanie na domy małe parterowe , z garażem i niewielkim terenem zieleni do odpoczynku .

Na taki mały parterowy ciepły budynek wybudowany systemem prefabrykacji będzie stać szerszą rzeszę potencjalnych inwestorów .Zwłaszcza ,że ideą systemu jest ścisła współpraca z inwestorem , który swoją lekką pracą na budowie poznaje technologię ,baczy na dokładność wykonania i nabierając do budowy przekonania, zaczyna traktować ją jak dobrą inwestycję ,a nie jak skarbonkę bez dna.

 prosty sposób prefabrykowania ciepłej ściany (k~0,25 W/m2K) na placu budowy

 

 odchudzone fundamenty (trzykrotnie mniej betonu)

 

 trwałość budynku nieustępująca budynkom tradycyjnym

 

 system dla majsterkowicza – idealny na tereny zagrożone powodziami i szkodami górniczymi

 

 

ZALETY

 

- szacunkowy koszt 1m2 powierzchni użytkowej budynku wykonanego własnymi siłami wyniesie od 600-800 zł/m2

- współczynnik „K” dla ściany budynku wyliczono na 0,25 w/m2k

- wyliczony koszt 1m2 ściany zewnętrznej z tynkiem strukturalnym na zewnątrz budynku i gładzią po stronie wewnętrznej mieści się w 65-70 zł, co jest równe jedynie wartości ocieplenia 1 m2 ściany budynku wykonanego metodą tradycyjną

 

Najpierw należy zaadaptować wybr proj do technologii przez współpracującego ze mną od dłuższego czasu konstruktora -architekta,a najlepiej kupić jeden z gotowych projektów dostosowanych do tej technologii opracowanych przez wspomnianego inż.Kowalskiego,ok 2.5 tys. +Koszt licencji na bud.domu 500zł.Adaptacje innych budynków ,lub ich projektowanie jest droższe i traktowane jak projekt indywidualny.

Adaptujemy budynek do terenu i przystępujemy do prac:

kopiemy wyt fund -bardzo zbliżone gabarytami do fundamentów pod domy

kanadyjskie.zalewamy.Pod budynek w Wiszni Małej 195gm zabudowy zużyłem 7.5m3 betonu .

-układamy kanal i wodę w budynku i wylewamy chudy bet pod posadzk

-w pobliżu,lepiej odrazu na fundamentach z izolac poziomą,układamy proste formy.Wyobraźmy sobie ściany ,które mają leżeć po obwodzie fundamentów.W formy układamy styrop przykrywamy zbrojeniem i zalewamy betonem.W przygot ścianach uwzględniliśmy otwory okienne,drzwiowe,z wykonstruowaniem nadproży./

Sciany dojżewają przez ok 20 dni ,a my wykorzyst czas na przygotowanie wiązarów dachowych i innych prac.Po trzechj tygodniach przystępujemy do podnoszenia prefabrykatów do pionu i skręcającje ze sobą.Robić to najlepiej ręcznie.Lekka praca na tydzień dla dwóch osób.

Do produkcji ścian zurzyłem następne 7,5m3 bet.

Powstaje olbrzymia hala o wym 13.5 x 15.5 m której ściany zwięczamy i przykrywamy wiązarami

Sciana w tym momęcie ma gr.14cm,pozostało ją docieplić styropianem 12cm i mamy super ciepły dom za naprawdę nie durze wyrzeczenia.

Resztę prac nie różniu się zasadniczo od prac w innych techn.

Z tym, że idealnie równe ściany prefabrykatów wymagają mniej nakładów na ich wykończenie.Wewnątrz jest beton wykończony gładzią.,a 12 cm styr kładziemy na klej ułożony pacą zębatą.

To z grubsza :lol: och.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozumiem podstawą tej technologi jest prefabrykacja ścian na budowie. Można prosić o jakiś szerszy opis oraz o informację, czy za opis tej technologii pobiera się opłatę, czy dostęp do informacji jest darmowy?

Opis jest darmowy.to tylko informacja o innowacjii.szczegóły na G.G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli panie Janie, jak rozumiem ściany nośne są z betonu.

Przypomina mi to trochę technologię Praefa (z keramzytobetonu, ocieplonego styropianem) tyle że wykonywaną we własnym zakresie.

Wydaje mi się (jak dla mnie) wadą b. akumulacyjność cieplna takiego budynku (większa niż ceramiki tradycyjnej - pustak - czy też poryzowanej), zaletą duże tłumienie dźwięku.

Gdy ktoś ma wolny czas - może próbować tak budować, ja - nie.

Pisze pan o "słabszych" fundamentach - a co w przypadku szkód górniczych ?

 

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli panie Janie, jak rozumiem ściany nośne są z betonu.

Przypomina mi to trochę technologię Praefa (z keramzytobetonu, ocieplonego styropianem) tyle że wykonywaną we własnym zakresie.

Wydaje mi się (jak dla mnie) wadą b. akumulacyjność cieplna takiego budynku (większa niż ceramiki tradycyjnej - pustak - czy też poryzowanej), zaletą duże tłumienie dźwięku.

Gdy ktoś ma wolny czas - może próbować tak budować, ja - nie.

Pisze pan o "słabszych" fundamentach - a co w przypadku szkód górniczych ?

Nareszcie sęsowne pytania.Ten system bardziej przypomina technologię domów szkieletowych kanadyujskich,szkielet drewniany zastąpiony jest konsrukcją betonowego słupka,Wewnętrzną osłonę szkieletu i jednocześnie stęrzeniem poprzecznym zaniast płyt ze sklejek i suczych tynków jest ścianka betonowa 4 cm-żeby można było na niej coś bardzo nawet ciężkiego powiesić.Odpadają tu paraizolacje,wiatroizolacje i mase robociznyu związane z ciesielką,impregnacją.Tarcica u żywana do ustawienia form wykorzystana jest w 100% na dach,Ciężar ściany 120 kg na m2 ,wymaga w przypadku najgorszych parametrów gruntów niewielkich przekroi fundanentów( wystarczyłoby 5 cm) Słupek nośny ma przekrój 10x14 cm,z tąd szerokość podwaliny 20 cm.Podwalina opasta jest na stopach fundamentowych.Dlatego wspominałem o ilości zużytego betonu rażem ok 30m3 (fundamenty+ściany,wieńce,nadproża)aby można było porównać do betonu zużytego na same fundamenty podobnego domu budowanego met.tradycyjną.

Metoda szkieletów żelbetowych stosowana jest b.często przy stawianiu wysokich obiektów i należy do najbardziej bezpiecznych.Zalecana jest zwłaszcza na terenachzagrożonych wstrząsami. Różnica polega na tym że w tym przypadku przekroje szkieletu sa niewielkie i nie możliwe jest wylanie go w pionie.Jak wprowadzilibyśmy beton w szlunek o przekroju 10x14 cm z umieszczonym we wnętrzu zbrojeniem?,jak to odpowietrzyć?

Z tych względów konstrukcje szkieletów mają wieksze przekroje ,pochłaniają większe ilości materiałow-betonu i stali.

Napewno widzieliście niejednokrotnie dom z betonu komurkowego wzmocniony szkieletem żelbetowym-bezsens?

 

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis jest darmowy.to tylko informacja o innowacjii.szczegóły na G.G

 

Panie Janie,

 

A kto jest producentem tej technologii ? A kto jest - zakładając że chciałbym wykonywać dom w tej technologii - wykonawcą ?

 

Nadal twierdzę że to nie to forum...

 

wtej chwili nie z mojej winy jesteśmy na ogłoszeniach drobnych.To o czym mówię systemie szkieletowym,istnieje tysiące domów zwłaszcz wysokich wykonanych tą technologią.Istotne jest to że mam sposób na zastąpienie szkieletu o wymiarach jak w domach kanadyjskich szkieletem żelbetowym i możesz tego dokonać sam . Oczywiście jak masz kasę to płać i nie nażekaj że budowanie jest drogie.

To forma budowy dla np.nauczycieli.Mają wakacje.Zaczną w czerwcu

w 3 mc-e przykryją dachem.Co ja z tego mam? No chyba na razie satysfakcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam tą technologię.

Działka + projekt indywidualny realizowany przez projektanta w bezpośrednim kontakcie z autorem technologii (Kowalski z Koszalina) + pozwolenia na budowę - wszystko załatwione.

Do budowy nie doszło - przed rozpoczęciem budowy dostałem korzystną ofertę zakupu domu na sąsiedniej działce.

Zakupiłem ten dom - i nie było potrzeby budowy.

Został mi projekt (zaakceptowany z pozwoleniem na budowę w Bydgoszczy - miasto).

Projektant po realizacji projektu (indywidualnego pod moje potrzeby - domek parterowy bez piwnicy) stwierdził, że technologia jest rewelacyjna. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

De facto w pewnym sensie mój dom JEST zbudowany jako "klatka" [słupy, wieniec=nadproża] żelbetowa, wypełniona betonem komórkowym odm. 400, jednowarstwowo. "Klatka" ta jest docieplona styropianem.

Taka konstrukcja wynika z zabezpieczenia przed szkodami górniczymi. Ale: grubość ścian fundamentowych to 30 cm (wystarczyłoby 24 cm, ale potem BK musiałby być "nadwieszony" na tym fundamencie o 12.5 cm), a grubość "elementów klatki" to ok. 25 cm.

 

pozdr - Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...