Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator + dgp - inne rozwiązanie, czy to ma sens ???


eRaf

Recommended Posts

Witam

Jeżeli z dystrybutora DGP podepniemy się na wlot do reku (przed reku) (w przypadku braku pracy DGP: dodatkowo zainstalujemy przepustnicę po stronie DGP) i dodatkowo dopływ ciepłego powietrza od kominka (przepustnica) będzie mechanicznie regulowany przez czujnik temp. zainstalowany za skrzynką mieszającą powietrze wentylacyjne z ciepłym powietrzem z DGP przed reku (należy spełnić warunek aby w wyniku mieszania świeżego powietrza z zew. lub GWC z ogrzanym powietrzem z kominka nie przekroczyć max wartości temp. na wejściu do reku - tu wada bezwładność tego systemu: przez pewien czas do reku może napływać temp>max do momentu, kiedy temp ta wyrównania się do

Myślę iż w systemie opisanym przeze mnie powyżej należałby dodatkowo zainstalować dodatkowy wentylator od nawiewu powietrza z zew. przed skrzynką mieszającą to powietrze z DGP (bezpośredniego z zew. lub z GWC) w celu wyrównania ciśnień (taki dodatkowy wentylator czasami się spotyka w systemach z doprowadzeniem powietrza do reku z GWC żwirowego) oraz zainstalować główny filtr od DGP z kominka przed skrzynką mieszającą to powietrze z powietrzem z zew. do reku.

 

Czy w przypadku kiedy przepustnica za DGP przed skrzynką mieszającą powietrze z DGP i z zew. będzie całkowicie zamknięta istnieje jakieś niebezpieczeństwo dla wkładu kominkowego ?

 

P.S. Jaka jest max dopuszczalna temp. na wejściu do reku od nawiewu z zew. ?

 

Jakie widzicie wady i zalety tego systemu ? Może kogoś mój tekst natchnie do innego podejścia do reku+dgp. Ja sam na razie mogę tylko poeksperymentować teoretycznie, jednak ciągle zastanawiam się nad zainstalowaniem reku, dgp i reku+ dgp w moim przyszłym domku, którego budowę planuję rozpocząć dopiero za rok.

 

Pzdr

Raf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...