Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzisiaj dzwonił do mnie budowlaniec i znów wypytywał o zbrojenie stropu... W przyszłym tygodniu ma być odwilż (oby! ) i chciałby zamawiać stal pod zbrojenie stropu, a nie wie jak tak naprawdę go uzbroić..

Bardzo Was proszę o szybką poradę. Mój numer telefonu to 605 466 169 - Jeśli napiszecie mi SMS-a to chętnie do Was zadzwonię.

Kasik79- Z Tarnowskich Gór jest nie daleko do Mysłowic, więc jak kiedy będziecie chcieli, zaprosimy Was na oględziny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam!

Cała sprawa ze stropem została pomyślnie rozwiązana. Okazało się, że osoba, która sprzedała mi działkę z projektem nie dała mi materiałów pomocniczych - czyli zeszytu np. ze stroną K9, na której było napisane jak uzbroić część stropu nad jadalnią. W międzyczasie mój wykonawca skontaktował się z Dobrymi Domamii i dosta od nichł tenże zeszyt. Teraz (po przysłaniu paczki z wszystkimi zeszytami/notatkami/bzdetami od sprzedawcy działki) mamy dwa zeszyty i nie ma już przed nami tajemnic.

Swoją drogą dziękuję za Waszą pomoc :wink:

Dzisiaj zalewamy strop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących Neptunka!!!

My zaczynamy budować naszego jak tylko pogoda na to pozwoli, mam nadzieje że jaknajszybciej!!!

Jak większość z Was wprowadziliśmy trochę zmian:w dużym uproszczeniu:

1) zamieniliśmy łazienkę na parterze na garderobę a z wc i garderoby zrobiliśmy łazienkę

2)w kotłowni dodaliśmy drzwi

3)w salonie będzie wykusz (miejsce na stól), wyjście na taras bedzie jedno, a tym samym na kominek bedzie więcej miejsca

4)nad wykuszem będzie balkon, czyli zamiast okien w pokoju na górze będzie lukarna!!!

Jedyny problem jaki pozostał to brak spiżarki!!! Macie jakiś pomysł???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć moni

ja poczatkowo myslalam o zmianie biegu schodów i wtedy spizarnia miala być pod schodami. Ostatecznie zmieniłam je w kształt L i pomysł odpadł :)

co do zmniejszenia kuchni dla spizarni to nie wiem czy nie szkoda

A tak w ogole to dostalismy POZWOLENIE NA BUDOWE!!!!!! Strrrrrrrrrrrrrasznie sie ciesze, chociaz wczoraj rozmawialam z naszym szefem ekipy i zła wiadomosc jest taka ze nie zaczniemy od razu po swietach tylko na przełomie kwietnia i maja. To juz mnie mniej cieszy

w kazdym razie u nas ostatecznie bedzie to tak:

 

http://lh6.ggpht.com/_a_rfLAPvGp8/SwHGhlHuruI/AAAAAAAAAJk/MSZIjdkKYxE/s640/rzut%20parteru.jpg

Byłam wczoraj na budowie u goscia u którego konczy ten nasz budowlaniec i wiem ze warto na niego zaczekac :)

super- najlepsza byla zielona stolarka i zielone gresy na podłogach. Super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że szkoda...narazie zostawimy ten temat wszystko jak sądzę wyjdzie w trakcie...

My ostateczne pozwolenie także dostaliśmy kilka dni temu, teraz to jedynie pogoda stoi nam na przeszkodzie... Myślę że my też zaczniemy w okolicach końca kwietnia!!!

Fajnie że nie tylko my jesteśmy na starcie,choć jak oglądam wykończone na git Neptunki to zżera mnie zazdrość,hehe!!!

Pozdrawiam Cieplutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Magdy i Wojtka:

Czy powiększaliście salon bo na tych zdjeciach wydaje sie naprawdę spory!!

A gdzie stoi Wasz Neptunek, bo bardzo chciałabym zobaczyć go na żywo...jeśli oczywiście to możliwe!!! Wydaje mi się, że zamówiliśmy taką samą dachówkę jak u Was, dlatego tym bardziej ciekawa jestem jak to wygląda w realu!!! Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monia też się cieszę, że ktoś jeszcze jest na tym etapie :)

M&W wszystko mi się podoba :) Musiałam to sobie tylko przekleić na odbicie lustrzane bo nie mogłam się połapać :)

Widzę, że jako nieliczni zostawiliście wejście do kuchni. Ja wybrałam ten projekt międzu innymi dla tego wyjścia na taras :)

Macie może jakiś pomysł na umeblowanie? Bo dla mnie to mały koszmarek Chciałabym wyspę, najlepiej oddzielającą wyjście na taras od holu i rysuję to na wszystkie sposoby. Macie już coś ustalone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda Wojtek mam jeszcze jedno pytanie. Widzę, że macie niższą ściankę kolankową niż np Dundela u której byłam. Ile mieliście cegieł i jak to teraz oceniacie? Dalibyście więcej czy dobrze jest jak jest? Dzięki bardzo

u nas ścianka to 2 ytongi + wieniec + murłata razem wyszło ok 80 z czego trzeba odjąć jakieś 10cm ,czyli jest 70cm.

te pokoje sa tak wielkie ,ze wszysko i tak poustawiam przy ściankach wysokich.przy niskich łóżka ,stoliki nocn e i niskie komody dadza rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Magdy i Wojtka:

Czy powiększaliście salon bo na tych zdjeciach wydaje sie naprawdę spory!!

A gdzie stoi Wasz Neptunek, bo bardzo chciałabym zobaczyć go na żywo...jeśli oczywiście to możliwe!!! Wydaje mi się, że zamówiliśmy taką samą dachówkę jak u Was, dlatego tym bardziej ciekawa jestem jak to wygląda w realu!!! Pozdrawiam:)

nic nie powiekszaliśmy,powiekszyliśmy tylko witryne z 240 na 280,i daliśmy pod nia parapet,ale powiekszyłabym salon kosztem tarasu jakieś 50 cm i byłoby ok

 

 

dachówka to e-32 angoba szlachetna kasztan z koramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...