Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pytanie o działanie instalacji co w układzie otwartym


youngmoney

Recommended Posts

Schemat załączyłem w poście #27

 

Faktycznie, ślepy jestem.. Dziękuje po raz kolejny..

 

Dobra, czyli jeśli dobrze odczytuje, przed bojlerem pompa i zawór zwrotny. Bez obejść te pompy czy ma/może być zestaw z obejsciem? Taki już mam 1 obecnie..

To samo przed wymiennikiem płytowym na zasilaniu, a na powrocie przed WP też pompa? Naczynie przelewowe zamkniete i do niego zawór bezpieczeństwa 3 bar?

To wszystko co potrzebne?

Czy pojemność naczynia nad kotłem ma znaczenie? W sensie nie do końca rozumiem jak się to będzie napełniać później, żeby się nie przelewało od razu do kanalizacji, a napełniło się wszystko powyżej..

Edytowane przez youngmoney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie potrzebne są niestety aż 3pompy.W obiegu pierwotnym dwie jedna do ładowania bojlera a druga ma tłoczyć do WP,za każdą z tych pomp zawór zwrotny.Obejscie jest zbyteczne.Po stronie wtórnej WP jest kolejna pompa,na powrocie,która również musi tłoczyć do WP.Po stronie wtórnej WP należy zamontować zawór do dobijania wody do instalacji,musi tu być również manometr aby było wiadomo ile uzupełnić wody.Nalezy dobrać wielkość naczynia przeponowego i ustawić w nim odpowiednie ciśnienie wstępne.Naczynie wzbiorcze po stronie kotłowej nie musi być bardzo duże bo pojemność instalacji nie jest wielka,pewnie wystarczy to które jest w teraźniejszej instalacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojler możesz mieć w mieszkaniu. Nie ma żadnego problemu aby go podłączyć do układu zamkniętego. Trzeba pamiętać o odpowiednio większym wymienniku płytowym.

 

 

Czytałem, że przez te wymienniki płytowe są duże straty ciepła i grzejniki nie zagrzewają się tak jak w instalacji otwartej. Z czego to wynika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojler możesz mieć w mieszkaniu. Nie ma żadnego problemu aby go podłączyć do układu zamkniętego. Trzeba pamiętać o odpowiednio większym wymienniku płytowym.

Tylko po co?)aby chodziła dodatkowa pompa w lecie po stronie pierwotnej WP aby zagrzać wodę użytkową?a i tak trzeba prowadzić rury z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...