Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec gazowy a dogrzanie domu elektrycznie


supervision

Recommended Posts

Dobry wieczór,

z racji tego, że mam dużą nadwyżkę z instalacji fotowoltaicznej, chciałabym dogrzać dom grzejnikiem elektrycznym, żeby zaoszczędzić na gazie. Na takiej zasadzie, że piec gazowy szybciej by się wyłączał, bo temperatura 21 stopni byłaby osiągnięta przez sterownik szybciej... Będzie to działać?

Zastanawiam się, który wybór będzie najrozsądniejszy - grzejnik konwektorowy, olejowy, ceramiczny...? A może jest jakieś rozwiązanie, o którym nie wiem?

Panele na podczerwień odpadają, mam w łazience i nie sprawdza się. Montować klimatyzatora nie chcę. Parter i piętro mają po 40 m2, więc mikrusy, planuję dokupić dwa grzejniki.

 

Proszę wypowiedzcie się co byście zakupili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym wybierać z tych trzech to zdecydowanie konwektory. Tanio, precyzyjnie, szybko i nawet estetycznie. W cenie jednego grzejnika ceramicznego masz dwa wypasione, markowe konwektory. Moja kuzynka nabyła droga kupna Atlantic f120. Ładne.

 

Ok, dziękuję bardzo. Poczytam o tej opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję bardzo. Poczytam o tej opcji

Te 3,5tys kWh masz na czysto po odjęciu 20%?

Chyba najlepszym sposobem na wykorzystanie tego, będzie wpięcie jakiegś taniego kotła elektrycznego w istniejący układ CO.

Niby drogo. Jednak po przeliczeniu dodatkowych grzejników i komfortu, to już całkiem inna sprawa.

Nie wiem, ile tam masz pomieszczeń/pokoi.

Ewentualnie iść w jeden "grzejnik" do największego pokoju. Niech sam sobie grzeje i utrzymuje temperaturę cały sezon grzewczy.

Jeden lub dwa pokoje

Wyłączyć ogrzewanie gazowe w tych pomieszczeniach.

Ograniczysz koszty inwestycji/zakupu źródła ciepła.

Inwestowanie na cały dom.nowej instalacji CO, bo tak to trzeba nazwać, ekonomicznie nieuzasadnione.

Pzdr

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 3,5tys kWh masz na czysto po odjęciu 20%?

Chyba najlepszym sposobem na wykorzystanie tego, będzie wpięcie jakiegś taniego kotła elektrycznego w istniejący układ CO.

Niby drogo. Jednak po przeliczeniu dodatkowych grzejników i komfortu, to już całkiem inna sprawa.

Nie wiem, ile tam masz pomieszczeń/pokoi.

Ewentualnie iść w jeden "grzejnik" do największego pokoju. Niech sam sobie grzeje i utrzymuje temperaturę cały sezon grzewczy.

Jeden lub dwa pokoje

Wyłączyć ogrzewanie gazowe w tych pomieszczeniach.

Ograniczysz koszty inwestycji/zakupu źródła ciepła.

Inwestowanie na cały dom.nowej instalacji CO, bo tak to trzeba nazwać, ekonomicznie nieuzasadnione.

Pzdr

 

Dziękuję za opinię. Aż takiej rewolucji nie chcę robić, poza tym nie mam sterowania na kazdy pokój. Chcę jedynie 'odciążyć piec gazowy' i dokupić 2 przenośne grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...