Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sufit podwieszany a długi salon-korytarz


vwrafi

Recommended Posts

Witam.

 

Chcę zabrać się za zrobienie sufitu podwieszanego. U mnie salon ma ok. 5 metrów długości, dam więc dwa profile 2,6m złączone razem. Ale w pewnym momencie salon wychodzi na korytarz i chyba raczej nie będę dawać 11 metrów profila ( bo tyle ma długość korytarza + salon ). Jak do tego podejść? To będzie sufit krzyżowy, czyli pod tymi profilami będą jeszcze drugie położone prostopadle do nich. Załączam widok domu z góry. Czerwone kreski to profile. W salonie jest ok, w kuchni długość też ok, ale co z tym korytarzem?

 

I skoro to jest forum o izolacjach, to jaką dać wełnę nad te profile? Strop jest żelbetowy. Mogę go obniżyć o 20 lub 23 cm. Właściwie to chciałem dać go niżej o 23, gdyż wydawało mi się, że taką grubość mają wełny, ale teraz widzę że w sklepach są grubości 20cm. I czy jest jakaś wełna, która pod wpływem własnego ciężaru nie zapadnie się? W sensie że dam 20cm a po 5 latach zrobi się z tego 15cm.

 

 

 

Profile.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mam kolejne pytanie.

 

Zamontowałem już wieszaki ES, i dzisiaj chciałem przymocować do nich profile główne CD (sufit krzyżowy dwupoziomowy). Kupiłem tzw. pchełki z wiertłem (tak mi polecono w Castoramie), ale one się w ogóle nie wkręcają. Muszę naprawdę długo przyciskać wkrętarkę z bitem do tej pchełki, żeby się w końcu wkręciła w profil. Nie wyobrażam sobie, że miałbym tak wkręcać pchełki do 300 wieszaków, to zajmie wieczność i dużo straconej energi.

 

Co mogę robić nie tak? Może kupiłem złe wkręty? Są może jakieś inne bardziej ostre? Jakiś inny typ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

OK, oddałem te wkręty pchełki z wiertłem, nie nadają się do wiercenia w profilach. Kupiłem takie srebrne wkręty 4x16mm podkładkowe, są spiczaste i elegancko nimi idzie już.

 

Teraz mam pytanie o izolację. Podobno między profil a płytę gk daje się folię paroizolacyjną czy hyrdoizolacyjną. Robi się to po ty, żeby wilgoć nie wchodziła w ocieplenie na suficie ( lub w pustą przestrzeń jeśli nie ma ocieplenia ), nie skraplała się tam i nie powodowała zapadnięcia sufitu. No więc jeśli dam folię, to niby para/woda/wilgoć nie wejdzie mi ponad płyty. Więc jeśli nie wejdzie ponad płyty, to gdzie ona się zatrzyma? W samych płytach? Czy wtedy płyty się nie rozpadną od wilgoci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej... tak to czytam. A powiedz mi Ty musisz dawać tą wełnę izolacyjną ? Mieszkasz w domu czy w bloku ? Jaki cel ma to, że bedziesz dawać wełnę izolacyjną pod sufit podwieszany ? Ale okay. Jak już chcesz tak zrobić to potrzebujesz około 25 cm materiału izolacyjnego. Najczęściej używa się dwóch warstw mineralnej po 15 cm. Jeżeli też tą płytę termoizalacyjną to nie powinno nic się stać, Jak masz dobrze wszystko zamontowane, masz odpowiednie profile to będzie okay. Rozumiem, że używałeś profile aluminiowe coś jak tu https://e-armet.pl/profile-aluminiowe czy z Aluplexi albo Castoramy ?

 

Edit: Doczytałem do końca. mieszkasz chyba w domu jednorodzinnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...