Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Plama po pomalowaniu gładzi


Wnuczek888

Recommended Posts

Witam,

robię właśnie mały remont i potrzebuję Waszej pomocy.

We wtorek położyłem na środku ściany gładź polimerową Atlas GTA a w czwartek wyrównywałem ją gąbkami ściernymi. W piątek rano pomalowałem całą ścianę 2 warstwami farby.

Niestety ale na środku ściany wciąż widoczna jest plama w miejscu gdzie była gładź. Jaki może być powód takiej sytuacji i co mogę zrobić żeby się jej pozbyć? Gładź na 100% była sucha w chwili malowania... była też porządnie przytarta i wyrównana... co może być powodem że ta "inna struktura" przebija spod farby?

 

Z góry dziękuję za wszelkie porady!

Screenshot_20221210_234415_Gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Mogłeś użyć farby podkładowej przed malowaniem całości. Teraz jedynie pozostaje nałożenie kolejnej warstwy farby, powinno to wyeliminować problem. Jeśli nie będzie to kłuć w oczy, to możesz zastosować wałek który grubiej położy farbę np. z dłuższym włosiem z Draumetu, jednak musisz liczyć się z tym, że wtedy struktura ściany będzie bardziej chropowata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie,

gładź najlepiej aplikować na całą powierzchnię ściany. Rozwiązaniem jest przeszlifowanie ściany, jej odpylenie, zagruntowanie i ponowna aplikacja masy (na całość ściany). Do gruntowania można wykorzystać np. grunt polimerowy Śnieżka Acryl-Putz GU40. Istotny jest również wybór wałka do malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...