Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odczyty z licznika dwukierunkowego. Czy mam problem?


ezg2014

Recommended Posts

Poprzedni odczyt przed południem. Licznik w ogrodzeniu. Chyba powinni poinformować przy wymianie?

 

Nie tylko poinformować, ale przedstawić odbiorcy do podpisu zlecenie wymiany z danymi starego i nowego licznika.

W tym roku zdarzyło mi się, że człowiek z poza PGE wymieniał liczniki na zlecenie i błądził po terenie szukając miejsca instalacji. Ponoć zrezygnowali już z tej formy wymiany. Zamknij skrzynkę pomiarową własną kłódką to nikt nie będzie dłubał przy liczniku bez Twojej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny. Na podkarpaciu oprogramowanie PGE pod kodem 1.8.0 i 2.8.0 wskazuje bieżącą wartość. Ja mam jeszcze 1.8.1, 1.8.2, 2.8.1, 2.8.2 (taryfa G12w).

Dla "ułatwienia" jeszcze np. 1.8.1.1, 1.8.1.2 itd. Pod kodem 1.8.0.1 jest odczyt na koniec ostatniego miesiąca, 1.8.0.2 - dwa miesiące wstecz itd.

 

Witam

Mam taki sam licznik, też PGE, ale tych odczytów z końca miesiąca (1.8.1.1 itd) to nie znajduję, przeklikałem od dołu do góry z powrotem i nie ma.

Jakaś tajemna kombinacja przycisków ???

pozdrawiam Tinek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki sam licznik, też PGE, ale tych odczytów z końca miesiąca (1.8.1.1 itd) to nie znajduję, przeklikałem od dołu do góry z powrotem i nie ma.

Jakaś tajemna kombinacja przycisków ???

Na moim liczniku są dwa przyciski i przyciskając je , zmieniam powyższe numery na wyświetlaczu. Nie wiem, czy dokładnie są takie jak podałeś. Ja skupiam się na 180 i 280.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki sam licznik, też PGE, ale tych odczytów z końca miesiąca (1.8.1.1 itd) to nie znajduję, przeklikałem od dołu do góry z powrotem i nie ma.

Jakaś tajemna kombinacja przycisków ???

pozdrawiam Tinek

 

Po prostu przewijam przyciskami i wyświetlają mi się kolejne wskazania. Mam widoczne po 6 rejestrów na koniec ostatnich 6 miesięcy. Wszystko zależy od oprogramowania. Najwyraźniej mój rejon energetyczny tak programuje liczniki. Możesz próbować nacisnąć i przytrzymać przycisk. Albo obydwa. Na pewno nic nie zepsujesz, a możesz tym sposobem uzyskać dodatkowe informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw złączeniowo pomiarowy należy do energetyki więc słaby pomysł, żeby kłódkę zakładać.

 

To masz szczęście. Ja musiałem własnym kosztem i staraniem przygotować miejsce na montaż licznika - czytaj zamontować skrzynkę złączowo-pomiarową. ZE założył plomby na złączu kablowym przed licznikiem oraz zainstalował i oplombował licznik. Podejrzewam, że gdyby jakiś wandal rozwalił licznik to ZE obciążyłby mnie kosztem wymiany. Zatem zamykam skrzynkę, a odczytać można przez okienko w drzwiczkach albo zdalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu przewijam przyciskami i wyświetlają mi się kolejne wskazania. Mam widoczne po 6 rejestrów na koniec ostatnich 6 miesięcy. Wszystko zależy od oprogramowania. Najwyraźniej mój rejon energetyczny tak programuje liczniki. Możesz próbować nacisnąć i przytrzymać przycisk. Albo obydwa. Na pewno nic nie zepsujesz, a możesz tym sposobem uzyskać dodatkowe informacje.

 

dziękuję za radę, ale chyba faktycznie inaczej jest zaprogramowany, u mnie tych wskazań nie ma, po dłuższym przytrzymaniu przycisku wskakują dodatkowe parametry (tysiące parametrów) ale tych nie ma

wszystkiego najlepszego w nowym roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...