Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki piec ( + osprzęt ) 2-funkcyjny z wbudowanym zasobnikiem do domu sezonowego ?


Adam_87

Recommended Posts

Cześć,

 

Z uwagi na fakt, że jest to mój pierwszy post na niniejszym forum chciałbym na wstępie wszystkich serdecznie pozdrowić. Do rejestracji zmusiła mnie życiowa potrzeba zasięgnięcia wiedzy u osób mających doświadczenie i kompetencje w interesującej mnie sprawie.

 

Planuję zakup domu jednorodzinnego w którym deweloper miał zamiar zainstalować 2-funkcyjny kocioł grzewczy Immergas Victrix 24 kW bez zasobnika. Dom docelowo będzie użytkowany sezonowo przez rodzinę 2+2. Powierzchnia ok. 100 mkw, dom piętrowy, ogrzewanie podłogowe w łazience i przedpokoju na parterze i łazience na piętrze, reszta domu grzejniki ścienne. Punkty poboru c.w.u. to prysznic, wanna, trzy umywalki i kran w kuchni. Po lekturze kilku artykułów w Internecie doszedłem do wniosku, że lepiej będzie zamienić kocioł, który planował deweloper na 2-funkcyjny z wbudowanym zasobnikiem i dołożyć cyrkulację c.w.u. Niestety pieca 1F z osobnym zasobnikiem i cyrkulacją cwu ( tak mam w obecnym domu ) nie mogę zastosować z uwagi na brak miejsca w łazience.

 

Z tego co się zorientowałem to wychodzi na to, że jedyne piece jakie mają wbudowany zasobnik c.w.u. warstwowy to: Saunier Duval IsoTwin Condens lub Viessman Vitodens. Ze względów ekonomicznych bardziej pasuje mi piec Saunier Duval i teraz pytanie do tych z Was, którzy korzystają z pieców tego producenta bądź je instalują, serwisują itd. jak się on sprawuje oraz, który model rekomendujecie: T26-CS/1 z modulacją 2,8-21,9kW czy lepiej T31-CS/1 z modulacją 3,8 - 27,6kW ?

 

Przy okazji chciałbym jeszcze zapytać o konieczną dla mnie funkcjonalność tzn możliwość sterowania piecem przez WiFi gdyż dom będzie użytkowany sezonowo. Producent SD oferuje opcjonalny regulator MiGo z tym, że w opisie widnieje informacja, że tym modułem można sterować tylko jeden obieg grzewczy i c.w.u. Czy jest jakiś sposób aby móc sterować przez WiFi dwoma obiegami grzewczymi ( grzejniki naścienne + ogrzewanie podłogowe ) i c.w.u. ?

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...