Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek z wkładem wodnym + bufor - pytanie zielonki


gali20

Recommended Posts

Witam serdecznie

planuje w domu zastosować ogrzewanie podłogowe zasilane:

- kominek z płaszczem wodnym

- bufor 1500 l + grzałki + fotowoltaika

- kolektror słoneczny

 

 

kominek od bufora dzieli 11-12m

pytanie: jaką rurą łaczy sie kominek z buforem na takiej odległosci, oczywisice prowadząc rurę w posadzce

 

z racji ze sie w ogóle na tym nie znam to przed rozmową z fachowcami wolę zaczerpnąc wiedzy tutaj by wiedzieć o czym z nimi rozmawiać i nie dać się oszukać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, na całej trasie aż do bufora. Oczywiście w bliskim sąsiedztwie kominka nie. ale już od wejścia w posadzkę tak najlepiej z pianki polietylenowej nie są drogie, a spełniają swoje zadanie i można je ułożyć po zgrzaniu/zlutowaniu rur.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, na całej trasie aż do bufora. Oczywiście w bliskim sąsiedztwie kominka nie. ale już od wejścia w posadzkę tak najlepiej z pianki polietylenowej nie są drogie, a spełniają swoje zadanie i można je ułożyć po zgrzaniu/zlutowaniu rur.

 

dziękuję bardzo, jak z trwałością takiej rury? na ile lat wystarczy? zastawnaiam sie czy od razu nie dać 2x takiego zestawu na przyszłośc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzeba nic dodatkowego. Instalacja przeżyje kominek i być może Ciebie, albo chęć ogrzewania w ten sposób:rolleyes:

 

bufor a pojemność płaszcza

dostałem propozycje takiego modelu

https://kratki.com/pl/kominek-z-plaszczem-wodnym-lucy-16-kw-o-200-13439

Pojemność wody (l) 39

 

czy to dobra pojemność? wieksza = lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bufor a pojemność płaszcza

dostałem propozycje takiego modelu

https://kratki.com/pl/kominek-z-plaszczem-wodnym-lucy-16-kw-o-200-13439

Pojemność wody (l) 39

 

czy to dobra pojemność? wieksza = lepsza?

Ja miałem z tej firmy teraz zmieniłem na Defro.

Czy większa pojemność lepsza....?

W samochodzie zawsze, tutaj niekoniecznie. Najlepiej jak jest z pożądnych materiałów, blacha gruba, szamot odpowiedni, czyszczenie łatwe serwis dostępny.

Poczytaj opinie użytkowników, to często rzeczywista jakość. Ja jestem "starej daty" i np w przypadku kominka z PW jeśli waży np 150kg....a drugi 250kg to wybiorę cięższy...oczywiście w grę wchodzi wielkość i wygląd.

Pamiętaj że kominek z PW to kocioł z szybą i nic tego nie zmieni. Wiele osób takie urządzenie ma w kotłowni, a Ty jak i ja w salonie.

Najlepiej również jak można go stosować z wentylacją mechaniczną, ma system zabezpieczeń by stosować go w zamkniętym układzie.....o systemach "czysta szyba" "czysty popielnik" "Eco spalanie"....zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem z tej firmy teraz zmieniłem na Defro.

Czy większa pojemność lepsza....?

W samochodzie zawsze, tutaj niekoniecznie. Najlepiej jak jest z pożądnych materiałów, blacha gruba, szamot odpowiedni, czyszczenie łatwe serwis dostępny.

Poczytaj opinie użytkowników, to często rzeczywista jakość. Ja jestem "starej daty" i np w przypadku kominka z PW jeśli waży np 150kg....a drugi 250kg to wybiorę cięższy...oczywiście w grę wchodzi wielkość i wygląd.

Pamiętaj że kominek z PW to kocioł z szybą i nic tego nie zmieni. Wiele osób takie urządzenie ma w kotłowni, a Ty jak i ja w salonie.

Najlepiej również jak można go stosować z wentylacją mechaniczną, ma system zabezpieczeń by stosować go w zamkniętym układzie.....o systemach "czysta szyba" "czysty popielnik" "Eco spalanie"....zapomnij.

 

Waga (kg) 257

 

brzmi dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...