Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

filtr antysmogowy w ścianie


Recommended Posts

  • 4 months później...
Nikt nic....:confused:, to może uściślę, ze względu na nieciekawe otoczenie chcę zastosować filtr węglowy taki jak np. używają w growboxach. mają one 20 cm średnicy, więc czerpnię i przejście w ścianie zastosowałbym 25cm. filtr byłby wewnątrz. powietrze przez filtr dostawało by się do kanału łączącego z reku fi 125,Oczywiście muszę to wszystko jakoś uszczelnić....w opisie tych filtrów jest przepływ powietrza 160 - 240 m3 co w zupełności mi wystarcza. nie ma niestety nformacji o oporach...dlatego tutaj szukam pomocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.

 

Gdy ja montowałem filtry węglowe u siebie to nie było na rynku nic z gotowych rzwiązań.

Wykorzytsałem elementy profesjonalnych filtrów stosowanych w przemyśle

Kupiłem ramę montażową do filtrów

https://www.filter-mueller.pl/produkt/rama-montazowa-do-filtrow-weglowych-305x610-ocynk/

A następnie oddałem ją do lokalnej hurtowni wentylacyjnej by mi wykonała do niej stosowną obudowę.

 

Do ramy wchodzi 8 wkładów z węglem.

https://www.filter-mueller.pl/produkt/filtr-patronowy-z-weglem-aktywnym-145x450-ocynk/

 

Te wkłady filtracyjne są nitowane, więc można je rozebrać i wymienić zasyp samego węgla.

 

Dzisiaj można kupić gotowca - smogbox

Patrząc na ceny komponentów jego cena jest przyzwoita

 

Trwałość takiego filtra jest uzależniona od stosowanych filtrów mechanicznych

Przy filtrach klasy F9 (ePM1 80%) myślę, że spokojnie 3-4 lata wytrzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to jakaś opcja, czy na moją chatkę 70m2, 2 osoby, reku axia kinetic b 250m3 wystarczy taka rama montażowa na cztery filtry patronowe?

 

Tak.

Ale taki zestaw będzie miał przynajmniej 40 Pa, a ten rekuperator zapasu sprężu praktycznie nie ma.

Trzeba będzie dołożyć i rozbudować instalację by to ze sobą zagrało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...