Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Częśto zrywająca się zawleczka (prośba o radę)


gneras

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim,

Piszę z prośbą o poradę, bo nie wiem, co dalej mam zrobić

Od ostatniego tygodnia zrywa mi zawleczkę od ślimaka w piecu na ekogroszek. Czasem raz dziennie a czasem nawet 3 razy na godzinę

Opał mam ten sam co wcześniej (kiedy zrywał z raz na rok)

Wczoraj wymieniłem ślimak na nowy.

Używam śrub m5 twardość 5,8 (takie mam zalecane przez producenta i takich używałem zawsze)

Niestety problem dalej występuje.

 

Zauważyłem, że zrywa rzadziej, kiedy jest mało opału w podajniku ale nie potrafię znaleźć powiązania z ilością opału w koszu a zrywaniem zawleczki.

Jakie inne mogą być przyczyny

 

Z góry dziękuję za pomoc i poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej zwiększone opory na łożyskach silnika przekładni. Może czas najwyższy rozebrać i przesmarować przekładnie? dodatkowo może, ale nie musi zacierać się któreś z łożysk podajnika ślimakowego? Wszystko z Twojego opisu wskazuje , że silnik ma moc - skoro zrywa zawleczkę przyczyna jest w mechanicznym zablokowaniu ślimaka gdyż zawleczka jest bezpiecznikiem chroniącym silnik przed przegrzaniem i uszkodzeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sam początek dałbym śrubę o twardości powyżej 10 i zainstalował tak zwaną zawleczkę elektroniczną . ( do 100 zł się kupi )

 

A co do szukania przyczyny to najlepiej zmierzyć prąd jaki pobiera sam silnik , następnie silnik z przekładnią ale pustym zasobnikiem a w następnej kolejności z zasypem.

 

Nie wiem jakie opory stawia całkowicie sprawna przekładnia i ślimak ale zakładam że to kilka % więcej niż pobór przez sam silnik .

Jak z przekładnią wyjdzie dużo więcej to gdzieś coś się zaciera.

 

Pomijam już fakt konserwacji i smarowania bo zasadniczo od tego powinno się zacząć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...