Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocioł na pellet a komin z cegły


frytczyk

Recommended Posts

Witam. Planuję zakupić jakiś kocioł na pellet. Myślę o 8 Kw bo domek 70m2 więc wystarczy. Mam komin z cegły murowany. Z początku plan był na ekogroszek ale pellet wydaje mi się bardziej czysty i teraz pytanie czy w tym kominie konieczny będzie wkład czy jest szansa że bez niego będzie się dobrze paliło bo wiadomo boję się że kondensat będzie wykraplał się. A może ocieplić komin na nieuzytkowym poddaszu? Ma ktoś piec na pellet i komin murowany? Z ekogroszkiem rozumiem że nie byłoby problemu z kondensatem czy też może wyłazić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ocieplić komin na nieuzytkowym poddaszu?

To trzeba zrobić koniecznie. Na dodatek strażak na komin żeby nie wyciągało ciepła z komina i kotła.

Ma ktoś piec na pellet i komin murowany?

Mają moi Rodzice i wszystko jest w porządku. Trzeba trochę pokombinować z wymiennikiem ciepła.

Z ekogroszkiem rozumiem że nie byłoby problemu z kondensatem czy też może wyłazić?

Kocioł na ekogroszek jest gorszy do starego komina gdyż jego praca i sterownie wymagają mistrzowskiej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Puławiak ma na myśli w zapobieżeniu kondensaty pary wodnej w kominie...

Strażak pomaga w zachowaniu prawidłowego ciągu...

U siebie RCK mam zamontowany poniżej czopucha.

Strażak jest o wiele lepszy od RCK gdyż już na wejściu do komina zapobiega ciągowi wstecznemu oraz wzmacnia i stabilizuje ciąg kominowy. RCK to wielka ściema i oprócz stabilizacji i zapobieganiu ciągowi wstecznemu nic więcej nie robi. Prawidłowy ciąg kominowy dla danego układu możemy wyregulować i ustawić jedynie za pomocą manometru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasada kominowa "strażak" zwieksza ciąg kominowy co w przypadku wrządzeń na pellet jest szkodliwe - urżądzenia takie do prawidłowej pracy potrzebują niewielkiego ciągu kominowego rzedu 10 Pa a strażak potrafi znacznie zwiekszyć ten ciąg. W zapobieganiu ciągu wstecznego dużo lepiej się sprawdzi np nasada typu H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...