Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt BOLERO pracownia MTM STYL (Domy w stylu)


Recommended Posts

Tak ,my wybraliœmy projekt z częœciowym podpiwniczeniem.U nas jeden komin zaplanowany jest między łazienkš a klatkš schodowš,natomiast drugi jest umiejscowiony w jadalni.Nie podoba mi się wizja kominka w jadalni,wolałabym żeby był w salonie.Zastanawiamy sie czy umiejscowić go pomiędzy salonem a klatkš schodowš(przy rogu œciany),tak jak jest w bolero 3.,czy też przesunšć ten komin z jadalni do końca œciany między jadalniš a salonem.I tu się boję,że będzie za blisko okna.Co innego jest zobaczyć ,,na żywo" a co innego tylko,,wirtualnie.Proszę o poradę.Jeœli byłby on między jadalnia a salonem wydaje mi się że cała tamta częœć salonu w sšsiedztwie klatki schodowej byłaby bardziej ustawna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie Aniu i Anetko.Aniu ja choć rzadko piszę to staram sie Twój dziennik czytać na bieżąco.Podziwiam Cię ze tak dużo już zrobiłaś.Ja w tym roku wstawiłam okna z pcv w obustronnym kolorze złotego dębu.A teraz czekam na tynkarzy,z którymi jestem umówiona na koniec czerwca.Tynki będę robić tradycyjne,ale z agregatu.Jeśli chodzi o kominek to ja zmniejszyłam przejście z jadalni do salonu i z holu do salonu do 1,15m przezco powiększyła mi się ścianka między tymi przejściami i w tym miejscu mam wymurowany,trzeci komin,który mi zaprojektował architekt adaptujący projekt..Ja wybrałm projekt też z częściowym podpiwniczeniem,ale po przeróbkach wyszło mi bolero3.Zrobiłam piwnice pod całym domem i powiększyłam garaż do dwustanowiskowego a w pokoju nad garażem zrobiłam lukarnę.Tak to jest jak się wcześniej dobrze sprawy nie przemyśli.Pozdrawiam Was i cieszę się,że jest nas więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneta, z umiejscowienia kominka na tej scianie jestem zadowolona. Oddziela go od okna przejście z jadalni do salonu ok 1.20cm. Zamierzam go umiejscowić po środku tej sciany, która jak wczesniej pisalam poszerzylam. Tak,ze mysle, że jego odleglosc od okna bedzie wynosila ok 1.5m. Moj architekt nie widzial zadnych zastrzezen, zreszta sam mi taką lokalizacje kominka zaproponowal. Musialam tylko poniesc koszty wybudowania dodatkowo trzeciego komina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Aneta każde przejścia o których wcześniej mówiłam zmniejszylam po 40cm (ze 1.55cm do 1.15cm.) a wiec powstala mis ciana o dlugości 165cm. W scianie tej jest wymurowany komin z cegiel z 3 kanalami (wydaje mi sie ze jest on szeroki ok 1m) Kominka jeszcze nie mam na niej umieszczonego ani wybranego ale mysle,ze znajdę jakis, ktory sie na tej scianie zmiesci. Ja mam narazie wybudowany dom w stanie surowym, ktory jest pokryty dachowka ceglasta BRASIA. Poza tym zrobiona mam instalacje elektryczna i wstawione okna plastikowe w kolorze zloty dab z firmy Vidok z Rzeszowa oraz doprowadzonymam juz do domu prad i wode. Z tytynkarzami umowiona jestem na koniec czerwca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rety, ale nasz wątek odżył. A ja już myślałam, Mariola, że w ogóle się nie pojawiasz na forum. No to z Bolero 2 wyszło Wam Bolero 3.

Aneta, pomyśl też nad całkowitym podpiwniczeniem. Bez sensu jest zasypywać część piwnicy. Za piach na zasypanie dokupisz trochę cementu, styropianu i masz wielkie pomieszczenie piwniczne. Koszt prawie ten sam.

Mariola, w tym roku się wprowadzacie czy w przyszłym? Z czego planujecie zrobić c.o.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Aniu ja chciałabym się przeprowadzić w tym roku,ale to chyba będzie trudne.Zrobimy tyle na ile starczy nam pieniążków,bo jak narazie robimy wszystko za własne oszczędności.W najbliższym czasie zamierzamy wytynkować zrobić co,wylewki i kupić dwie bramy do garażu.ńa tyle nas jeszcze stać.A potem może jakiś kredycik jeśli mój mąż się zdecyduje,bo jest strasznym przeciwnikiem kredytów.Problem mamy też fachowcami na których trzeba długo czekać.Na tynkarzy czekam już dwa miesiące.Aniu ciekawa jestem ile ciebie kosztowało co,bo mnie narazie jeden hydraulik zrobił wycenę na 34tys.zł.Po niedzieli jestem umówiona z drugim.MoZe wkrótce uda mi się wkleić jakieś zdjęcia.Na dzień dziecka zafundowałam dzieciom cyfrówkę syn już mi porobił trochę zdjęć gdy będzie miał chwilę wolną i chęci to mi je wklei.Niestety ja takich rzeczy nie umiem robić.pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jest pooglądać sobie domek ze swego projektu. Kawał pracy za Wami, domek ładniutki. Mariola, Wy zmieniliście drzwi tarasowe na okna czy mieliście takie w projekcie? My w Bolero 3 mieliśmy potrójne drzwi. W sumie ładnie to wygląda, gorzej z funkcjonalnością, bo grzejnik trzeba było montować z boku na ścianie. Z czego planujecie robić instalację c.o.? Jaki kocioł, z podłogówką czy bez?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu co. będziemy robić z miedzi i na pewno z podłogówką tylko nie jeste-śmy jeszcze zdecydowani czy zrobić podłogówkę w jadalni,czy w samej kuchni.Poza tym podłogówkę zrobię w wiatrołapie,w holu na dole i w obu łazienkach.Nie wiem jeszcze,czy kominek będę robić z płaszczem wodnym,bo nie wiem jak dużo drożej taki by mnie kosztował.Jeżeli to będzie duża różnica w cenie to z niego zrezygnuje,jeżeli nieduża to na pewno się zdecyduję.Może Aniu wiesz coś na ten temat Jeżeli chodzi o kocioł to kotłownie mam przygotowaną na dwa piece gazowy i węglowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariola, o kominku w chwili obecnej nie myślimy. Zrobiliśmy ogrzewanie na eko-groszek (kocioł Sas 36 KW z Buska Zdroju, z którego jesteśmy zadowoleni), 17 grzejnków t. 200 żeberek (ogrzewamy również całą piwnicę - w sumie będzie służyła również za pomieszczenia mieszkalne, skoro jest prawie na wierzchu) aluminiowych, rury do ogrzewania z pex-al-pex (zarówno podłogówka jak i na grzejniki), wyjście z kotła stalowe (żeby nie mieszać aluminiowych grzejników z miedzią, bo dochodzi do ich korozji), podłogówka w kuchni (tam, gdzie na parterze ma być mały pokoik przenieśliśmy kuchnię), łazienkach, hollu i wiatrołapie. W sumie koszt ogrzewania i wody (materiały i robocizna) to około 35 tys. zł. Rury do wody zPP, zasobnik na wodę 200 l. Elektromet z wężownicą stojący.

Oprócz tego mąż robi sobie we własnym zakresie dodatkowo podłogówkę w piwnicznej kuchni, korytarzu i ganku.

My tynki mamy cementowo-wapienne zacierane piaskiem kwarcowym. Są piękne, idealnie gładkie, nie trzeba ich już gipsować. Polecam, no chyba, że ekipa takie zchrzani.

Gdybyście chciały coś wiedzieć, pytajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...