Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Unia chce domów bez kominów! Nowe nakazy i ograniczenia dla ogrzewania i budownictwa


marxxx

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 565
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale ja nie o rosjanach pisał :D , naprawdę nie zrozumiałeś ?

 

.

 

 

A ja piszę o tych, którzy napadli na sąsiedni kraj i tam zabijają jego mieszkańców.

Amerykanie, Europejczycy nie "bawią się" tam, tylko wspomagają sprzetem ludzi, którzy bronią swojej ziemi (nadspodziewanie skutecznie, trzeba przyznać)

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to tak nie działa. Są dziesiątki przypadków, w których musi być nakaz lub zakaz regulujący coś, co jest korzystne (wygodniejsze, tańsze, mniej kłopotliwe) dla jednostki, ale szkodliwe dla społeczności.

 

Równie dobrze mógłbyś oczekiwać, że kwestią wyboru powinno być wyrzucanie śmieci do śmietnika lub lasu, wylewanie ścieków do kanalizacji lub pobliskiego rowu, czy strumienia, palenia lub niepalenia śmieciami, jazdy samochodem po chodnikach, bo akurat bliżej, leczenia lub nieleczenia chorób zakaźnych, a nawet powstrzymania się lub nie od oszustw, kradzieży, morderstw i gwałtów.

 

Dopóki ludzi było mało i zużywali mało zasobów, to takie prymitywne rozwiązania mogły sobie być. Teraz jest nas przeszło osiem miliardów i kolejne zasoby planety są coraz bliższe wyczerpania. A zapasowej nie ma i nie będzie. O dziwo pierwsze wyczerpują się nie surowce, a zdolność zachowania równowagi szalenie skomplikowanego i delikatnego mechanizmu jakim jest ziemskie środowisko i biosfera. A bez nich nie przeżyjemy.

 

Z tymi gwałtami mnie przekonałeś w kontekście domów bez kominów, Porównania i tok rozumowania Wałęsy :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najemników tam jak psów, z obu stron. Także nie kłam.

 

Wiesz, że "także nie kłam" znaczy w języku polskim tyle, co "równieź nie kłam" ?

Cóż za samokrytyka....

No, chyba, że miałeś na myśli "tak że"

:lol:

 

Różnica jest taka, że po stronie Ukrainy walczą ochotnicy (sam miałem okazję organizować jednemu transport i nocleg na Śląsku w drodze do Kijowa - i wiem, dlaczego zdecydował się na ten krok), a po ruskiej stroni kryminaliści wyciągnięci z cel.

I znów - ci ochotnicy z USA i Europy (a także JAponii, Filipin nie pojachaliby tam, gdyby nie ruska agresja

 

Ale po drugie - i to znacznie ważniejsze - walczy tam regularna armia ruska, nie amerykańska.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego nie rozumiesz ? Pisząc "Amerykanie, Europejczycy" miałem na myśli regularne armie tych krajów.

Myślałem że to zrozumiałe nawet dla ciebie...

https://krytykapolityczna.pl/swiat/ilu-zabiles-rosjan-ochotnicy-ukraina/

Rządy tych krajów oferują sprzęt i włąsne poligony do szkolenia ukraińskich żołnierzy (np na Leopardach)

 

 

Uważasz, że tych kilka tysięcy ochotników z całego świata (z czego najbardziej doświadczona część zajmuje się szkoleniem rekrutów) powstrzymuje cała ruską armię ? :)

Że to oni odpowiadają za tę wojnę ?

Otóż nie - oni pojechali tam po ataku rosji w lutym 2022

 

:D

 

Zaraz dojdziemy do wniosku że to USA rozpętały ten syf.

 

Może ty, ale po tych wszystkich wypisywanych tu głupotach (także pod twoim poprzednim nickiem) nie będzie mnie to dziwiło

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu się zastanawiał kogo USA kochają a kogo nie i czemu…

Gdzie i po co USA zaprowadzały lub pomagały zaprowadzić demokrację…

Gdzie są (i po co), gdzie byli (i po co) i gdzie chcą być! ( i- po co).

 

Ciekawostka…

W Oceanii jakoś… nie byli, choć mogli!

 

 

Zasoby naturalne Afganistanu…

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Afganistan-ma-wielkie-zloza-surowcow-mineralow-i-metali-ziem-rzadkich-8173353.html

 

Zasoby naturalne Kuwejtu…

https://psz.pl/168-archiwum/kuwejt-przemysl-naftowy

 

Zasoby naturalne Iraku…

file:///C:/Users/Adam%20M/Downloads/DHM_Irak_2019_08_16.pdf

 

Zasoby naturalne Ukrainy…

https://realgarblog.com/ukraina-zasoby-naturalne-mineraly/

 

Zasoby naturalne Polski…

“W Polsce udokumentowanych jest około 14 tysięcy złóż różnych kopalin.”

https://www.pgi.gov.pl/muzeum/kopalnia-wiedzy-1/10452-surowce-mineralne-polski.html?showall=1

 

Wszędzie tam byli, są lub chcą być!

Niektóre „nieudane” lokalizacje opłakują po cichu nie tracąc nadziei.

Taki „news”…

https://pl.globalpetrolprices.com/USA/gasoline_prices/

Przecież wiadomo, że jak galon paliwa zacznie kosztować TAM tyle co u nas litr (liczbowo, pomijając walutę) – to prezydent przestanie być prezydentem a świat, jaki znamy się skończy!

 

Zasoby naturalne i gospodarcze Oceanii…

„Na wyspach Oceanii uprawia się: palmę kokosową, trzcinę cukrową, banany, ananasy, drzewa chlebowe i w mniejszym zakresie kawę, kakao i kauczuk. Ludność trudni się również połowem ryb, perłopławów i żółwi szylkretowych.

Z bogactw mineralnych duże znaczenie mają: ( dla nich) rudy kobaltu, rudy niklu (Nowa Kaledonia), rudy miedzi, złoto (wyspa Bougainville), fosforyty (Nauru) oraz guano. Wyspy Oceanii odgrywają dużą rolę w komunikacji morskiej i lotniczej. Ważne porty morskie: Auckland, Wellington, Lyttelton, Numea, Suva, Honolulu, Pago Pago, Rarotonga, Papeete, Madang, Port Moresby, Port Vila; oraz porty lotnicze: Honolulu, Nandi, Auckland, Wellington, Christchurch, Pago Pago, Papeete, Numea. Coraz ważniejszą gałęzią tutejszej gospodarki staje się turystyka, która najbardziej rozwinęła się na Hawajach i w Nowej Zelandii. „

https://pl.wikipedia.org/wiki/Oceania

 

Państwa nigdy nie miały, nie mają i mieć nie będą przyjaciół i wrogów!

Państwa mają jedynie… interesy.

Do ich realizacji mają zawsze DYPLOMACJĘ.

A jak nie pomaga – to ARMIĘ – zbrojne ramię dyplomacji.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego nie rozumiesz ? Pisząc "Amerykanie, Europejczycy" miałem na myśli regularne armie tych krajów.

 

Coś wybitnego miałeś jeszcze na myśli ?

 

Rządy tych krajów oferują sprzęt i włąsne poligony do szkolenia ukraińskich żołnierzy (np na Leopardach)

 

Tak , tak oferują :D .

Zadłużają biedaków na potęgę. Jeśli wydaje Ci się że jest to bezwarunkowa pomoc to gratuluję .

 

Uważasz, że tych kilka tysięcy ochotników z całego świata (z czego najbardziej doświadczona część zajmuje się szkoleniem rekrutów) powstrzymuje cała ruską armię ? :)

Że to oni odpowiadają za tę wojnę ?

Otóż nie - oni pojechali tam po ataku rosji w lutym 2022

 

Przeczytaj na interii kiedy rozpoczął się konflikt w Donbasie i nie używaj więcej dat jeśli nie masz o czymś pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och ignorancie...

 

"Wiesz, że "także nie kłam" znaczy w języku polskim tyle, co "równieź nie kłam" ?

Cóż za samokrytyka....

No, chyba, że miałeś na myśli "tak że" "

 

Kiedyś ktoś nadzorcy uwięzionego króla Anglii przysłał wiadomość:

 

KRÓLA ZABIĆ NIE WOLNO OBAWIAĆ SIĘ JEST DOBRZE !

Pozostawiając interpunkcję odbiorcy wiadomości...

Możliwości były takie:

Króla zabić. Nie wolno obawiać się. Jest dobrze.

Lub...

Króla zabić nie wolno. Obawiać się jest dobrze.

 

Jak myślisz?

Którą wersję wybrano?

:lol2::lol2::D

(Odpowiedź masz w Historii Anglii)

:D

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak , tak oferują :D .

Zadłużają biedaków na potęgę. Jeśli wydaje Ci się że jest to bezwarunkowa pomoc to gratuluję .

 

Na siłę im pomagają ?

No chyba jednak nie... Najwyraźniej Ukraińcy wolą być dłużnikami Zachodu, niż żyć w "ruskim mirze" no i trudno im się dziwić...

 

 

 

Przeczytaj na interii kiedy rozpoczął się konflikt w Donbasie i nie używaj więcej dat jeśli nie masz o czymś pojęcia.

 

Czytałem, jak do gimnazjum chodziłeś. I wiem, kto był gwarantem granic Ukrainy, kiedy ta powstawała po rozpadzie ZSRR.

I w czyich granicach mieścił się Donbas i Krym,

I kto te gwarancje złamał , jak onegdaj, we wrześniu 1939...

 

|Mieć ruskich za sąsiadów to jak spać z seryjnym mordercą w sąsiednim pokoju. Dlatego trzeba wspierać Ukraińców i trzymać kciuki za Białorusinów, żeby do cna nie dali sie ruskim zwasalizować.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"|Mieć ruskich za sąsiadów to jak spać z seryjnym mordercą za ścianą. Dlatego trzeba wspierać Ukraińców i trzymać kciuki za Białorusinów, żeby co cna nie dali sie ruskim zwasalizować. "

 

Przejebane....

KORWINISTA!!!!!

 

Ale... ON?

Może przejrzał na oczka?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego miał dalej istnieć ten sztuczny twór ZSRR, który zawłaszczył sobie niepodległe kraje i narody i zniewolił je na 50 lat ?

Plus gospodarczo wykorzystywał kraje RWPG ?

 

Oj, czyżbyś był zdania, że "rozpad ZSRR to największa tragedia XX wieku" ?

Podobnego zdania jest pewien byłe KGB-owiec, aktualnie ścigany listem gończym....

 

Od zawsze ich mamy i na zawsze będziemy ich mieli.

 

Na szczęście dzięki Ukraine i Białorusi nie (A liczę, że Białorusini tez się w końcu przebudzą, kiedy dotrze do nich, jaki postęp zrobiły inne kraje które uwolniły się od ZSRR/)

Ta mała enklawa wokół Kaliningradu nei jest groźna, po tym jak były KGB-owiec w swoim "geniuszu" wprowadził Finlandię i (wkrótce Szwecję) do NATO

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A dlaczego miał dalej istnieć ten sztuczny twór ZSRR, który zawłaszczył sobie niepodległe kraje i narody i zniewolił je na 50 lat ?

Plus gospodarczo wykorzystywał kraje RWPG ?"

 

Poczytałbyś co z historii...

To CARAT ten bajzel zorganizował i utrwalił!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...