Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MAX-y wrażenia Użytkowników


Gość

Recommended Posts

Witam, jesteśmy obecnie na etapie wyboru materiału. Najbliżej nam chyba do Maxa lub U220. Mam pytania do Szczęśliwych Użytkowników:

- jak się z tego materiału budowało?

- skąd go zamawialiście (lepiej od renomowanego producenta czy równie dobre są z lokalnych tanich cegielni)?

- jak wyglada kwestia jakości (czy nie ma drobnych wpadek typu pół palety pękniętej jak przy PTH :-))

- jakiego ocieplenia użyliście (podobno max+styropian to pieniądze w błoto, a jednak sporo osób tak robi i jest wiele projektów przygotowanych pod taką kombinację)

- i generalnie - jak się mieszka w domku z maxów? Czy są kruche (słynne wbijanie gwoździ w ściany itp) I jak z tym "klimatem" ;-) ???

 

Jeśli powtórzyłam coś, co wałkowane było miliony razy i nudzę, z góry przepraszam :oops:

 

BabaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według wykonawców: zastosowanie ceramiki i uzyskanie efektu "oddychania" ściany jest mozliwe wtedy, jeśli sciana jest jednowarstwowa lub ocieplimy ją porządną wełną mineralną odprowadzającą wilgoć. A taka bardzo porządna wełna już swoje kosztuje...

Podobno w połączeniu ze styropianem dom z ceramiki jest po prostu szczelny, a nie "oddychający", także rozsądniejsze jest zastosowanie BK + styropian (mniejszy wydatek, efekt ten sam). Co do strat ciepła, za większość z nich odpowiadają mostki cieplne i przeszklenia, także "ciepłota" ścian jest porównywalna. Wentylacja w obu typach ścian (BK+styropian i ceramika + styropian) jest porównywalna.

Niby względy "zdroworozsądkowe" przemawiają za BK (czyli belixem), ale ja jakoś lepiej chyba będę się czuła w domu z ceramiki. Chociaż się waham, w podjęciu decyzji na pewno nam pomogą kalkulacje materiałów i robocizny ;-)

Tego sie dowiedziałam (i naczytałam), chętnie posłucham Waszych opinii (zwłaszcza Uzytkowników Maxa ;-))

BabaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dobrze się buduje, wada jest mniejszy od bloczków z BK i trzeba się trochę napierdzielić, trudniej też się go też tnie, raczej "rozczepuje"

- w lokalnych wytwórniach często bywa nawet lepszej jakości, polecam go kupić w cegielni (nie hurtowni) z dobrym rabatem i bez ***

- na palecie mało jest popękanych, ale i tak możesz je wykorzystać dalej (na połówki, itd..)

- nowy domek zbudowałem z ceramiki, ściany 3W i styropian, mieszkam obecnie od 15-17 lat też w ceramice. Pracuję w firmie, gdzie są ściany z BK i wiem gdzie lepiej się czuję i gdzie jest lepszy mikroklimat.

 

Ściany są bardzo mocne, walka Terminatorów z T2 na max'ach nawet dla nich nie była by za zdrowa

 

Klimat super, żadnej wilgoci, mimo iż w domu wentylacja jest tylko w łazienkach. W lato chłodno, w zimę trochę za zimno, bo domek z lat 80-tych i ociepleniem jest pustka, ale w nowym domku z U-220 i K-3 będzie ciepełko, bo dałem ocieplenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dobrze się buduje, wada jest mniejszy od bloczków z BK i trzeba się trochę napierdzielić, trudniej też się go też tnie, raczej "rozczepuje"

- w lokalnych wytwórniach często bywa nawet lepszej jakości, polecam go kupić w cegielni (nie hurtowni) z dobrym rabatem i bez ***

- na palecie mało jest popękanych, ale i tak możesz je wykorzystać dalej (na połówki, itd..)

- nowy domek zbudowałem z ceramiki, ściany 3W i styropian, mieszkam obecnie od 15-17 lat też w ceramice. Pracuję w firmie, gdzie są ściany z BK i wiem gdzie lepiej się czuję i gdzie jest lepszy mikroklimat.

 

Ściany są bardzo mocne, walka Terminatorów z T2 na max'ach nawet dla nich nie była by za zdrowa

 

Klimat super, żadnej wilgoci, mimo iż w domu wentylacja jest tylko w łazienkach. W lato chłodno, w zimę trochę za zimno, bo domek z lat 80-tych i ociepleniem jest pustka, ale w nowym domku z U-220 i K-3 będzie ciepełko, bo dałem ocieplenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dobrze się buduje, wada jest mniejszy od bloczków z BK i trzeba się trochę napierdzielić, trudniej też się go też tnie, raczej "rozczepuje"

- w lokalnych wytwórniach często bywa nawet lepszej jakości, polecam go kupić w cegielni (nie hurtowni) z dobrym rabatem i bez ***

- na palecie mało jest popękanych, ale i tak możesz je wykorzystać dalej (na połówki, itd..)

- nowy domek zbudowałem z ceramiki, ściany 3W i styropian, mieszkam obecnie od 15-17 lat też w ceramice. Pracuję w firmie, gdzie są ściany z BK i wiem gdzie lepiej się czuję i gdzie jest lepszy mikroklimat.

 

Ściany są bardzo mocne, walka Terminatorów z T2 na max'ach nawet dla nich nie była by za zdrowa

 

Klimat super, żadnej wilgoci, mimo iż w domu wentylacja jest tylko w łazienkach. W lato chłodno, w zimę trochę za zimno, bo domek z lat 80-tych i ociepleniem jest pustka, ale w nowym domku z U-220 i K-3 będzie ciepełko, bo dałem ocieplenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram mdzalewskich. Ceramika ta w odroznieniu od Porowatej jest twardsza, silniejsza i zimniejsza - trzeba docieplac. Welna w zupelnosci wystarcza - nawet chyba obecnie jest tansza od styropianu - sprawdzcie ceny. Mieszkalem w maxach i welnie - bylo super. Mieszkam w Porothermie i welnie - jest super. Tak naprawde to ludzie zbyt sie przejmuja scianami - widze po fakcie, ze niepotrzebnie. Bywam u kolegow w termosach z BK + styropian i tez jest super, a podejrzewam, ze ktos kto ma silikaty nie zamienilby sie na nic innego.

Tak naprawde ocieplenie kazdej sciany 10-12 cm warstwą jakiegokolwiek ocieplenia skutecznie izoluje od otoczenia i mikroklimat pomieszczen zalezy latem od wielkosci i orientacji okien wzgledem stron swiata (upierdliwosci naslonecznienia), a zimą od rodzaju i nastawów ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jesteśmy obecnie na etapie wyboru materiału. Najbliżej nam chyba do Maxa lub U220. Mam pytania do Szczęśliwych Użytkowników:

- jak się z tego materiału budowało?

 

Szybko, tanio, bez problemów technicznych - czyli budowało się dobrze

 

- skąd go zamawialiście (lepiej od renomowanego producenta czy równie dobre są z lokalnych tanich cegielni)?

pobliska cegielnia (5km) znana raczej lokalnie.

 

- jak wyglada kwestia jakości (czy nie ma drobnych wpadek typu pół palety pękniętej jak przy PTH :-))

Ani jeden bloczek się nie zmarnował. Połówki i ćwiartki cegieł na budowie też są potrzebne.

 

- jakiego ocieplenia użyliście (podobno max+styropian to pieniądze w błoto, a jednak sporo osób tak robi i jest wiele projektów przygotowanych pod taką kombinację)

Styropian 12 cm (trochę żałuję , że nie 15 ) i wcale nie uważam, ze były to pieniądze wyrzucone w błoto.

Gdzieś czytałem, że wymiana powietrza poprzez sciany (czyli tak zwane oddychanie) ma wymiar dużo poniżej promila ogólnej ilości wymienianego powietrza.

 

- i generalnie - jak się mieszka w domku z maxów? Czy są kruche (słynne wbijanie gwoździ w ściany itp) I jak z tym "klimatem" ;-) ???

Mieszka się świetnie. Wcale nie są kruche -zwłaszcza w konstrukcji. A tak nawiasem mówiąc to w żaden materiał budowlany nie wbija się już gwoździ. Do tego celu służy wiertarka i kołki.

 

Jeśli powtórzyłam coś, co wałkowane było miliony razy i nudzę, z góry przepraszam :oops:

Mając na uwadze dzisiejszą lekturę wątku o strofowaniu Forumowiczów - oczywiście wybaczam :wink:

 

i jak zwykle pozdrawiam Cię :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam z maxa z cegielni polskich (kiedyś olsztyńskich, z miejscowości Kuro... coś tam), w klasie 150, specjalnie stamtąd, dobra glina, ponoć lepsza niż na mazowszu, kl. 150 trudno od nich kupić co było tylko dla mnie oznaką że nie owalają lipy, te pustaki polecane były przez wykonawców z których byłem b. zadowolony, z tego materiału również i polecam, zero problemów, padały deszcze to toto nie nasiąka, wymurowane b. równo, zadnych problemów z obrabianiem, pękaniem, kruszeniem się, wymiarami itp. materiał tradycyjny, stabilny, łatwy w pracy i mam nadzieję że trwały (na pewno sprawia takie wrażenie) zatem chciałem uniknąć ryzyka i nię żałuję, moja subiektywna opinia jest taka że ogólnie zdecydowanie lepszy od polskiego pth, na pewno od betonu kom. nie mówiąc już o .. tego czegoś takiego lekkiego co pęka pod wpływem własnego ciężaru,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u 220 plus 20 cm welny plus DZ 9. Klasa 15 z cegielni w Kaliszu.

 

Mieszkam 10 miesiecy. Wrazenie jak najbardziej pozytywne - bardzo stabilny klimat, drugi raz budowalbym w ten sam sposob.

 

Wszelkie elementy mocuje sie na kolki rozporowe bez problemow i trwale - najlepiej uzywając kolkow nylonowych. - zresztą te kołki to juz chyba standard, gdyz nie parcieją pod wpływem czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAX-OK , ale nie popełnij tego błędu co ja , wytargowałem dobrą cenę za MAXa ale zapomniałem o dodatkach i za połówkimaxa ( cegła modularna) zapłaciłem więcej niż za MAXa. :evil:

 

warto kupić od razu w tych dobrych rabatach, cegłę pełną !!! i U-220 na ściany działowe nośne, i K-3 na ściany działowe na poddaszu, warto też się zapytać, czy dana cegielnia robi jakieś pustaki ceramiczne stropowe, bo przy dużych rabatach możemy mieć dobry, ceramiczny i w przyzwoitych cenach strop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...