Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gwiaździste Prymulki - Komentarze


Recommended Posts

Witaj Aga mam do Ciebie 2 pytanka

 

1. Ile zapłaciłcisz za za c.o. ostatecznie i co obejmowała Twoja kalkulacja (wiesz jaki piec, jakie instalacje czy cwu też i kanalizacja, czy była podłogówka itp.) wiesz bo ja też odebrałam właśnie kalkulację cenową na c.o. i totalna załamka 32 tyś :( :cry: . Wiem, że Twoja wycena na początku też miała 30 tyś.

 

2. Czy płyty GK kładłaś jak nie miałaś jeszcze ogrzewania, bo coś mi mój kierownik budowy kit wciska, że jak nie ma ogrzewania to nie wolno układać płyt. :evil: :evil:

 

Będę wdzięczna pozdrawiam i_ska

 

koszty c.o wyglądają następująco:

Robocizna - ( w cenie jest wszytko czyli kanaliza, woda zimna i ciepła, gaz,uruchominie wszystkiego ) - 7.000 zł

Koszty - materiały ( wszystkie + piec z zasobnikime i kominek, stelaże do w.c ) - 24.244 zł

wkład do komina i usługi kominiarskie 1820 zł.

Podłogówka jest w 2 łazienkach, salonie kuchni i holu jest to około 70m.

Kominek jest Makroterm 18 kw.

piec wiessman vitoped 100 + zasobnik 120 l.

Kaloryfery purmo, rurki do podłogówki też purmo i maty na styropianie też purmo.

Jesli do c.o masz jeszcze jakieś pytania to pisz, na wszystkie postaram się odpowiedzieć. :)

 

Jeśli chodzi o płyty g-k były położone przed ogrzewaniem, tynkami, wylewkami więc wbrew temu co pisząna Forum, jak narazie nie widzę żeby cos się z nimi działo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Aga dziękuję ci bardzo za informację, :D po podliczeniu Twoich kosztów tez wychodzi jakieś 30 tyś. To znaczy, że nigdzie taniej nie znajdę, jeżeli chodzi o kocioł to ja też mam vissmanna tylko Vitolig 150 na drzewo zagazowywujące.

Aga powiedz a raczej napisz mi jeszcze ile wycen robiłas na c.o., bo nie wiem czy jest sens chodzić do innych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga dziękuję ci bardzo za informację, :D po podliczeniu Twoich kosztów tez wychodzi jakieś 30 tyś. To znaczy, że nigdzie taniej nie znajdę, jeżeli chodzi o kocioł to ja też mam vissmanna tylko Vitolig 150 na drzewo zagazowywujące.

Aga powiedz a raczej napisz mi jeszcze ile wycen robiłas na c.o., bo nie wiem czy jest sens chodzić do innych firm.

 

Robiłam jeszcze 2 wyceny ( bo bardzo mało firm robi to co My chcieliśmy ).

Ta cena którą osiągnęliśmy była najniższa gdyż tamte wyceny nie brały pod uwagę ceny kanalizy, wody użytkowej, podłączenia gazu itp.

A w tej cenie mam to wszystko na cacy i jeszcze pan jest na każde nasze zawołanie w cenie usługi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zamiast odrabiać zaległości z tygodnia czytam sobie Twój dziennik. .. Niesamowite tempo! No i podziwiam za hart ducha - pomimo wielkich mrozów prace ani na moment nie stanęły! Kurczę, jak się czujesz, kiedy w zasięgu ręki ta pierwsza noc w swoim domku?

 

Czuję się bardzo dobrze i już nie mogę się doczekać ( gdyby nie rodzina już bym tam mieszkała ) :wink: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz Aguś, ja ci powiem co ja mam w wycenie:

- Instalacje z grzejnikami,

- instalację podłogową

- instalacja cwu, cyrkulacji i kanalizy wew,(wod-kan)

- instalacja kotłowna (kocioł + osprzęt,)

- komin ze stali,

robocizna -6560 brutto.

 

Załamałam się jak zobczyłam że to wszystko aż 30 tysięcy, ale widzę, ze chyba taniej nie znajdę a jak znajdę to napewno coś spieprzą, a możesz mi zdradzić jaka firma ci to robi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iska robi nam tohydraulik z polecenie z jednym pomocnikiem ( ekipa exrta ) samych takich na budowie :)

materiały kupowaliśmy sami ( mąz robił za negocjatora ).

Pewnei na niektórych rzeczach mogliśmy jeszcze zaoszczędzić ( np.kominek, grzejniki, piec ) ale stwierdzilismy że nie warto.

Żabciu dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, ja jak zwykle z prośbą. Chciałabym założyć dziennik, ale nie mam pojęcia jak wkleić zdjęcia. Są już na twardym dysku, a chciałabym wkleić je do dziennika. Proszę.... Widziałam, że u Ciebie jest już mnóstwo zdjęć, więc pewnie jesteś w tym obcykana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...