Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gaz czy Panele.Oto jest pytanie.


Marcelixt

Recommended Posts

PC pracują z COP o okolicach 3-4 , niektóre może dochodzą do 4,5-5.

Czy PC jest ekonomicznie uzasadnione (nie rozwijając rozważań o koszty montażu PC i kotłowni gazowej) zależy od kosztu 1 kWh energii elektrycznej i gazu.

Inaczej te rozważania wyglądają jeżeli inwestor ma PV na starych lub na nowych zasadach lub dopiero rozważa taką instalację.

 

Koszt 1 kWh z gazu to ok. 0,30 zł/kWh a prądu po przekroczeniu limitu 3 MWh wynosi ok. 1,30-1,40 zł/kWh

(1,30-1,40)/0,30 = 4,33 do 4,67

Zakładając sprawność kotła gazowego na poziomie 90%

wynik wynosi 3,9 do 4,2 .

 

Zmienią się ceny ee i gazu to wtedy będą inne proporcje (porównanie do COP pompy ciepła).

Edytowane przez d7d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mówisz i masz:

 

To nie moje tylko bardzo mądrego człowieka.

 

Ten komentarz był tym artykule?, nie zauwazyłem. Nie interesują mnie komentarze gdzies tam znalezione, istotne jest to aby i opis faktów jak i komentarz były w jednym artykule.

Bez tego to jest czysta manipulacja. Co do zostania przy weglu to własnie jest to samobójstwo tyle ze rozłozone w czasie. Oczywiscie ten który nie wyobraza sobie zycia i jego istnienia bez palenia czegokolwiek będzie za weglem. Czy ten człowiek który za tym optuje jest bardzo mądry?, dla mnie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten komentarz był tym artykule?, nie zauwazyłem. Nie interesują mnie komentarze gdzies tam znalezione, istotne jest to aby i opis faktów jak i komentarz były w jednym artykule.

Bez tego to jest czysta manipulacja. Co do zostania przy weglu to własnie jest to samobójstwo tyle ze rozłozone w czasie. Oczywiscie ten który nie wyobraza sobie zycia i jego istnienia bez palenia czegokolwiek będzie za weglem. Czy ten człowiek który za tym optuje jest bardzo mądry?, dla mnie nie.

 

wyluzuj, bo jeszcze pomyśli ktoś, że uważasz się za mądrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To nie moje tylko bardzo mądrego człowieka.

 

jak ktoś pisze:

Zostańmy przy węglu i będziemy istnieć, bo bez węgla popełnimy samobójstwo.

to mądrym bym go nie nazwał.

To wstyd, że nie mamy co najmniej dwóch elektrowni atomowych, znacznie bardziej sterowalnych i nadających się do współpracy z OZE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy za rok czy dalej będziemy wzdychać do pomp ciepła jako główne ogrzewanie ja nie sądzę patrząc co rządzący robi z cenami i kruczkami ,dobrze że podłączając pompę nie zlikwidowałem instalacji węglowej w zasadzie nie że zlikwidowałem tylko ją odbudowałem mając cichą nadzieję że nie będzie potrzebna ale chyba się myliłem , oddawać będziemy 5kw w zamian za 1 kw pobranej jak godzinówki wejdą lub jeszcze gorzej w magazyn energi już nie dam się wmanipulować na bank.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy za rok czy dalej będziemy wzdychać do pomp ciepła jako główne ogrzewanie ja nie sądzę patrząc co rządzący robi z cenami i kruczkami ,dobrze że podłączając pompę nie zlikwidowałem instalacji węglowej w zasadzie nie że zlikwidowałem tylko ją odbudowałem mając cichą nadzieję że nie będzie potrzebna ale chyba się myliłem , oddawać będziemy 5kw w zamian za 1 kw pobranej jak godzinówki wejdą lub jeszcze gorzej w magazyn energi już nie dam się wmanipulować na bank.

 

Jedni ograniczają poprzez termomodernizację, wm, kolektory słoneczne (nie PV) zuzycie ee do minimum, inni odbudowuja kotłownie weglowe. Mozna i tak, syndrom domowego palacza mocno zakorzenił sie niektórych umysłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś pisze:

to mądrym bym go nie nazwał.

Odpowiedz wyżej.

To wstyd, że nie mamy co najmniej dwóch elektrowni atomowych, znacznie bardziej sterowalnych i nadających się do współpracy z OZE

Niemcy mieli i zlikwidowali. W naszej sytuacji projekt elektrowni atomowych to wyłącznie parasol ochronny a nie OZE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest osoba zajmująca się na co dzień energetyką, a jego wypowiedz to czysta niezmanipulowana wiedza.

Aktualnie nie mamy nic stałego i pewnego poza tymi źródłami które wymienił.

 

To ze aktualnie nie nic stałego nie oznacza ze musimy isc w kierunku wegla, jezeli jego wiedza pokazuje ze wegiel to przyszłosc to nie ma co komentowac. Na szczescie są inni mądrzy inaczej dla których węgiel to tylko przejsciowa smutna koniecznosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niemcy mieli i zlikwidowali. W naszej sytuacji projekt elektrowni atomowych to wyłącznie parasol ochronny a nie OZE.

 

Francuzi atom mieli, maja i miec będą. Niemcy rozwijają jak mogą PV i elektrownie wiatrowe, to ze zamkneli elektrownie atomowe nie miało bezwglednych uzasadnien technicznych, ale dzieki temu ruszyli ostro z oze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syndrom domowego palacza mocno zakorzenił sie niektórych umysłach.

Tu nie chodzi o syndrom tylko dostosowywanie się do sytuacji i większą świadomość ludzi.

Popatrz na USA i zobacz czym zaczynają ogrzewać domy ludzie którzy wyprzedzają twoje myślenie o lata świetlne.

 

PS.

Człowiekowi brakuj obcowania z przyrodą. Oczywiście dla jednych wygoda może się przekładać na zysk a dla innych to aspekt szukania oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze aktualnie nie nic stałego nie oznacza ze musimy isc w kierunku wegla, jezeli jego wiedza pokazuje ze wegiel to przyszłosc to nie ma co komentowac. Na szczescie są inni mądrzy inaczej dla których węgiel to tylko przejsciowa smutna koniecznosc.

A kto tu mówił o przyszłości w węglu? Nie manipuluj pod swoje teorie czyjąś wypowiedz - samobójstwo to nie przyszlośc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuzi atom mieli, maja i miec będą. Niemcy rozwijają jak mogą PV i elektrownie wiatrowe, to ze zamkneli elektrownie atomowe nie miało bezwglednych uzasadnien technicznych

A jusci - popatrz i analizuj - https://polskiobserwator.de/konsumenci/w-niemczech-coraz-wiecej-awarii-pomp-ciepla-powod-to-niski-poziom-wod-gruntowych/

ale dzieki temu ruszyli ostro z oze

Taaaaa - Niemcy odchodzą od węgla, poprzez... powrót do niego

Edytowane przez DUNIA.MD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto tu mówił o przyszłości w węglu? Nie manipuluj pod swoje teorie czyjąś wypowiedz - samobójstwo to nie przyszlośc.

 

Kto mówił? ano ten "mądry" człowiek z energetyki, przeczytaj do konca jego wypowiedz którą sam tu zacytwałes. Cytowac i nie wiedziec co sie cytuje i mówic o manipulacji. Szczyt hipokryzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I znowu manipulacja, problem dotyczy pomp woda/woda. Podaj jaki procent nowo zakladanych PC jest tego rodzaju. Moja analiza raczej moze dotyczyc twoich manipulacji a nie wydumanego problemu. Z podanego artykułu wynika z w Nimczech zainstalowano w ciągu roku ponad 235000 PC powietrze/woda i 7800 PC woda/woda. Zakładając ze nie wszystkie zainstalowane pompy woda/woda dotyka problem suszy mozna przyjac ze problem moze dotyczyc ok 1% wszystkich zainstalowanych PC w ciągu roku. Ale przekaz ze Niemcy maja problem z PC poszedł w swiat i to jest woda na młyn dla takich manipulatorów jak Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mówił? ano ten "mądry" człowiek z energetyki, przeczytaj do konca jego wypowiedz którą sam tu zacytwałes. Cytowac i nie wiedziec co sie cytuje i mówic o manipulacji. Szczyt hipokryzji.

Cytuję:

Trzeba wiedzieć, że wykorzystanie paneli fotowoltaicznych i jej mocy znamionowej to jest tysiąc godzin rocznie, a w roku mamy ponad 9 tys. godzin. Teraz wystarczy zajrzeć za okno, przecież produkcja z tych paneli jest minimalna przy takim zachmurzeniu (…) Wiatraki, które mamy na lądzie można użytkować 2300 godzin rocznie i znów do tych 9 tys. brakuje, więc jeżeli społeczeństwo ma istnieć – a nie będzie istniało bez ciągłych dostaw energii elektrycznej – to dostawy muszą być 24 godz. na dobę i siedem dni w tygodniu. Mogą one być zagwarantowane tylko przez takie jednostki jak: węgiel, gaz, atom. Zostańmy przy węglu i będziemy istnieć, bo bez węgla popełnimy samobójstwo.

A ty umiesz czytać czy wszystko w translatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję:

 

A ty umiesz czytać czy wszystko w translatorze.

 

Jaki translator?, cytujesz w jęz polskim wypowiedz tego medrca z energetyki. Przeczytałem i nie uzywałem translatora bo nie było potrzeby tłumaczenia z polskiego na polski. A czy umiem czytac?

Tak umiem, zacząłem sie uczyc czytac w 1971 roku, mogę stwierdzic ze nauke czytania opanowałem. Rozumiem ze osobiste wycieczki negujace moją umiejetnosc czytania są w celu odwrócenia uwagi od powoływania sie na bzdurne przykłady, inaczej mowiac kolejna manipulacja. Nie wiem jaki masz w tym cel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz wyżej.

 

Niemcy mieli i zlikwidowali. W naszej sytuacji projekt elektrowni atomowych to wyłącznie parasol ochronny a nie OZE.

 

A odkąd ty tak Niemcami zafascynowany ?

A Francuzi, Japończycy, Amerykanie, Koreańczycy, Brytyjczycy jak mieli, tak mają.

A Niemcy nie "zlikwidowali" EA, tylko je "wyłączyli". Zapewne się z nimi przeproszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze osobiste wycieczki negujace moją umiejetnosc czytania są w celu odwrócenia uwagi od powoływania sie na bzdurne przykłady, inaczej mowiac kolejna manipulacja. Nie wiem jaki masz w tym cel?

Nie neguję Twoich umiejętności tylko daje przykłady i wiedzę zaczerpnięta z życia.

 

PS.

Czytając Twoje wypowiedzi mam wrażenie że rozmawiam ze "sztuczną inteligencją".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...