Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gaz czy Panele.Oto jest pytanie.


Marcelixt

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 127
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Paliwo jądrowe się skończyło lub mają je nieliczni.

 

Francuzom się nie skończyło ? A może wydobywają je u siebie i nie chcą się dzielić ?

Coraz bardziej śmiesznie...

Możesz się doedukować:

https://www.forbes.pl/wiadomosci/swiatowe-zasoby-uranu-wystarcza-na-200-300-lat/czdhn9g

https://biznesalert.pl/kostka-skad-polska-wezmie-uran-do-elektrowni-jadrowych-analiza/

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe uzupełnienie z Niemieckiej Agencji Energii Odnawialnej.

 

 

[ATTACH=CONFIG]465918[/ATTACH]

 

Tylko to tutaj to tylko część OZC, nie ma wiatraków i PV zasilających PC, któe również grzeją i chłodzą

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przyszłość jak cholera 200-300 lat. Na tyle lat to my mamy węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej przez te 300 lat smrodzić węglem, jak w epoce industrialnej :)

A teraz coś nowego dla Ciebie - nowa generacja reaktorów będzie mogła pracować na materiale, który dla obecnej generacji jest odpadem...

Co jeszcze przedłuży te 200-300 lat o kolejne stulecia. Choć, jak sądzę, wówczas pojawią sie już zupełnie inne możliwości produkcji energii

https://cordis.europa.eu/article/id/90546-radioactive-waste-fuels-nextgeneration-reactors/pl

https://pl.wikipedia.org/wiki/Reaktory_j%C4%85drowe_IV_generacji

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie neguję Twoich umiejętności tylko daje przykłady i wiedzę zaczerpnięta z życia.

 

PS.

Czytając Twoje wypowiedzi mam wrażenie że rozmawiam ze "sztuczną inteligencją".

 

Ta, przykład o problemach z PC które dotyczą ok. 1 % wszystkich zainstalowanych pomp w Niemczech w ciagu roku, faktycznie zyciowy przykład. W naszym kraju pompy woda/woda to jakas egzotyka, ja nie znam zadnego użytkownika takiej pompy. Co do sztucznej inteligencji to takie manipulacje jak Twoje w jej wykonaniu to trzeba bedzie jeszcze trochę poczekac. Byc moze Twoje wrazenie wynika ze mamy inne zdanie na ten sam temat a doklaniej ze nie podzielam tego zdania. Przeciez Ty nie mozesz sie mylic, inni owszem. Chylę czoła przed Twoją inteligencją i wiedzą, daleko mi do niej, ale pomimo mojego nieuctwa nie łykam jak pelikan wszystkiego co mozna znależć w internecie, daleko mi do bezkrytycznej oceny zawartosci tych artykułow. Ty to co innego oceniasz w lot prawdziwosc zawartych tresci i przekazujesz je dalej. Pogratulowac umysłu. Dzieki za to ze nam maulczkim czytelnikom tego forum bezinteresownie serwujesz ta wiedzę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W elektrowniach też źle spalają ?

Bo wiesz, myślałem, że roamawiamy o produkcji prądu/ciepła w elektrociepłowniach, nie o chałupniczym spalaniu które to ma szczęście staje się coraz większym marginesem.

Ja tego nie napisałem - to wy lub tobie podobni atakujecie węgiel naciskając do zamknięcia elektrowni która pobierając powietrze do spalania oddaje czystsze niż pobrała. W domach zgoda - brak edukacji o wydajnym i czystym spalaniu węgla lub drewna jest porażający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, przykład o problemach z PC które dotyczą ok. 1 % wszystkich zainstalowanych pomp w Niemczech w ciagu roku, faktycznie zyciowy przykład. W naszym kraju pompy woda/woda to jakas egzotyka, ja nie znam zadnego użytkownika takiej pompy. Co do sztucznej inteligencji to takie manipulacje jak

Przykład był podany na początku tematu - teraz to wy mieszacie w temacie byle by tylko wepchnąć dziadkom do starej chałupiny pompę i panele.

Chcesz inny przykład - to czytaj: https://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/pompy-ciepla-i-fotowoltaika-nie-zapewniaja-nizszych-rachunkow-za-energie,480479.html

Fakty z którymi nie da się dyskutować:

  1. Dużym problemem są tu ceny prądu. W 2023 roku dla gospodarstw domowych zostały zamrożone do określonego limitu. Jego przekroczenie wiąże się z wyższymi opłatami za każda kilowatogodzinę. Jak się okazuje, w kolejnym roku znacznie więcej gospodarstw niż dziś może przekroczyć progi i płacić więcej za prąd.
  2. Instalacji fotowoltaicznych za dużo. Są wyłączane nawet kilkanaście razy dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład był podany na początku tematu - teraz to wy mieszacie w temacie byle by tylko wepchnąć dziadkom do starej chałupiny pompę i panele.

Chcesz inny przykład - to czytaj: https://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/pompy-ciepla-i-fotowoltaika-nie-zapewniaja-nizszych-rachunkow-za-energie,480479.html

Fakty z którymi nie da się dyskutować:

  1. Dużym problemem są tu ceny prądu. W 2023 roku dla gospodarstw domowych zostały zamrożone do określonego limitu. Jego przekroczenie wiąże się z wyższymi opłatami za każda kilowatogodzinę. Jak się okazuje, w kolejnym roku znacznie więcej gospodarstw niż dziś może przekroczyć progi i płacić więcej za prąd.
  2. Instalacji fotowoltaicznych za dużo. Są wyłączane nawet kilkanaście razy dziennie.

 

Czy manipulacja to jest Twoje drugie imię?

Podaj chociaz jeden przyklad ze komus (dziadkom) wepchnąłem do starej chałupiny pompę i panele. Jezeli komus tak instaluje to zawsze jest wg sciesle okreslonego schematu:

1) Zawsze i bezwzglednie na początek OZC, nie jakies CW, nie jakies kalkulatory doborowe, a rzetelne i profesjonalne OZC

2) Na podstawie OZC i uproszczonego audytu okreslam jakie działania termomodernizacyjne trzeba wykonac czyli :

a) ocieplenie scian i stropu

b) wymana albo całkowita albo czesciowa stolarki drzwiowej i okiennej

c) montaz wentylacji mechanicznej z rekuperacją

d) modernizacja instalacji co i cwu

e) montaż pompy ciepła

f) montaz instalacji PV

3) Poniewaz finansowanie tych inwestycji jest z programu czyste powietrze to przygotowuje wniosek do funduszu oraz umowę na wykonanie w/w instalacji i termomodernizacji z prefinansowaniem, oraz co wazne audyt energetyczny do tego programu bo to gwarantuje najwyzsze dotacje w danym progu dofinansowania.

4) Ponieważ ceny energii sa jakie są staram sie nie wykonywac instalacji PV mniejszych niz 10 kW, chociazby zapotrzebowanie wynikajace z obliczen było mniejsze

5) W przypadkach zwiekszonego zuzycia cwu staram sie instalowac panele słoneczne (termiczne) dla ograniczenia zuzycia ee prz pc.

To odnosnie Twojej zmanipulowanie wypowiedzi dotyczącej dziadków i starej chałupiny. Nigdy ale to nigdy bym nikomu nie polecił PC i PV znając stan budynku i brak mozliwosci działan termomodernazacyjnych. Tylko w Twoim umysle mogły takie rojenia i insynuacje powstac, ale to akurat temat dla specjalisty z odpowiedniej dziedziny medycyny.

Oczywiscie zaraz napiszesz ze to sztuczna inteligencja (w domysle moje nieuctwo i brednie) ale to forum przyciaga jak manges wszelkiego autorementu osobników którzy albo chcą pokazac swoje wysokie ego, albo owładnięci jakąs ideą (w tym przypadku atawistyczne pragnienie zywego ognia czyli mówiac spalanie), albo tez kieruje nimi nieustanna chec manipulacji w celu pokazania swojej w ich mniemaniu wiedzy, albo tez jakie zaburzenia emocjonalne, egzystencjalne. Powodów moze byc wiele, ale nie od tego jest to forum

Wracajac do meritum to na przyszły rok zostaną zwiekszone limity zamrozenia cen energii, to fakt z ktorym sie na dyskutowac ale po co tym wspominac, przecie nie pasuje do prezentowanej tezy.

Wyłaczenia instalacji PV sie zdarzają, a na wsiach a tam jest najwiecej w/w dziadkow z starymi chalupinkami jest stosunkowo mało instalacji PV , czasem są całe obwody wychodzące ze stacji trafo na których nie ma ani jednej instalacji, a jezeli jest to jedna albo dwie trzy. Znam to z autopsji jako były wieloletni pracownik Tauronu.

Gestosc instalacji PV jest bardzo nierownomierna, to fakt z ktorym nie da sie dyskutowac, ale napisałem powyzej nie ma o tym co wspominac bo równiez nie pasuje do przedstawionego faktu.

Moja rada skoro manipulacje przychodzą Tobie tak łatwo z racji nadchodzących wyborów zaoferuj swoje usługi z zakresie przygotowania i reklamy programu wyborczego. Dlaczego tacy fachowcy maja sie marnowac. Pisząc tu na forum nic z tego finansowo nie masz a tak połaczyłbys przyjemne z pozytecznym. Na koniec to ta dyskuja przyczyniła sie sie kilku komentazy reputacji czy jak sie to zwie poparcia moich wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...