Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Samodzielne wykonanie mebli kuchennych


rafałek

Recommended Posts

Nie ma niewiadomo ile rodzajow konfirmatow ;) W sklepie kupisz najczesciej stosowane 6,4x50 Wazne abys mial odpowiednie wiertlo (specjalne z poglebiaczem) do takiego rozmiaru jake kupisz konfirmaty.

Najpopulalrniejsze zawiasy puszkowe maja srednice 35mm (potrzebne wiertlo puszkowe na ta srednice, lepiej kupc cos lepszego, chinszczyzna zaraz sie tepi i rwie laminat) , przy kupnie raczej nie dostaniesz instrukcji do nich :) Pogrzeb na stronie w katalogach BLUMa albo FGV, tam sa rozstawy otworow do zawiasow i raczej u kazdego innego producenta bedzie podobnie.

Oczywiscie sa przymiary do zawiasow i szuflad np BLUMa ale cena jest porazajaca i niewarta wydania przy robieniu jednej kuchni.

http://www.blum.com/img/popup/vab/popup_vab0394.jpg

 

Otwory pod zawiasy puszkowe trzeba wiercic pod katem prostym, niby oczywiste ale bez uchwytu do wiertarki raczej trudne (ja pod konec montazu wiercilem juz "z reki") Jak masz wiertarke kolumnowa to nie ma sprawy, ja kupilem takie cos:

http://www.uni-max.com.pl/fotocache/fullsize/80375_02_cpt.jpg

 

Warto tez miec wiertarke dwubiegowa i jeszcze cala masie innych narzedzi :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 199
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie ma niewiadomo ile rodzajow konfirmatow ;) W sklepie kupisz najczesciej stosowane 6,4x50

 

Są tez 7x50 i kilka innych rozmiarów

 

Otwory pod zawiasy puszkowe trzeba wiercic pod katem prostym, niby oczywiste ale bez uchwytu do wiertarki raczej trudne (ja pod konec montazu

 

Ja wierciłem wszytskie otwory "z ręki" i wszystkie wyszły dobrze, nie ma z tym problemu, ważne tylko żeby wiertło było przeznaczone do płyty/twardego drewna, bo wiertło do miękkiego drewna będzie do śmieci po druigm lub trzecim otworze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualne ceny z hurtowni kronospanu w Radomsku

Płyta (wenge i jasny dąb taka mnie interesowała) 125zł

Cięcie formatek 7-15 zł w zależności od ilości

Usługa okleinowania 1,87 zł/mb

okleina pcv 0,5mm - 0,68 zł /mb

okleina pcv 2 mm - 2 zł /mb

(okleinowanie dla płyty 18 mm)

Wszystkie ceny Brutto

 

co do otworów pod puszki jak ktoś ma chociaż troche wprawy to nbie ma problemów wykonanie z ręki.

Do rozkroju płyt używam programu Optymik wersja demo kroi do 30 formatek jak chcesz więcej trzeba kupić licencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

witam!

przebrąłem temat, ponieważ sprawa mebli mnie bardzo interesuje

Po wyliczeniach stolarzy :o postanowiłem sam zrobić meble do kuchni,

mam za sobą juz drobne rzeczy wykonana "tymi rencami " tak więc porwałem się na to (żona różnie myśli ?)

mam dylematy jak wyciąć materiał na szafki wymiary - skąd to macie !!?

z wyliczeń pobierznych wyliczyłem że zaoszczędze ok50% ceny

poza tym lubię majsterkować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiary drzwiczek jest bardzo prosto obliczyć. szafki z reguły są wysokości (standardowo) 725 mm lub 720mm z tego wzgledu, że producenci frontów do mebli maja takie wymiary drzwiczek standardowych jedni maja w standardzie 720 a inni 715. Wiec z wysokości korpusu (szafki) trzeba odjąć 5mm i mamy gotowy wymiar frontu. trzeba jeszcze pamiętać o grubości okleiny najtaniej jest okleić okleina 0.5mm wiec formatkę do ucięcia trzeba zamówić 6 mm krótsza i zaznaczyć na zamówieniu jaka okleina chcemy okleić bo są różne 0.5mm, 1mm, 2mm, przy grubszych okleinach automatycznie trzeba więcej odjąć z wysokości. natomiast jeśli chodzi o szerokość frontu sprawa wygląda tak, że końcówki wymiaru drzwiczek maja zawsze 6mm. czyli do szafki np. szerokości 40cm drzwiczka ma mieć wymiar na gotowo 396mm do 60"szafki z kolei 596mm. gdy chcemy np. mieć na szafce 60cm mieć dwie drzwiczki zamawiamy dwie drzwiczki do 30" czyli 2szt o szerokości 296mm. przypominam ponownie o okleinie gdzie trzeba odjąć ja z wymiaru tak jak z wysokości. to wszystko dotyczy drzwiczek zwykłych zamawianych z płyty wiórowej. gdy chcemy z MDF-u to najlepiej sprawdzić na stronie producenta rozpiskę na temat frontów standardowych. ponieważ zamówienie wszystkich frontów niestandardowych może być kosztowne. bo za niestandardowy wymiar frontu taki front kosztuje 50% procent więcej.

firm jest wiele które wykonują fronty ale tutaj chyba nie wolno reklamować mnie za pól roku czeka kuchnia i będę robi też z płyty wiórowej i korpusy i fronty. mam nadzieje ze co niektórym pomogłem. pozdrawiam

 

dodam jeszcze linka do fotki przykładowego zamówienia na płytę wiórowa

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3427ce2390410372.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANSE&DREW dlaczego widzę w Twoich oczach takie zdziwienie??

 

najprościej mówiąc jak się da to front powinien być 5mm niższy z wysokości od korpusu a z jego szerokości o 4mm węższy. u nas wysokość mebli reguluje się wysokością cokołu np po to aby szafki dolne były na równo z wysokością parapetu w oknie itp. i wtedy można blat zrobić w całości do okna. przeważnie jest 10cm cokołu i 72cm korpus, czyli sama szafka ma 82cm. a z blatem 84,8 lub 85.8cm bo blaty są grubości 28 i 38mm. mam nadzieje ze komuś pomogłem :D pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...