Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Samodzielne wykonanie mebli kuchennych


rafałek

Recommended Posts

ANSE&DREW napisał:

dobrze to ująłeś PRAWIE !!!!

Jedynie co mogę przedstawić na swoją "obronę" :) to, że jest to zaprojektowane i wykonane zgodnie z http://www.dynamicspace.com/dynamicspace/pl/02/02/index.html (oczywiście jest to lustrzane odbicie w zależności czy ktoś jest prawo czy leworęczny)

Chyba, że masz na myśli sam układ płyta grzewcza <-> piekarnik, ale tu nie mam wyboru bo jest to płyta zintegrowana z piekarnikiem i nie można jej instalować osobno :(

 

Jak możesz to napisz konkretnie co masz na myśli odnośnie błędnego układu płyta grzewcza <-> piekarnik, gdzie jest ten błąd ? Ja już nic nie zmienię ale może ktoś, kto zdecyduje się na swoją kuchnię, skorzysta z tych rad i nie popełni tego błędu - taki jest chyba cel FORUM :)

 

pozdrawiam

JS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 199
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich ja mam takie pytanie odnośnie wpustów na płyte Hdf (plecy) w szafkach górnych, jak dotą wykonałem kuchnie moim rodzicom i strasznie sie namęczyłem z tymi rowkami tzn. najpierw frezowałem frezem 4 mm palcowym na głębkość 2 mm a następnie frezem piłkowym 3,5 mm a wszystko przez to iz w momencie frezowania tylko frezem piłkowym wyrywało mi materiał a natomiast frezowanie frezem palcowym 4 mm po włożeniu hdf był luz którz mnie denerwował.

 

Pytanie brzmi jak wy to robicie jakimi narzędziami żebz byłło wszystko prawdiłowo?

 

Pytam gdyz zabieram się za kuchnie dla mnie i chce żeby wszystko bzło fachowo wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ja mam takie pytanie odnośnie wpustów na płyte Hdf (plecy) w szafkach górnych, jak dotą wykonałem kuchnie moim rodzicom i strasznie sie namęczyłem z tymi rowkami tzn. najpierw frezowałem frezem 4 mm palcowym na głębkość 2 mm a następnie frezem piłkowym 3,5 mm a wszystko przez to iz w momencie frezowania tylko frezem piłkowym wyrywało mi materiał a natomiast frezowanie frezem palcowym 4 mm po włożeniu hdf był luz którz mnie denerwował.

 

Pytanie brzmi jak wy to robicie jakimi narzędziami żebz byłło wszystko prawdiłowo?

 

Pytam gdyz zabieram się za kuchnie dla mnie i chce żeby wszystko bzło fachowo wykonane.

Piłom mechanicznom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi na moje pytanie. Jednak zostane przy frezowaniu tego wpustu frezem 4mm.

I mam kolejne pytanie jakiej firmy kupić frez, do tej pory używałem frez kupiony w OBI jednopiórowy ale nie jest dobry ztępił się juz po paru frezowaniach kosztował jakieś 25 zł nie jest to dużo więc cena= jakość. Chciałbym kupić droższy dobry ale tez w granicach przyzwoitosći.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wpusty i wręgi robi się piłą tarczową. Nawet najdroższy frez stępi się na płycie wiórowej. Nikt ze stolarzy tak nie robi ale jak cię stać to proszę bardzo.

Szablon można sobie zrobić samemu np ze sklejki. Niezbędna jednak jest dobra frezarka górnowrzecionowa i frez palcowy o odpowiedniej długości i jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie robienia nutu to wiem czym sie go wykonuje ale jak mi i Tobie wiadomo kolega uparł sie na frezarkę więc podałem frez > Tylko trzeba sobie powiedzieć to czy kolega ma zamiar posługiwać sie frezarką na dłuższy czas czy Tylko wykonania jednego zlecenia > Bo jezeli ma zamiar wykonywać to w etapie zlecen to pozostaje tylko zagłebiarka lub dolnowrzecionowa < A odnośnie szablonu to ebonit a nie sklejka Twardosc i i scieralnośc > Nie wiem jak pracują inni stolarze ale frez jest podstawą docięć precyzyjnych a koszty idą w jakość

 

To akurat nie do ciebie. Nie mam zastrzeżeń co do fachowości tego co piszesz. Zarabiasz na tym więc wiesz dobrze że frezowanie czegokolwiek w płycie wiórowej to kiepski pomysł, tępi się wszystko błyskawicznie. No chyba że inaczej się nie da. Kolega wyżej jeszcze się sam na własnej kieszeni o tym nie przekonał :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

odnośnie robienia nutu to wiem czym sie go wykonuje ale jak mi i Tobie wiadomo kolega uparł sie na frezarkę więc podałem frez > Tylko trzeba sobie powiedzieć to czy kolega ma zamiar posługiwać sie frezarką na dłuższy czas czy Tylko wykonania jednego zlecenia > Bo jezeli ma zamiar wykonywać to w etapie zlecen to pozostaje tylko zagłebiarka lub dolnowrzecionowa < A odnośnie szablonu to ebonit a nie sklejka Twardosc i i scieralnośc > Nie wiem jak pracują inni stolarze ale frez jest podstawą docięć precyzyjnych a koszty idą w jakość

 

To akurat nie do ciebie. Nie mam zastrzeżeń co do fachowości tego co piszesz. Zarabiasz na tym więc wiesz dobrze że frezowanie czegokolwiek w płycie wiórowej to kiepski pomysł, tępi się wszystko błyskawicznie. No chyba że inaczej się nie da. Kolega wyżej jeszcze się sam na własnej kieszeni o tym nie przekonał :).

 

a gdzie tam ja tylko czytam w internecie i :o próbuję sie wylansować :wink:

ale na poważnie sam wiesz ze obroaty jak i ostrze idą w parze więc frez w zależności z jakiego materiału wykonany jak do tej pory wypiera ostrze spieku tarczy a jak wiadomo jakość wliczona w koszty :wink:

 

Trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem (teraz to widać :) ) chodziło mi o frezy palcowe do frezarek górnowrzecionowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt tej kuchni to: plyty (z docieciem i oklejeniem frontow pcv) 2500 zl, blaty (bylo duzo odpadu) 800 zl, akcesoria i okucia ok 1000zl

_________________

akcesoria 1000zł więc niefunkcjonalność szafek narożnych nie wygodne rozwiązania podczas otwierania drzwi w szafce narożnej obok płyty ze zmywarką mogą być też problemy , przeskoki na drzwiach nierównomierne szczeliny między frotami prawdopodobnie nie cenrycznie nawiercone otwory pod puszki zawiasów i prowadników i brakło regulacji na zawiasach

Ale jak na 1 raz i żona cię nie pogoni to maże być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...