Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zabezpieczenie instalacji wodnych


lukaswiewiur

Recommended Posts

Witam, inwestor chciałby zabezpieczyć instalacje centralnego ogrzewania oraz wody urzytkowej.

Jest to pałac, piwnica, grunt gliniasto-piaszczysty. Szukamy sensownego wyjścia, poprzednia ekipa, która wykonywała ten projekt przysypała wszystko gruzem. Na samym dnie są 4 rury C.O piec- rozdzielacz a na nich pozostałe rury. W początkowym mniejscu a jednocześnie najwęższym przy wyjsciu przez scianę z centrali jest aż 30 rur, które rozgałęziają się w dwie strony.

 

Podłoga będzie z cegły klinkierówki. W mniejscach gdzie są trójniki kolona potrzebne bedą rewizje.

Rury to alupex, głównie fi 32 , woda fi 40. Rury bedą dodatkowe izolowane.

Chciałbym zrobić cos w stylu korytek z styrodoru.

Macie jakieś inne pomysłu bez lania betonu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam urządzenie Phyn od września 2018 r. Początkowy koszt jest trochę drogi, ale później nie ma opłaty miesięcznej. Phyn wydaje się być dość aktywny w wymyślaniu nowych funkcji oprogramowania. Ich najnowsza aktualizacja oprogramowania podobno pozwala śledzić zużycie wody przez każde urządzenie. Aplikacja na telefon z Phyn jest wyjątkowo dobrze zaprojektowana i powiadamia cię SMS-em, jeśli wykryje coś dziwnego. Gdy system nauczy się twojej hydrauliki, ostatecznie aktywuje automatyczne wyłączenie, jeśli nie odpowiesz na zapytanie tekstowe. W dowolnym miejscu i czasie, dzięki sygnałowi komórkowemu, możesz odciąć wodę w domu, naciskając przycisk w aplikacji. Byłem pod wrażeniem niektórych innych funkcji, takich jak statystyki zużycia wody, ponieważ możesz monitorować zużycie wody do każdej godziny każdego dnia. Możesz także przeprowadzać okresowe kontrole hydrauliczne w celu wykrycia wycieków. Mam dom z liniami poli-B, więc wykrywanie i łagodzenie nieszczelności było moim bodźcem do stworzenia tego urządzenia. Jest własnością spółki Belkin electronics i Uponor, które są gigantami branży. Podobno Belkin został wykupiony przez Foxconna, który produkuje iPhone'y. Podobają mi się wielkie nazwiska stojące za Phyn i fakt, że ma za sobą 10 lat badań. Czy poleciłbym Phyn - tak. Czy pracuję dla Phyna - nie. Zapytaj swojego ubezpieczyciela, czy zmniejszy twoją roczną składkę, ponieważ moja obniżyła się o prawie 170 rocznie z zainstalowanym Phyn. Możesz zaoszczędzić 100 $ na Phyn za pomocą tego kodu: FRIEND-GPN9JLV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...