Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mam OWIES w glowie-a nie jestem Renata Berger


bobi70

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 416
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A my kocioł już mamy, pozostaje dokupić tylko palnik. Tylko wszędzie mają palniki do mocy kotła 25 KW. Spotkał się ktoś z większym?

Palniki na owies montowane do pieca o wiekszej mocy 25-40kw sprzedaje firma sbh-systems jest to palnik Agro-tec w cenie 10750zl netto

http://www.sbh-systems.com

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my kocioł już mamy, pozostaje dokupić tylko palnik. Tylko wszędzie mają palniki do mocy kotła 25 KW. Spotkał się ktoś z większym?

Palniki na owies montowane do pieca o wiekszej mocy 25-40kw sprzedaje firma sbh-systems jest to palnik Agro-tec w cenie 10750zl netto

http://www.sbh-systems.com

Pozdrawiam

No tak, ale taka cena palnika przekracza wartość kotła nie mówiąc już o różnicy cen przy zastosowaniu różnych opałów...amortyzacja na poziomie 10-15 lat (przy żywotności kociołka np10).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent z okolic Gdańska, w Łodzi przedstawiciel, moce od 16 KW do 45 KW, na targach chwalił się ze jego piec będzie chodził 20 lat, ale zaraz potem dodał ze piece na eko-paliwa to dopiero od niedawna robią, przedtem zajmowali się olejakami. Robią tez mniejsze piece ale bez podajników, przy czym każdy z ich piecy ma całkiem rozbudowaną automatykę. Ceny normalne tak jak u innych ok 7 tyś za 24 KW.

Ooo. Jakiś namiarek? Chociaż nazwę firmy, albo miejscowość , to już ich znajdę

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem kolejną odpowiedz z firmy Kostrzewa:

Witam!

Przeprowadzilismy prróby,kocioł spala OWIES!!!

poTRZEBA BĘDZIE TYLKO SPECJALNĄ PRZYSTAWKĘ NA PALNIKU I GOTOWE:)

Pozdrawiam

EWelina Więckowska

Ten piec jest u mnie w tej chwili na pierwszym miejscu, ze względu na "wielopaliwowość" ale zanim go zakupie muszę się przekonać organoleptycznie jak to działa 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producentem peletu ze słomy jest Xynergia w Sępólnie Krajeńskim. Jadąc od Gdańska 30km za Chojnicami w stronę Bydgoszczy.

Próbowałem spalać - dużo piachu , wytrąca mi się na palniku.

Wielkie dzięki za namiary na Xynergię okazuje sie, że pwlet ze słomy luzem mają po 280zł/t. Podobno otworzyli nową linię produkcyjną wiec może zanieczyszczeń będzie mniej.

Teraz firma mówi o zawartości popiołu w granicach 5%, to tyle ile ja mam z owsa tylko ze ten pelet ma większą kaloryczność i przy cenie owsa 260 zł może się okazać bardziej opłacalny.

Pozdrwiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Paliłem peletem ze słomy po tym jak się dowiedziałem o nowej technologii w Xynergii ,faktycznie lepiej się spala i wydaje mi się wydajniejszy niż przedtem ,chociaż możlie ze wpływ na to mają wyższe temperatury na zewnątrz. Jednak przy tej cenie i tak jest to alternatywą do zboża (ostatnio zdrożało).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...