Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mam OWIES w glowie-a nie jestem Renata Berger


bobi70

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 416
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam!

 

prosiliscie o dalsze informacje.

mysle ze guru ekologiczne na tym forum - BIO nie obrazi sie jesli przytocze konkluzje jego posta na moj priv.

BIO robil proby ze spalaniem zboza i twierdzi ze poprostu jest OK. wiec co tu dyskutowac. mam juz druga opinie czlowieka ktory probowal....:)

 

ja natomiast moge chetnych i niechetnych mojemu pomyslowi skierowac ku stronce pewnej firmy, ktora ustalilem: http://sbh-systems.com

mozecie tam obejrzec foty urzadzen i schematy ich dzialania. jest adres kilku dystrybutorow. ja ze swej strony jestem na etapie zapytan i rozmow. nie chcialbym sie dzielic malo konkretnymi informacjami.

 

w momencie kiedy cala wiedze i informacje na ten temat usystematyzuje, zasiegne opinii oraz dowiem sie o mozliwosci kredytowe, dofinansowania ekologiczne wroce do posta i przekaze to jako jak najbardziej syntetyczny pakiet. dzisiaj nic wiecej nie wiem.........

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalem te linki podane powyzej ale nie znalazlem jakiegos gotowego systemu z automatyka podawnia jak przy peletach, jak przez mgle pamietam ze sam palnik ma kosztowac 12tys?

 

Bede wdzieczny za info jakie Ty rozwiazanie wybrales.

 

Dodam tylko ze samemu mi blisko do tej opcji ogrzewania.

 

witam

faktycznie w linkach podanych wyzej nie ma schematu gotowego systemu. aczkolwiek jest widok dzialajacego zestawu. na moim poscie nizej podalem link do stronki. tam zobaczysz schematy zestawu i poczytasz droche wiecej. generalnie uklad urzadzen nie rozni sie chyba wiele od tego co potrzebne do spalania pellets.

za wczesnie tu mowic o wyborze rozwiazania. ja sie naprawde mocno zastanawiam........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

decyzja zostala wlasciwie podjeta juz w momencie konczenia dyskusji na forum :) kazde przeciw utwierdzalo mnie bowiem w przekonaniu o slusznosci pomyslu.

z racji tego, ze instalacja palnika na owies w moim przypadku wiaze sie z koniecznoscia remontu kotlowni - (wymiana i tak starego i malo ekonomicznego) - pieca. to podjalem decyzje, ze w tym roku na 100% stanie kociol o tradycyjnej konstrukcji z rusztem zeliwnym, przystosowany juz do pracy z palnikiem. palnik w roku przyszlym. gdyby z jakichs przyczyn wystarczylo kasy to montaz palnika trwa 30 minut i grzejemy zbozem w tym roku.

 

gdyby interesowal cie ten temat

mam kilka nowych linkow

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Aktualna cena palnika do spalanie owsa (razem z podajnikiem) to 9 tys PLN, kociołek to około 4 tys. Słyszałem, ze spalanie na sezon grzeczy to od 5 do 7 ton owsa. Przy założeniu, ze 10 000 kW uzyskuje się z 1 m3 oleju opałowego to samo da nam 3 tony owsa. Takie informacje podaje firma instalująca takie kotły. Ciekaw jestem czy ktoś z Was ma już coś takiego i jak to funkcjonuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualna cena palnika do spalanie owsa (razem z podajnikiem) to 9 tys PLN, kociołek to około 4 tys. Słyszałem, ze spalanie na sezon grzeczy to od 5 do 7 ton owsa. Przy założeniu, ze 10 000 kW uzyskuje się z 1 m3 oleju opałowego to samo da nam 3 tony owsa. Takie informacje podaje firma instalująca takie kotły. Ciekaw jestem czy ktoś z Was ma już coś takiego i jak to funkcjonuje?

Działa toto na zasadzie kociołka na pellety - tylko że zamiast prasowanych trocin jest tam owies - rozmawiaj z Janusszem - On zna bardzo dobrze ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz w ciagu kilku dni moge podac ci kontakt do kolesia w Bialej Podlaskiej i w Piaskach ktorzy sa w temacie. ten w Bialej ma palnik montowany w piecu typu Hajnowka. dziala juz rok.

ten w Piaskach mial miec urzadzenie.

ja ze swej strony (jako inicjator tego tematu :) )podjalem decyzje ze najprawdopodobniej zime przyszlego roku opale owsem. w tym roku zbudowale piec. jest to samorobka (bo wiem z czego jest zrobiona) kociol na ok 200m2 kosztowal mnie 2 tys zl. wiec 4 tysiace sa przesada.

palnik na owies w Polsce dostarczaja 2 firmy jedna to SBH (ona to dostarczyla palnik do Bialej Podlaskiej http://www.sbh-systems.com/

druga z firm to Radmar http://www.radmar.pl/

palnik kosztuje w obu przypadkach od 9 do 15 tys. jeden rozni sie od drugiego funkcja autostartu. mozesz wiec w tym przypadku zautomatyzowac proces palenia.

moze sa i inne firmy o ktorych nie wiem.

co do tego jak to dziala--- dziala super.widzialem u czlowieka w pracy i dlatego jestem zwolennikiem. jesli chcesz wiedziec wiecej... mozemy podyskutowac na priv. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna, ja co roku kombinuję skąd tu jak najtaniej załatwić owies dla moich koni, a ludzie sobie tym owsem palą... Załamka. :(

to chyba nie o to chodzi ze "ludzie pala sobie tym owsem"

ja moj przyjacielu mieszkam na podlasiu.na wsi mam rodzine i troche obserwujes. dzis masa ludzi mimo skonczonych zniw/2005 ma zmagazynowane ziarno z ubieglego roku. i to nie z przyczyny braku operatywnosci.poprostu mieli klopot ze sprzedaza bo bylo slabej jakosci czy tez tysiac innych problemow. na podlasiu wiele ziemi lezy odlogiem.

zadaje wiec pytanie. skoro sa takie a nie inne warunki, to czemu mam z nich nie skorzystac zeby uprawic samemu sobie pare ton owsa lub zlecic to rolnikowi ktory chetnie mi go sprzeda i bedzie zadowolony. a ja tego owsa uzyje do opalania mieszkania. nie wracajmy do ciemnogrodu. dzis tendencja jest taka ze kazdy szuka oszczednosci. opalanie weglem staje sie drogie nie mowiac o opalaniu olejem czy gazem.

proponowany sposob ogrzewania jest ekologiczny i w pewnych warunkach okazuje sie byc tanszy od niektorych innych. kolejnym czynnikien ZA jest stosunkowo mala trudnosc z pozyskaniem paliwa. w odroznieniu np od zrebkow czy pellet.

i na koniec-skoro nie chcesz palic owsem to pal czymkolwiek innym, byle ci bylo cieplo zima :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masa ludzi mimo skonczonych zniw/2005 ma zmagazynowane ziarno z ubieglego roku. (...) mieli klopot ze sprzedaza bo bylo slabej jakosci

 

No to czemu się dziwisz ?...

 

i na koniec-skoro nie chcesz palic owsem to pal czymkolwiek innym, byle ci bylo cieplo zima :).

 

Nie odwracaj kota ogonem. Pytanie było: skąd wziąć niedrogo owies ? Po ile u Ciebie tona owsa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odwracaj kota ogonem. Pytanie było: skąd wziąć niedrogo owies ? Po ile u Ciebie tona owsa ?

 

chcesz wiedziec jakie sa ceny rynkowe?? no problem

powiedz mi tylko ile owsa chcesz kupic. ja skrece lokalnego brukowca i podzwonie do oferentow.

wiesc niesie ze cena jest ok 25 zl za kwintal. jednak jesli ktos naprawde kupic chce to ponoc mozna lyknac nawet po 15.

poki jednak nie dowiem sie sam ni odpowiem ci na 100%

prosze wiec o info nt ilosci i dzialamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2005.10.07 w Dzienniku Wschodnim był artykuł na temat ogrzewania owsem. Wg. tego co podali tona owsa kosztuje ok. 150 zł. Owies ma zbliżone parametry - kaloryczność i czas spalania do miału węglowego. Człowiek, który poprzedniej zimy ogrzewał dom o powierzchni 150 m2 spalił średnio miesięcznie tonę owsa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za kwintal na rolniczym bazarze, bez targu prosza po 25 zeta

 

Sam potrzebuję niewiele, ze 3 tony.

 

U nas owies kosztuje od 35 za taki sobie do 45 za ziarno super jakości. Tak sobie kombinuję: ile by trzeba by wziąć u Ciebie za 20, żeby sprzedać u mnie za 30, opłacić transport i jeszcze na tym zarobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gregmena
mój daleki kuzyn, wiem że ma nowy dom 140m i ma drogi kocioł na owies dał chyba z 10 000 z, norweski czy jakis tam, mam się do niego wybrać w zimie i zobaczyć na żywca co i jak, wtedy zrobie fotki i wrzuce na forum, rok temu mówił że zasobnik ładuje co 8-10 dni, a koszt ogrzewania (zima nie była sroga) to było jakieś 50-70 zł miesięcznie, ale zastrzegam że ten owies tam u niego na wsi jest za bezcen, ale mówił że przy normalnych cenach owsa to by max 100 zł miesiąc, no można rzecz pó roku grzania za max 600 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro znalazłem właśnie coś takiego http://www.allegro.pl/show_item.php?item=69470701

 

nie jestem pewny....

kojarzy mi sie to z "3 w 1". a wg mnie rozwiazania "do wszystkiego" sa do niczego.

jesli chodzi o owies, to do spalania potrzebny jest palnik rurowy. do peletu podobny ale nie do konca taki sam. ten do spalania ekogroszku jest raczej podobny do tego ktory spala pelet ale tez nie jest to to samo.

kotly Ling nie sa niczym nowym jesli chodzi o ich konstrukcje.

cena takiego kotla (kotla tego typu) to w zaleznosci od mocy 7-10 tys.

ja osobiscie preferuje montaz palnika na owies w zwyklym kotle. tj w przypadku jakiejs awarii systemu "owsianego" pale weglem, drewnem lub oponami. aby bylo cieplo.

jesli chodzi o kotly na pelets - piekna sprawa, jednak problem jaki sie pojawia z peletem to sytuacja ze paliwo nie jest dostepne powszechnie. pelets jest nie tani a bedzie jeszcze drozszy biorac pod uwage ceny i dostepnosc drewna. rozwiazaniem jest pelets ze slomy. ale ten poki co jest jeszcze mniej powszechny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...