Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek bez wyczystki komin stalowy bezpośrednio do króćca


KowalM

Recommended Posts

dokladnie. U mnie od czasu SSO (bedzie z 1,5 roku) stoi systemowy komin na stropie poddasza i w stropie jest dziura w osi wkladu komina - moge stojac na parterze popatrzec w gore przez caly komin. Poniewaz na gorze komina jest obrotowy "strazak" nigdy na podloge parteru nie spadla nawet kropla deszczu. Wiem bo mialem pod kominem polozony karton zeby rozpoznac ewentualne plamy nawet po wyschnieciu.

 

poniewaz mam ciagle na liscie do zrobienia kominek przy okazji tego tematu przyszla mi ale do glowy inna kwestia. Zarazilem sie pomyslem kominka akumulacjynego. Problem jaki teraz w kontekscie tematu wyczystki sobie uswiadomilem, to ze w materialach w sieci dot. typowej konstrukcji zdunskiej takiego piecokominka, spaliny przechodza przez "labirynt" z cegiel szamotowych zanim trafia do komina. Spaliny przechodza, ale sadza to juz chyba nie bardzo bedzie chciala wezykiem z komina do paleniska trafic?!?!

 

wyprowadzcie mnie prosze z bledu, ale to chyba oznacza, ze jeszeli chce postawic kominek w osi komina nad nim (teraz wlasciwie musze, bo pozycja zbudowanego komina u mnie inne polozenia kominka w salonie wyklucza), to jestem "skazany" na kominki z akumulacja w formie kregow szamotowych nakladanych dookola pionowej rury stojacej na wsadzie, zgadza sie? czyli ze chyba w ogole nie mam co gadac ze zdunem, bo takie cos to chyba tylko gotowe produkty typu wklad Romotop i akumulacja Mamoth?

Krążki i systemowe nakładki na wkłady to marketing finansowany przez kupujących....Każdy fragment "labiryntu" musi mieć czyszczak / wyczystkę. Bez względu na ilość labiryntów, zawsze ostatni labirynt kończy się wyjściem do komina. I ten ostatni układ ma wspólną wyczystkę. Syfu mniej w chacie, komin krótszy....https://blog.kominki-batura.pl/zaklete-krazki/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...