Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominki dwustronne


Nikson

Recommended Posts

Czy ktoś może spotkał się w Internecie z kominkami (wkładami) dwustronnymi? Poszukuje takich od jakiegoś czasu i na razie lipa (tylko strona Makrotermu, ale tam są turbokominki). W archiwum niewiele informacji znalazłem na ten temat. Gdyby ktoś ostatnio spotkał się z taką ofertą, bądź ma jakąś wiedzę na ten temat, to bardzo bym prosił o podzielenie się.

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

mam taki wkład, jeszcze nie zabudowałem: DOVRE 2100 CD.

 

http://www.dovre.com.pl/

 

Pozdrawiam,

kocza.

 

Piękne dzięki! A zdradź co decydowało właśnie o wyborze tego wkładu?

 

Pytanie z innej beczki: czy ktoś próbował zbudować kominek, w którym paleniskow byłoby na wysokości ok 1m? Zastanawiam się nad takim właśnie rozwiązaniem i jak na razie tylko rozprzetrzenianie ciepła jest czynnikiem negatywnym?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

My mamy kominek przeszklony z trzech stron .

Jest to model Multivision 700 firmy Seguin Duteriez ale z tego co wiem ta firma robi również kominki przeszklone z dwóch stron . Importerem i głównym dystrybutorem jest f. Koperfam z Legionowa .

A co do samego użytkowania takiego mocno przeszklonego kominka - fakt , że szyb jest więcej i trzeba je czyścić ale za to jaki efekt :o :o :o

U nas ogień widać z trzech stron - od wejścia , z salonu i z jadalni .

Największe wrażenie robi na osobach wchodzących - ledwie przekroczą próg domu wita ich piękny , ciepły ogienek , serdecznie zapraszający do środka .

My jesteśmy z naszego trójstronnego kominka bardzo zadowoleni , uważamy że był to jeden z naszych najlepszych pomysłów .

Odpalamy go codziennie . Dla nas ogień to ciepło , spokój i miły rodzinny nastrój .

 

Pozdrawiam - Maxtorka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy kominek przeszklony z trzech stron .

Jest to model Multivision 700 firmy Seguin Duteriez ale z tego co wiem ta firma robi również kominki przeszklone z dwóch stron . Importerem i głównym dystrybutorem jest f. Koperfam z Legionowa .

Maxtorka - ile kosztował ten wkład (przeszklony z 3 stron)?

I co zadecydowało, że wybraliście akurat ten model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikson ,

 

nasz model to Multivision 700 półwyspowy lewy . Ma dwie naprzeciwległe szyby otwierane , w tym jedna tylko uchylnie a druga uchylnie i do góry , natomiast trzecia najmniejsza szyba jest nieotwieralna .

Kupowaliśmy go w zeszłym roku przed podwyżką Vat-u i kosztował wtedy 7280 PLN .

Tak jak pisałam wcześniej zdecydowaliśmy się na ten model głównie ze względu na to trójstronne przeszklenie . Wymyśliliśmy sobie ogień widoczny od strony salonu , jadalni i wejścia . Efekt jest niesamowity , zwłaszcza wieczorem . Kiedy jest ciemno kominek na środku , szczególnie widziany z zewnątrz , wygląda przepięknie , jak ognisko .

 

Pozdrowionka - Maxtorka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Kominki dwustronne szyba front i bok podnoszone + płaszcz do dystrybucji ciepła , wysokość szyby 52 cm w cenie 1195E +VAT. Trzy szby w tym jedna podnoszona + płaszcz cena 1225E+VAT. Dwie szyby vis a vis jedna podnoszona 1102E + VAT. Gwarancja na wymienione wkłady 7 lat. http://www.kominki.xip.pl tel 022 4998586
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są rady większość to reklamy,dam ci jedną radę kominek dwustronny jest zagrożony zbiciem szyby jakbyś nie ptrzył szyby tylnej analizując podłączenie poszeża zabudowę,jednak poza tym przemawia za nim ognia czar z dwuch stron jeszcze jedno mam nadzieję że nie dzieli sypialni z salonem.pozdrowienia Hej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
ja też planuje Spartherm Varia z szyba vis a vis. Ostrzegaja mnie, ze

1. pęka szamot

2. DGP jest dużo mniej wydajne,

 

 

ale co tam..... i tak będzie to dodatkowe źródło ciepła- nie podstawowe , no i efekt estetyczny bedzie fajny (łączę nim salon z holem)

 

rzekomo szamot jest b. tani - teraz juz nie pamietam ale jakies 2-3 euro

DGP pewnie troszke mniej wydajne - wiadomo duzo ciepla oddaje poprzez dodatkowa szybe - ale u mnie dmucha nawet niezle po paru szczapach.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...