Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

W prawie nie ma jasno określonej min. odległości (ew. jeżeli traktować to jako budowlę to 3m), natomiast jest jasno określony poziom ciśnienia akustycznego na granicy działki generowanego na swojej działce i wynosi on w porze dziennej 50dB, a nocnej 40dB - tutaj masz przykład https://www.kulczyccygroup.eu/baza-wiedzy/pompy-ciepla/jaki-halas-generuje-pompa-ciepla
40dB ma być na granicy po stronie sąsiada, dużo też zależy od poziomu tła, bo jeżeli tło będzie wysokie i będą w nim dźwięki na podobnych częstotliwościach to nastąpi interferencja, a to co podane w karcie kat. najczęściej jest pomiarem bezpośrednio przy jednostce i najczęściej dotyczy pracy przy parametrach maksymalnych (np. podczas grzania CWU), większość pomp ma tzw. tryb nocny gdzie ogranicza moc maksymalną aby zmniejszyć hałas, jak nie będzie ustawiona bezpośrednio przy ścianie (efekt odbicia dźwięku od ściany i ukierunkowania go) to ma szansę spełnić stawiając pompę ok 4-5m od granicy. Edytowane przez dar3k
Dokładnie tak jak piszesz . Mam oddaloną o 1,5 km od domu trasę ekspresową . Zimą stojąc 5 m od pompy ( naprawdę dość cichej ) większy szum słychać było od ekspresówki niż od pracującej pompy.
Jaka powinna być minimalna odległość powietrznej pompy ciepła od sąsiadów? Jakie macie z tym doświadczenia i czy to jest dokuczliwe dla sąsiadów.

 

nie ma odległości minimalnych / maksymalnych w przepisach budowlanych dla lokalizacji PC

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...