Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mały problem ze zlewem ;)


KasiKz

Recommended Posts

Witam!

Jestem tutaj nowa, nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale na forum, ale mam pewien "estetyczny" problem.

Mam zlew montowany na blacie i z tym jest ok, chodzi mi natomiast o baterię, otóż chciałabym mieć ją zamontowaną bezpośrednio na zlewie, a nie na blacie tak jak proponuje mi to montażysta ;) Zlew i baterię mam z IKEI, niestety na zlewie nie ma wywierconego odpowiedniego otworu na baterię. CO z tym można zdobić?

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To nie jest trudne. Wierciłem na małych obrotach, pilnowałem równego ustawienia wiertła i często dawałem odpocząć wiertłu (temperatura).

Musisz tylko mieć odpowiedniej średnicy koronkę

Jak zlew nie jest jeszcze na stałe zamontowany, to poszukaj punktu usługowego (przy większych sklepach)

Pozdrawiam, Heniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna również wywiercić sobie trzy otworki samemu w zlewie dwa na wężyki a jeden na śrubę. Otwory trzeba oczywiście rozplanowac za pomoca szabloniku mozna go zrobić z kawałka tekturki. Żadna filozofia sam tak robiłem. Jezeli teść ma trochę smykałki to takie otworki może wywiercić z palcem w ..... :lol:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto przed montażem kranika dopasowac i podlożyć od spodu jak największy sztywnik (podkladke) z twardej blachy, lub jeszcze lepiej, jakiegoś twardego plastiku i dopiero poprzez to mocowac kranik. Zapobiegnie to chybotaniu kranika w blasze, bo jednak blaszany zlewozmywak jest cieniutki i kraniki lubią się chwiać, a to wkurza uzytkowniczki niebagatelnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna również wywiercić sobie trzy otworki samemu w zlewie dwa na wężyki a jeden na śrubę. Otwory trzeba oczywiście rozplanowac za pomoca szabloniku mozna go zrobić z kawałka tekturki. Żadna filozofia sam tak robiłem. Jezeli teść ma trochę smykałki to takie otworki może wywiercić z palcem w ..... :lol:

 

Pozdrawiam

 

zdecydowanie najszybszy i najprostrzy sposób. też tak robiłem. nic więcej do tego nie potrzeba oprócz wierteł o średnicach ok10-12mm (choć dobrze jest zaznaczone miejsce na początek nawiercić małym wiertełkiem np3-4mm bo materiał jest dosyć twardy i duże wiertła się ślizgają mimo napunktowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...