Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zablokowanie jednego panelu w kaloryferze


monito_rs

Recommended Posts

Cześć!

 

Chcę zatrzymać przepływ wody w jednym panelu kaloryfera od strony przestrzeni mieszkalnej. Kupiłem skórzaną kanapę, która źle znosi ciepło co mówił sprzedający i instrukcja. Mieszkam w domu, mamy spory salon z kuchnią i ten kaloryfer jest prawie nieużywany. Taniej będzie mi go zdjąć i zmodyfikować niż kupować nowy, a chcę uchronić drogi mebel, żeby służył lata. Tylko jak to zrobić? Zalać cały panel? Zalać tylko dolną rurkę powrotu? Żywicą epoksydową? Kaloryfer ma podłączenie boczne, model to Purmo C33. Chętnie wysłucham Waszych pomysłów!

 

To mój pierwszy post, będę wdzięczny za wyrozumiałość jeśli robię coś niezgodnie z oczekiwaniami i etykietą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to musiałbyś pokazać jakiś schemat. Nie rozumiem co ma jeden kaloryfer do pozostałych. Są podłączone szeregowo, czy co? :)

 

To grzejnik widoczny z góry. Dwa zaznaczone na zielono panele od ściany i środkowy mogą sobie śmiało grzać, ale tego zaznaczonego na czerwono od strony mieszkania chcę zablokować, żeby mi nie zniszczył kanapy. Tylko jak albo czym?

 

[ATTACH=CONFIG]466615[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej okleić przedniej części jakimś materiałem izolacyjnym? Nie musi być gruby. Wystarczyłby płachta styropianu zagrzejnikowego.

 

No tak, ale, chciałbym zachować jakieś walory estetyczne w trakcie całej operacji i żeby po zakończeniu to jednak jakoś wyglądało. Równie dobrze mógłbym odsunąć kanapę na 1500 - 2000 mm od źródła ciepła i pewnie bym miał po problemie, ale będzie to wyglądać co najmniej dziwnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...