Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Janki19

Recommended Posts

Hejka,

 

na wiosnę będzie robiona instalacja co i cwu.

 

Domek 91m2 użytkowej.

 

Ogrzewanie podłogowe parter i poddasze użytkowe.

Na parter mam w projekcie podłogówkę i wychodzi 33m2 pow. grzewczej a piętro mam grzejniki (zamienione będą na podłogówkę) ale tam sa 3 pokoje po 10m2, łazienka 7m2 i korytarz ze schodami 9m2.

czyli

parter = 33m2

poddasze = jakieś 37m2

daje około 70m2 pow. grzewczej podłogówki.

Dom zamieszkały przez 3 osoby.

 

W cieplo wlasciwe.pl wyszło mi:

3,7kW to szacowana moc grzewcza (C.O. + CWU)

59kWh/m2 rocznie wskaźnik zapotrzebowania na energię

 

Jaka moc kotła jednofunkcyjnego jest mi potrzebna i czy taki mały istnieje i czy ktoś może mi jakiś polecić.

Zamierzam dać zasobnik 120l i połączenie bezpośrednie (bez jakiś sprzęgieł) do rozdzielaczy podłogowych. - czytałem na tym forum, że takie coś działa.

Do tego sterownik pogodowy i tyle.

 

 

Czy taka instalacja może być? Czy możecie polecić jakiś ciekawy kocioł, który będzie najlepszy do takiej małej instalacji? Żeby nie był jakiś super przewymiarowany ale żeby też grzał zasobnik.

 

Czy warto coś tutaj dodać do tej instalacji co ją usprawni ale żeby nie przekombinować?

Edytowane przez Janki19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.technika-grzewcza-sklep.pl/sklep/produkt/vaillant-vc-15cs-1-5-ecotec-plus-kociol-gazowy-kondensacyjny-jednofunkcyjny-wiszacy-2-8-16-4-kw-kod-0010024646.html#/

 

Ważne jest jaką ma modulację. Im niższa w tym przypadku tym lepiej, To, że ma górną wartość 16,4kW jest mniej ważne, bo tę wartość w trybie c.o. instalator może zmniejszyć do minimum.

Edytowane przez dbx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj jest takie magiczne słowo „to zależy „ :). Taką w łyżeczce to może i ugotuję:).

 

Ale rozumiem nie będę już kombinował. Czyli jakiś piecyk w zakresie 2-15kw.

A czy jest jakis o którym można powiedzieć ze sterownik pogodowy działa dużo lepiej niż u innych ? Czy wszystkie maja podobny poziom?

Pytam gdyż te piece dla mnie niewiele sie różnią. Jestem z dużego miasta wiec raczej serwis każdy będzie miał. Wiec muszę wybrać jakos ten najciekawszy i tu wchodzą w grę chyba szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...