Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nauka języka obcego


niciacia

Recommended Posts

Ja chodzę na Callana. Dwa lata temu się zapisałam i dano mi gwarancję nauczenia się języka do poziomu FSI w ciągu 1,5 roku. Teraz przez pół roku chodzę za darmochę bo poziomu FSI nie osiągnęłam :( mimo przejścia całej metody do końca. Nie mam ambicji znać języka literackiego , ale umieć się swobodnie porozumiewać w tym języku. Metoda jest dobra, bo niezbyt nużąca ale jednak nie każdy się tak szybko uczy jak obiecują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoła języka angielskiego do której chodzę i uczę się metodą Callana jak wcześniej już pisałam dzisiaj organizuje "English night" (wcześniej zapraszali na "english evening" - ciekawa jestem jak to będzie?).

Poprzednio były już dwa takie spotkania w knajpce prowadzone przez naszych "teacherów". Ponoć było bardzo fajnie. Można było sprawdzić się w luźnej rozmowie z nimi a również ze studentami z innych grup. Są to spotkania na których prowadzący opowiadają o swoich krajach np. Kanadzie, Anglii, Australi, USA - z tych krajów oni są.

W przyszłym tygodniu podzielę się z Wami wrażeniami. Wiem, że niektórzy z Was uczą się również tą metodą, napiszcie czy Wasze szkoły też organizują takie imprezy a może coś innego? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

No więc ja zabełtam trochę na tym anglosaskim forum i rzucam: fiński. Bardzo trudno znaleźć rozmówki, a o podręcznikach możecie zapomnieć. Właściwie pozostaje tylko internet. Trochę to dziwne, bo do szwedzkiego i norweskiego jest mnóstwo literatury.

A w tym języku urzekło mnie to, że słuchając fińskiego w TV, nie zrozumiałem ani jednego słowa.

Nakemiin :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 1 month później...
Nie ma jak kontakt z native speakerami ja z zerowa znajomoscia angielskiego w rok nauczylam sie rozumiec i mowic podstawy . Po 5 latach nie widze roznicy w mowieniu po polsku czy po angielsku, choc oczywiscie zdarzaja sie tematy gdzie sie zacinam. No i oczywiscie nie mozna miec kontaktu z rodakami bo w tedy klapa :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nauce języka obcego najważniejszy jest bezpośredni kontakt z nauczycielm. Podstawa to nauczyć się słuchać i mówić. Powiem, że nauczenie się słuchania jest nawet ważniejsze, bo jak się zrozumie o co się pytają to jakoś się odpowie. Gramatyki w dużej mierze można nauczyć się samemu.

Z doświadczenia mogę powiedzieć, że nie ma takich systemów szkolenia (tak jak i sposobów na odchudzanie), przy pomocy których można nauczyć się obcego języka bez swojej ciężkiej pracy. Teraz oczywiście jest dużo łatwiej nauczyć się np. języka angielskiego ponieważ można mieć łatwy kontakt z tym językiem, tak w kraju jak i za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...