Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odskraplacz w kominie


marcinsu

Recommended Posts

Cześć

 

Używam do ogrzewania pieca na pellet, w kominie mam zamontowany wkład / rurę wyczystką i odskraplaczem.

Ze ściany od odskraplacza wychodzi krótki wąż do butelki z wodą (trochę na dnie). Butelka służy do zbierania osadu żywicznego.

 

Paląc w piecu pelletem sosnowowym sporo spieków pozostaje się na ściankach wkładu kominowego.

 

Niestety pojawił się problem z wyczyszczeniem odskraplacza, na dnie zebrało się trochę tych zanieczyszczeń i nie sposób przez wyczystkę tego oderwać.

Czy ktoś ma pomysł czy można byłoby wlać jakiś rozpuszczalnik lub coś innego co mogłoby pomóc w wyczyszczeniu tego? (oczywiście wszystko na wyłączonym piecu co by nie doszło do pożaru).

 

Z góry dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Używam do ogrzewania pieca na pellet, w kominie mam zamontowany wkład / rurę wyczystką i odskraplaczem.

Ze ściany od odskraplacza wychodzi krótki wąż do butelki z wodą (trochę na dnie). Butelka służy do zbierania osadu żywicznego.

 

Paląc w piecu pelletem sosnowowym sporo spieków pozostaje się na ściankach wkładu kominowego.

 

Niestety pojawił się problem z wyczyszczeniem odskraplacza, na dnie zebrało się trochę tych zanieczyszczeń i nie sposób przez wyczystkę tego oderwać.

Czy ktoś ma pomysł czy można byłoby wlać jakiś rozpuszczalnik lub coś innego co mogłoby pomóc w wyczyszczeniu tego? (oczywiście wszystko na wyłączonym piecu co by nie doszło do pożaru).

 

Z góry dzięki za podpowiedź.

Pokaż fotkę...Generalnie do paliwa stałego odkraplaczy się nie montuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć marcinsu,

zgadza się - nie potrzebujesz odskraplacza. To się w tym przypadku po prostu zatka, jak to się stało u Ciebie. Potrzebny jest szczególnie do stalowych kominów z kotłem gazowym.

Przy drewnie pary wodnej powstaje wprawdzie dużo (z worka pelletu jakieś ponad 7 litrów wody), ale spokojnie ona zabiera się z gorącymi spalinami. Skrapla się dopiero nad kominem - szczególnie w mroźne dni widać wtedy biały obłoczek.

Nie wiem co masz na myśli z tym osadem żywicznym. Smoła? Ona nie spłynie, tylko zalepia komin wraz z przyklejonym pyłem. Z pelletowca nie powinna się wydostawać, przynajmniej w ilości robiącej jakiś problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...