Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

podłoga-deski sosnowe


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 92
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W pierwszym roku nie należy robić drewnianych podłóg. Dom b. długo traci wilgoć. Jeżeli koniecznie musicie połozyć te deski, to nie mocujcie ich na stałe /będą sobie pracować/ i niech to będzie ostatnią czynnościa w budowanym domu /przed wnoszeniem mebli/ :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy jest tu jakiś reżim dotyczący suchości tych desek?

Bo z tego, co się zorientowałam z róznych wypowiedzi, to właściciele tartaków wciskają niewysuszone deski. Czy jeśli odczekam ten rok czy dwa, to nie ma wtedy znaczenia?One się "uleżą"? Czy dochodzi jednak kwestia precyzyjnego ustalenia ich suchości.Czyli muszą być to deski "odleżałe" nawet jeśli podłoga jest już sucha.Jeśli tak, to ile mają się suszyć, jak to sprawdzić?

Dzięki. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ma być tak jak pisał snow - i podłoga sucha, i deski o odpowiedniej wilgotnosci.

Tak myslałam o tej wykładzinie -co z połaczeniem miejsca gdzie będzie terakota przechodzić w deski? jesli dam tam na razie wykładzinę to będzie przecież dużo niżej. A tą wykładzinę to na gołą posadzkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby zniwelować różnicę poziomów możnaby pod wykładzinę dać płyty wiorowe - wiem że zaraz zarzucicie mnie błotem - faktycznie jeśli posazka jest wilgotna - zniszczą się (zgniją) - ale nic innego mi do głowy we wtorek nie rzychodzi (o tej godzinie) - w bloku u rodziców kładli tak wykładziny - i jest ok (po skuciu starych posadzek)

 

ociepliło to podłogę (wykładzina jest na takiej jakby włosiance - nie wiem jak to nazwać)

ale w tym mieszkaniu działało ogrzewanie - nowe podłogi z tego co pamiętam w miarę szybko wyschły

nie wiem jak się to sprawdzi w nowobudowanym domu

 

pozdrowka

snow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zgniją czy nie to się zobaczy - a obrzucicie mnie błotem bo jest to w pewnym sensie herezja (na wilgotne podłoże kłaść wyrob drewnopodobny) - czyżnie???

 

wszystko zależy od wentylacji - jeśli pomieszczenia są juz ogrzewane - to nie powinno być większych problemów - poza tym jest to oczywiście tylko rozwiązanie czasowe...

 

pozdrowka

snow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snow - na pewno nie obrzucimy Cie błotem :wink: dziękujemy za rady i pomysły

dzięki Wam, drodzy Forumowicze, chyba wreszcie dotarło do mojej połowicy, że z tych desek to na razie nici...bo na początku to strasznie się upierał żeby je koniecznie położyć....i nawet zaczyna się zastanawiać nad Barlinkiem. A czy ktos użytkuje deskę barliniecką w nowo wybudowanym domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...