Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wymiana kominka na piecyk na pellet.


kryst16

Recommended Posts

Witam.

 

Mam w małym domu kominek który jest głównym źródłem ciepła...

 

Zastanawiam się nad jego wymianą na piecyk na pellet typu Eva Calor Marisa z DGP lub na coś od firmy Defro.

 

Miał ktoś do czynienia z takimi piecykami?

Nad kominkiem mam rozprowadzone DGP do dwóch pomieszczeń na górze, także biorę pod uwagę tylko piecyk z DGP.

Jestem w stanie sobie to wszystko sam zabudować i podłączyć (rury od DGP) więc to żaden problem.

Powietrze z zewnątrz również mam doprowadzone do kominka także bym to wykorzystał.

 

Pytanie...

Czy te piecyki dobrze się sprawują?

Jak z realną sprawnością takich urządzeń?

 

 

Wkład kominkowy mam niestety jeden z najtańszych z marketu, drewno kupuje także pewnie pellet ze względu na wyższą kaloryczność i sprawność pieca będzie bardziej ekonomiczny, już nie mówiąc o nakładach pracy.

 

Dom 68 metrów, dobrze ocieplony.

Tak czytam czytam i trafiam na opinie że DGP w takich piecykach jest mizerne i ledwo "dmucha" powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet to wygoda!....Z pewnością nie ekonomia. Produkt przetworzony zazwyczaj będzie droższy od drewna. Poza tym bardziej podatny na manipulacje. Kominek nie brzęczy. Piecyk na pellet ma brzęczący podajnik, a do tego chcesz jeszcze jedno brzęczydło - nadmuch. To dobre w warsztacie, w knajpie, albo domku letniskowym. Słabo dmucha? Kup taki co dmucha dobrze. Popytaj w firmie Wentor. Oni mają dostęp do dobrego sprzętu i duże doświadczenie w tej materii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...