Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Miłe zaskoczenie, 125 zł. nadpłaty.


cangi80

Recommended Posts

W nawiązaniu do mojego pytania o 125,34zł "rabatu" gdy nie kupuje się enrgii poza odbieraniem swojej na starych zasadach-w PGE na ekoncie aktualnie widze nadpłatę na w.w kwotę więc każdy ma ten rabat.

 

Każdy ma, ale nie każdemu się ostanie. PGE informuje, że [cyt]:

 

" Jak będzie wyglądało rozliczenie:

 

Kwotę obniżki zaksięgujemy automatycznie na poczet bieżących i przyszłych zobowiązań. Jeśli na Państwa koncie rozliczeniowym występują zaległości w płatnościach, to w pierwszej kolejności przeznaczymy tę kwotę na ich pokrycie.

 

Jeśli nie spełnią Państwo żadnego z określonych w rozporządzeniu warunków [2] do zastosowania obniżki, to w 2024 r., po przeprowadzeniu weryfikacji, powiększymy Państwa rachunek o kwotę, o którą pomniejszyliśmy należność za 2023 r.

 

Więcej informacji na temat rozporządzenia można znaleźć na stronie www.gkpge.pl/tarcza."

 

Taki bonus na podpuchę, co go każdy dostał na EBOK-u przed wyborami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Dziś zalogowałem się na eBOK no i kwota 125,34 zniknęła. Mam nadzieję , że właśnie tworzą fakturę i się teraz na niej pojawi.

 

Aż sprawdziłem jak na moim eBOK-u.

Mam trzy miejsca poboru:

1. "Prosumenckie" - nadpłata zniknęła, ale faktura za styczeń i luty na 75,11 zł w kolumnie "do zapłaty" 0 zł.

2. "Konsumenckie" - nie miałem jeszcze faktury - nadpłata 125,34 zł.

3. "Konsumenckie" - miałem fakturę na 48,59 zł- nadpłata pomniejszona o tą kwotę.

 

Zgłupieć można. Inaczej dla konsumentów i prosumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...