Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kostka brukowa


Recommended Posts

Witam,

 

mam zdjętą kostkę brukową i położony przewód elektryczny w peszlu. Zadanie polega na wlożeniu przewodu pod kostkę i ułożenie kostki w tych miejscach. Długość kostki do ułożenia ok. 22 mb, szerokość 2 kostki. Podbudowa piach, nie było zaprawy z cementem i kostka jest na piachu więc wykopanie dołka na przewód to jak kopanie w piasku. Załączam zdjęcia. Proszę o szacunkowy koszt ile kosztuje taki zakres prac

 

[ATTACH=CONFIG]467630[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]467631[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]467632[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]467633[/ATTACH].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej roboty to żadna wieksza ekipa nie przyjdzie, conajwyżej pan Heniu z wynajętą zagęszczarką. Najlepiej zrób to sam. Najpierw wkop peszel a jak będziesz mial w miare zakopane to poukładaj kostke tak żeby wystawało okolo 1cm i wtedy wynajmnij sobie zageszczarkę na 1 dzień. Ja bym usunał dwa ostatnie rządki przy obrzeżu, najmniej bedzie widać.

Generalnie odradzam aroty i peszle do takich zastosowań - po prostu kup kabel ziemny, nic mu nie bedzie nawet kilka cm pod kostką - będziesz mial o wiele mniej kopana i równiejszą kostkę potem.

Jak już koniecznie chcesz arota to podziuraw go co kilkanaście cm bo jak się woda dostanie to już nigdy nie wyjdzie, a wierz mi że woda w końcu się tam dostanie Ostatnio jak odkopałem taki peszel u szwagra i przebiliśmy go to fontanna wody poszla na metr do góry..... wyobraź sobie co się dzieje z tym kablem w peszlu jak ta woda zamarznie.

Edytowane przez dwiecegly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...