Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wysokie zuzycie gazu


aranes010

Recommended Posts

Witam, przychodze z problemem duzego zuzycia gazu.

Mianowicie wynajalem kawalarke, w lazience grzejnik kuchnia podlogowe i w pokoju ( okolo 17m2 ) jeden grzejnik.

Mieszkanie jest niskie wiec myslalem ze rachunki nie beda duze ale sie przeliczylem.

W zeszlym miesiacu mialem rachunek 400zl i 103m3 zuzycia gazu, teraz za 14dni mam juz 400zl rachunku...

Grzejnik w lazience mam na 3, w kuchni grzeje tylko w weekend na troche a w pokoju grzejnik na 5. W pokoju mam termostat ustawiony na 20 stopni zaledwie wiec skad takie duze zuzycie ?

Piec to beretta quadra 2, aktualnie mam 65 stopni ustawione, na mniejszej temperaturze nie dogrzewal do 20 stopni. Gdy piec nagrzewa to palnik uruchamia sie co 2min okolo

Pytam bo znajomi tez maja ogrzewanie gazowe i na wiekszych metrazach przy wiekszej temperaturze zadanej maja o polowe mniejsze rachunki ... Pierwszy raz mam stycznosc z gazowym ogrzewaniem wiec prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem grzejnik jest bardzo cieply ale i tak nagrzanie od 19,5 do 20,5 zajmuje jakos 40min. Wydaje mi sie ze jeden grzejnik to po prostu za malo na taki pokoj.

Sterownik mam na koncu pokoju. z 6 metrow od grzejnika.

Tak to stare budownictwo, ale nie jest jakis popekany czy cos budynek, wyglada ok. Okna plastiki nic nie wieje z nich

Moze byc to wina jakiejs awarii pieca ?

Gdzies indziej slyszalem, ze piec ma za duza moc jak na taki metraz i sie marnuje ta moc. Jakbym odkrecil w lazience na 5 i podlogowe w kuchni na 5 to obnizy to zuzycie czy bedzie jeszcze gorzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Zacznijmy tak:

 

Parter pietro?

Sasiadow masz czy mieszkanie narozne?

Mieszkanie niskie - zawsze takie bylo? Sufit podwieszany ocieplony?

Jesli masz termostat w mieszkaniu ktorz steruje piecem to ja zrobilbym tak:

 

Temperatura wody na grzejniku: 50 - 55 Stopni

Grzejniki odkrecone na 5

Pozwolil sterownikowi wylaczac i zalacz piec - wtedy bym obserwowal co jest grane.

-----------------

Mieszkalem kiedys w kamienicy na parterze, 27 m. kw, 16 Stopni mialem zawsze (pomiedzy mna w piwnica nic nie bylo) 18 Stopni bylo w miare ok.

Natomiast utrzymanie 21 graniczylo z cudem, piec szedl praktycznie caly czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...