Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

czy ktos ma kominek bez wkładu?


gosia1719499730

Recommended Posts

Dla samego widoku ich Niemego Zachwytu warto kominek odpalać.......

moja Kocia (pieszczotliwie zwana Brzydalem) sieda na pufie nieco z boklu płonacego kominka, wyciąga głowę w stronę ognia i mruży oczy i tak zastyga na długi czas.......

Twoje Koty na pewno będą głosowały za otwartym - choć od akwarium tez ciepło bije, ale jednak wrażenia są inne "przez szybę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosia@, poczytaj, może tu znajdziesz odpowiedź :D http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=16602&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=kominek+otwarty

 

ja też na pewno zrobię taki kominek, i nie zniechęcą mnie te wszystkie opowieści o dymie, popiele czy żarze spadającym 5m od kominka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosia@, poczytaj, może tu znajdziesz odpowiedź :D http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=16602&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=kominek+otwarty

 

ja też na pewno zrobię taki kominek, i nie zniechęcą mnie te wszystkie opowieści o dymie, popiele czy żarze spadającym 5m od kominka

Ewusia czy mogłabym Cie prosić o te info :oops: nie moge ich z serwera sciagnac.podahje adres plitnikgosiamalpaop.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Problem "osiołkowi w żłoby dano" rozwiązałem budując dwa kominki (była taka możliwość). Jeden jest do grzania, drugi do patrzenia. Ale z wkładu można zdjąć drzwiczki i jest otwarty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem "osiołkowi w żłoby dano" rozwiązałem budując dwa kominki (była taka możliwość). Jeden jest do grzania, drugi do patrzenia. Ale z wkładu można zdjąć drzwiczki i jest otwarty.

Tomek

kominek otwarty to am urok plus wady jakie piali poprzednicy

aby osiągnąć ten urok potrzeba otoczki czyli budowli jaką jest otwarty kominek

Sciagniecie dzrwiczek nie załatwi problemu podniesienie szyby to połowiczny sukces

Zapraszam w Bieszczady na pare dni jak bedzie zawierucha (oczywizda w miare wolnego terminu) najlepiej we dwoje z zoną wtedy docenisz wyższość kominka otwartego nad wkładem:)

w domu w którym miałbym mieszkać cały rok jednak kominek z wkładem jest to namiastka kominka ale duża wygod i mniej minusów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Chciałbym z tego miejsca podziękować Ewusi za dostarczone kiedyś materiały dot.budowy kominka otwartego.Na ich podstawie skleciliśmy go

z majstrem i o dziwo działa super.Co prawda nie pełni właściwie funkcji grzewczych ale obcowanie z żywym ogniem jest niesamowite.

Pozdrawiam Jedrek/dawniej michael85/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominki z otwarta komora spalania to sama radość .Takie kominki budujemy od ponad 25 lat działaja bezawaryjnie [ najstarsze od końca lat 70-tych w domkach letniskowych ] ich trwłośc wynika z zastosowanych materiałów i prostoty konstrukcji . Napewno ekonomia spalania jest mała ale sa one dla relaksu i "domowych klimatów" . Spora wiedza konieczna do ich budowy oraz czas ich stawiania powodują że są one czesto pomijane w ofertach firm kominkarskich. Dodatkowo wiele gazet budowlanych powiela błędną wiedze o sposobach budowania kominków otwartch. Jak widze pseudo wykład pewnej firmy o kominkach [ kolejny raz w innym tytule] to normalnie mnie zatyka. Podstawa tego wykładu jest : kominek otwrty najlepiej pali gdy komin jest bezposrednio nad paleniskiem . Po takiej " dobrej radzie " powstaje wiele kominków fantastycznie dymiacych , to co działa w zamku nad Loara [ komin wysokości np 15 m ] w domu Xinskiego z kominem 6m [ kominka oczywiście] działa żle - dymi przy pierwszym wiaterku. pozdrawiam mistrz zdun Dariusz Bielawski http://www.kominki.one.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...