Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wieniec - przecięte druty


Recommended Posts

Witam

Mam problem hyfraulicy podczas pionu przecięli dwa druty wewnętrzne w wiencu. Czy można teraz coś z tym zrobić? Jak to wpływa na całą konstrukcje?

 

Co zrobić? -Obciążyć remontem hydraulków.

Jak to wpływa na konstrukcję - negatywnie.

 

Opisz dokładnie konstrukcje budynku i jakie prety wycięli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obciążyć za remont? Vale jak to naprawić?

 

Rozmawiałem z kierownikiem. Ogólnie powiedział, że tak się nie robi i ciężko teraz to naprawić, aczkolwiek nie jest to niemożliwe. Polecił odkuć druty z każdej strony po 50cm zakładki i zaspswac i zalać betonem. Ogólnie powiedział, że przy większych budowach to też jest spawany wieniec i wszystko ok. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druty fi 12, wycięli wewnętrzne

Budynek z solbet 600,vdttop monolityczny, dachówka betonowa

Jaki dokładnie typ stropy żelbetowego monolitycznego?

Jaka grubość płyty i jakie zbrojenie płyty.?

Zbrojenie jednokierunkowe czy w dwóch kierunkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z kierownikiem. Ogólnie powiedział, że tak się nie robi i ciężko teraz to naprawić, aczkolwiek nie jest to niemożliwe. Polecił odkuć druty z każdej strony po 50cm zakładki i zaspswac i zalać betonem. Ogólnie powiedział, że przy większych budowach to też jest spawany wieniec i wszystko ok. Co o tym sądzicie?

 

Nie każda stal zbrojeniowa sie da spawać. Pomysł zły nie jest, ale nie opisałeś konstrukcji budynku i jaki wieniec zniszczono.

 

Pisałem o koszttach naprawy, już masz zarys kucie, spawanie "łatanie". Jeżeli są stropy przy tym wieńcu może nie trzeba tego robić, Ogólnie by ocenić spsób naprawy za mało wiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest poziom góry i spodu płyty i wieńca?

Wykonane zbrojenie wieńca to 4#12 z czego 2#12 przecięto

(na jakiej długości?)

Jakie jest zbrojenie płyty - górą i dołem?

 

wieniec jest na jednej wysokości u dołu i góry płyty. to jest wieniec zewnętrzny opiera się na murze zewnętrznym. wykonanie wieńca 4/12 z tego przecięto dwa wewnętrzne druty na długości 40cm [ATTACH=CONFIG]467915[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]467916[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie potrzeba robić. Strop przejmie rolę wieńca. Stal S jest teoretycznie spawalna, ale spawanie niszczy jej strukturę i na rozciąganie bardzo spada jej wytrzymałość, . Zabezpiecz farbą te odsłonięte pręty przed korozją. I wspomnij instalatorom że takie wycinki się zgłasza i robi tak aby nie wycinać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie potrzeba robić. Strop przejmie rolę wieńca. Stal S jest teoretycznie spawalna, ale spawanie niszczy jej strukturę i na rozciąganie bardzo spada jej wytrzymałość, . Zabezpiecz farbą te odsłonięte pręty przed korozją. I wspomnij instalatorom że takie wycinki się zgłasza i robi tak aby nie wycinać

Ok dzięki za radę, a tak ogólnie pytam czy tak przeważnie prowadzi się piony? Najśmieszniejsze jest to, że rurę vod kanalizacji fi 110 mm przeprowadzili bez wycinania, a na wodę wycięli.. M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...