Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podłogówka a wzmocnienia stropu.


michniak

Recommended Posts

Witam. Przymierzam się do skucia posadzki i połóżenia podłogówki. Problem polega na ty że pamiętam że na stropie są wystające wzmocnienia, coś jakby stożki z prętem w środku o wysokości ok 5cm w odległościach co ok 1m. Posadzki nowej razem z izolacją może być max 8cm. Podłogówka będzie na 1 piętrze. Podpowie ktoś jak położyć podłogówkę w tej sytuacji? Dodam że w kuchni 12m kwadratowych hydraulik kiedyś położył taką podłogówkę i bardzo dobrze się sprawdza. Niestety nie mam już z nim kontaktu. Na pewno nie wyrównywał stropu do wierzchołków tych stożków. Chodzi mi jak przechodzić z rurkami PE nad tymi wzmocnieniami/stożkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam ponownie. Nie otrzymałem odpowiedzi więc postaram się uprościć. Zamieszczam szkic poglądowy sposobu jaki chciałbym zastosować układając podłogówkę. Jak wcześniej wspomniałem ze stropu wystają wzmocnienia na wys ok 5cm. Na rysunku kolorem czerwonym zaznaczyłem jak chciałbym przejść rurkam nad tymi stożkami. Rurki w tym miejscu byłyby 2-3cm wyżej niż reszta instalacji. Mam pytanie czy nie pojawią się wtedy problemy z przepływem lub zapowietrzaniem instalacji.[ATTACH=CONFIG]468157[/ATTACH]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Nie otrzymałem odpowiedzi więc postaram się uprościć. Zamieszczam szkic poglądowy sposobu jaki chciałbym zastosować układając podłogówkę. Jak wcześniej wspomniałem ze stropu wystają wzmocnienia na wys ok 5cm. Na rysunku kolorem czerwonym zaznaczyłem jak chciałbym przejść rurkam nad tymi stożkami. Rurki w tym miejscu byłyby 2-3cm wyżej niż reszta instalacji. Mam pytanie czy nie pojawią się wtedy problemy z przepływem lub zapowietrzaniem instalacji.[ATTACH=CONFIG]468157[/ATTACH]

 

Nie, skoro nie ma problemów z grzejnikami sciennym powierzchniowymi to tym bardziej przy tak niewielkiej róznicy poziomów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...