Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Balustrada Barierka z wypełnieniem z perforowanej blachy - jak to połączyć?


lukbb

Recommended Posts

Cześć, może ktoś ma pomysł jak wykoncypować mocowanie blachy perforowanej jako wypełnienie balustrady schodów. Główne policzki schodów mają być z blachy stalowej 10mm. Ale na zewnętrzny policzek ma nachodzić blacha perforowana i tu pojawia się problem. Mam takie coś w projekcie i nie potrafię wykoncypować tego jak zrobić estetyczne i dość smukłe połączenie pomiędzy arkuszami i to najlepiej tak żeby nie były widoczne śruby czy mocowania. Jeszcze przy słupkach - które raczej powinny być odrobinę szersze żeby jakoś złapać tą blachę w środek mam jeszcze jakąś koncepcję, ale przy dole podstopnicy mam już dylemat jak zrobić to estetycznie tak zeby te łączenia byly maskowane na max 2-3 cm i zeby od dole schodów jakoś to wyglądało a przy okazji uniknąć widocznych wkrętów czy szczelin. Przyspawać ta mala maskownice od perforacji od dolnej strony a pozniej szlifować?

 

Pierwsza koncepcja była taka żeby złapać tą blachę pomiędzy części policzka schodów (dwa policzki np 5mm i blacha po środku) - ale wtedy policzek jest na blasze a nie blacha na policzku, no i mam teraz zagadkę.

 

Blacha perforowana 1,5 mm jak na zdjęciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...