Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt GUCIO pracownia DOMINANTA


Recommended Posts

Przejrzałem setki projektów, ten "podpasował" mi najbardziej

 

http://nowydom.onet.pl/_i/projekty/3492/big.jpg

 

http://www.dominanta.pl/htm/gucio.htm

 

plusy:

- elewacja i wykończenie z pomysłem (wiele widziałem projektów tego typu ale zazwyczaj miały jakis wizualny mankament),

- parter (oddzielona cześć sypialna z własną łazienką - właśnie tego szukałem, ciekawie umieszczone schody i kominek),

- garaż zintegrowany z bryłą domu (nie jest az tak wysunięty jak w wielu innych projektach),

- ciekawa, harmonijnie opracowana bryła dachu,

 

minusy:

- mało miejsca na poddaszu (jak sądzę można wywalić scianę między pokojami),

- wcięcie drzwi balkonowych w salonie (można się go pozbyć),

- WC na wprost sofy w salonie (nie mam pomysłu jak to rozwiązać),

- droga "oranżeria" w jadalni (czy jak tam się ta przeszklona część nazywa)

 

 

Ciekaw jestem Waszych ocen i spostrzeżeń (no może po za zbędnymi uwagami w stylu "dla mnie stanowczo za mały" itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 47
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

spostrzeżenia, oceny..?

 

Pokoje na górze to klęska moim zdaniem; po podłodze 17m.kw a użytkowej 7m.kw :( Ściany kolankowej to tam chyba jest niewiele, a co za tym idzie pomieszczenie kompletnie nieustawne. Do szafy w garderobie trzeba się podczołgać jak wynika z powierzchni (2,2 użyt. - 8,5 po podł.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

podnoszę wątek 8)

 

Na stronie dominanty widoki elewacji są jakieś takie spłaszczone. Na wortalu onetu "nowydom" znalazłem jednak rysunki elewacji z prawidłowo odwzorowanym kątem (32 st.) nachylenia dachu - teraz projekt przezentuje się jak mniemam ciekawiej.

 

http://nowydom.onet.pl/3492,2,projekt.html

 

 

a oto lustrzane odbicie z nieznacznie podniesionym kątem połaci dachowych - właśnie tak zamierzam budować

 

http://foto.onet.pl/upload/18/50/_430473_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

witaj sonal, jak postepy na budowie?!

 

w innym watku ('Projekty DOMINANTY...' http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=46651&highlight=gucia)

wyczytalem, ze guciowi podniosles scianke i zmieniles nieco nachylenie polaci. W jakim stopniu?

Jak teraz wyglada powierzchnia zyciowa na poddaszu?

I jakie zmiany na zewnatrz? Masz moze rysunki pogladowe? Bede bardzo wdzieczny jesli zamiescisz lub podeslesz na priv. Bez drastycznego zwiekszenia powierzchni na poddaszu ma Kobieta nie wyda pozwolenia na Gucia, a ja mam obawy ze tego typu zmiany konstrukcyjne zbytnio go znieksztalca.

 

Poza zmianami, ktore wprowadziles myslalem rowniez o wydluzeniu sciany frontowej/ogrodowej o 0,5-1m po stronie garazu. Lazienke przesunalbym nieco na teren sypialni. Skrocenie sypialni zrekompensowane zostaloby poszerzeniem sciany. Dzieki temu zwiekszylaby sie powierzchnia garazu o 0,5-1m szer. i powstaloby mini pomieszczenie gospodarcze (na przedluzeniu).

 

pzdry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stan na dzis:

http://www.extrafotka.pl/fotos/12154.jpg

 

http://www.extrafotka.pl/fotos/12155.jpg

 

Jak widać poddasze tylko wirtualne.

Planuje podniesc sciankę kolankowa o 1 cegłe (22 cm) natomiast strop będzie 10 cm niżej (czyli wys parteru 2,7 m) więc jak sądzę proporcje z zewnątrz nie będą zakłócone a scianka kolankowa pojdzie w górę o około 30 cm (docelowo około 1 m). Byłem na poddaszu domku o podobnej bryle (dach czterospadowy bez lukarn o zbliżonym kącie nachylenia połaci) - przy sciance kolankowej o wys. 1 m przestrzeń w pokojach jest akceptowalna.

O dodaniu po 1 m scianom garażowa/tylna myslalem ale architekt adaptujący projekt mnie od tego odwiódł tłumacząc się kosztami (moimi). Trochę żałuję ale trudno, klamka zapadła.

Zbyt duże jak na mój gust okna garażu (w projekcie 90x90 - na wizualizacji mniejsze :wink: ) zmniejszyłem do 70x70

Zrezygnowałem z pomniejszającej tzw. duży pokój witryny - drzwi są równo ze ścianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odzew sonal!

 

widze kawal roboty za Toba! to co piszesz brzmi obiecujaco - a z tymi oknami w garazu i 70x70 wydaje mi sie bardzo duzo! ale...

 

mase pytan mam do Ciebie – wyglada na to ze jestes jedyna osoba w kraju, ktora sie ujawnila z budowa gucia. Jak bedziesz mial chwile spojrzyj prosze na pytania:

 

- w jakich technologiach budujesz?

- czy mozesz zdradzic szczegoly ze swojego kosztorysu?

- jak wygladaja koszty poszczegolnych etapow? ilosci potrzebnych materialow?

- jak sie ma kosztorys dostarczony z dominanty do rzeczywistych kosztow? jakie koszty do tej pory?

- czy adaptacje projektu ustalales z autorem projektu? jak sie uklada wspolpraca?

- jak oceniasz jakosc dokumentacji dostarczonej przez dominante?

 

chcialbym dac Gucia do orientacyjnej wyceny kilku wykonawcom, jednak na stronie dominanty niewiele jest danych technicznych,

czy moglbys podac bardziej szczegolowe info dot:

- pow. dachu?

- pow. scian zewnetrznych, dzialowych?

 

Co raz bardziej Gucio mi sie podoba. Parter zdaje sie tworzyc mocno otwarta przestrzen (salon, kuchnia, jadalnia, schody azurowe, hol) – jako ogrzewanie wydaje mi sie, ze kominek + wspomaganie podlogowym elektrycznym (parter). male grzejniczki elektr. (gora) + wentylacja mechaniczna z reku i powinno wystarczyc. jak Ty zaplanowales rozwiazanie CO?

 

wdzieczny bede za wszelkie info! pzdry i powodzenia! a moze bys tak dziennik budowy zalozyl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli mieszkasz niedaleko to zapraszam

 

- w jakich technologiach budujesz?

jak widac U220, dach z blachy

- czy mozesz zdradzic szczegoly ze swojego kosztorysu?

:wink:

- jak wygladaja koszty poszczegolnych etapow? ilosci potrzebnych materialow?

dotąd nie znalazłem czasu aby policzyć

- jak sie ma kosztorys dostarczony z dominanty do rzeczywistych kosztow? jakie koszty do tej pory?

do projektu nie dołaczono kosztorysu, dostałem via @ taki dość mocno ramowy

- czy adaptacje projektu ustalales z autorem projektu? jak sie uklada wspolpraca?

ustalałem; wspolpraca? ostatnio dziś z nim rozmawialem :wink:

- jak oceniasz jakosc dokumentacji dostarczonej przez dominante?

hmmm... pewne rzeczy wymagają tzw. "domówienia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • 11 months później...
  • 3 months później...

Zastanawimy sie z zonka nad wyborem projektu i bardzo nam się Gucio podoba.

Projekt ten ma jednak kilka drobnych wad wg. nas.

 

1. Brak pomieszczenia gospodarczego - 3-4 m2

2. Brak spiżarni - 1 m2

 

Czy Wy przerabialiście projekt w podobnym zakresie? Jak Wasze doświadczenia z Biurem Dominanta?

Czy Biuro to wykona przeróbki w cenie projektu?

 

Myslelismy nad wysunięciem garażu o ok. 1 m i zmiejszenie pokoju oraz troszeczke łazienki i w tym miejscu powstałoby pomieszczenie gospodarcze. Ale czy taka przeróbka jest mozliwa?

 

Odnośnie spiżarni to powiem szczerze nie mam w ogole koncepcji. Rozwiązywaliście ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 months później...
Na samym poczatku,chcialam pozdrowić Wszystkich Forumowiczów Muratora, jesteśmy tu nowi.Mamy w projekcie budowę,Gucia lub Gucia 2 i chcielibyśmy skątaktować się z osobami ,które budowały lub budują według tego projektu. Może jest ktoś z woj. mazowieckiego? Chetnie obejrzelibyśmy jakies zdjecia z realizacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...