Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie podłogowe mieszkanie 56m2


kubagda02

Recommended Posts

Witam mam pytanie oraz poradę odnośnie ogrzewania podłogowego.

Mieszkanie deweloperskie aktualnie podczas remontu.

Piec kondensacyjny dwufunkcyjny De Dietrich Mcr Home 20/26mi. ( jakieś opinie tego pieca?)

Rozdzielacz Onnline.

Jest 6 obiegów - 2 - salon z aneksem, 1- korytarz, 1-pokoj, 1- pokoj, 1- lazienka

3b56b8fb9b594b25

https://www.fotosik.pl/zdjecie/3b56b8fb9b594b25

Powierzchnia grzana ok 56m2, salon z wysokim sufitem na pietrze antresola, jeden kaloryfer w łazience.

Czy jest potrzeba dodawania pompy ? Czy zawczasu jest potrzeba wymiany jakiś elementów na lepsze ?

Chciałbym dołożyć sterowniki i wymienić rotametry na wifi jakie polecacie ? Ile sterowników zamontować ? czy w salonie w którym najczęściej sie przebywa czy pokoje/lazienka również ?

Zależy mi na wydajności i na tym etapie jestem w stanie trochę pozmieniać.

Z góry dzięki za podpowiedz.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez kubagda02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie oraz poradę odnośnie ogrzewania podłogowego.

Mieszkanie deweloperskie aktualnie podczas remontu.

Piec kondensacyjny dwufunkcyjny De Dietrich Mcr Home 20/26mi. ( jakieś opinie tego pieca?)

Rozdzielacz Onnline.

Jest 6 obiegów - 2 - salon z aneksem, 1- korytarz, 1-pokoj, 1- pokoj, 1- lazienka

3b56b8fb9b594b25

https://www.fotosik.pl/zdjecie/3b56b8fb9b594b25

Powierzchnia grzana ok 56m2, salon z wysokim sufitem na pietrze antresola, jeden kaloryfer w łazience.

Czy jest potrzeba dodawania pompy ? Czy zawczasu jest potrzeba wymiany jakiś elementów na lepsze ?

Chciałbym dołożyć sterowniki i wymienić rotametry na wifi jakie polecacie ? Ile sterowników zamontować ? czy w salonie w którym najczęściej sie przebywa czy pokoje/lazienka również ?

Zależy mi na wydajności i na tym etapie jestem w stanie trochę pozmieniać.

Z góry dzięki za podpowiedz.

 

Pozdrawiam

 

dodatkowa pompa jest zbyteczna.

wymiana na lepsze? co ma być lepsze?

rotametry na wifi???????

sterownik zazwyczaj montuje się w głównym pokoju, ale można go zamontować w łazience a w pokojach ustawić mniejsze przepływy na rotametrach by uniknąć przegrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...