Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Murator 2/2005


rosa

Recommended Posts

Test farb emulsyjnych - brawo!

Wykonany na zlecenie UOKiK przez niezależną niemiecką fundację - to daje duże nadzieje na naprawdę obiektywne testy.

Do myślenia dają wyniki badania zgodności deklaracji producenta z rzeczywistością. Większość producentów bezczelnie kłamie! Tego się zresztą można było spodziewać... u nas wolny rynek = wolna amerykanka.

Oby więcej było takich testów - może w końcu producenci skupią się na podnoszeniu jakości swych produktów, a nie jedynie na wymyślaniu ich parametrów w działach marketingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SS
Odnośnie porad expertów: czy ktoś wie coś o producentach polskich okie z szybami alarmowymi?

są oferowane szyby alarmowe hartowane które mają petlę alarmową tylko w rogu szyby

to rozwiązanie jest prawie tak samo skuteczne jak z rozprowadzonymi przewodami po całej powierzchni szyb

zasada jest taka, że szyba hartowana pęka po całości a więc przerwie się ten obwód alarmowy w rogu

SJS

http://siudalski.republika.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SS
Odnośnie porad expertów: czy ktoś wie coś o producentach polskich okie z szybami alarmowymi?

Jest z tym problem ponieważ Polskie Normy dotyczące Systemów Alarmowych nie do końca przewidziały możłiwość ochrony takimi szybami. Inwestorzy i projektanci boją sie więc je stosować bo gdy trzeba wystawić świdectwo zgodności z PN SA to przy obecnej interpretacji trudno je zaliczyc do jakiejs klasy czujek. Świat nie ma z tym problemów i od dawna tego szyby jako bardzo skuteczna ochrona są nie tylko stosowane ale wręcz wymagane.

Te i inne problemy z PN SA wielokrotnie sygnalizowałem ale jak na razie jest to rozmowa dziada z obrazem

Ostatni materiał z cyklu kilkunastu jest tu http://www.systemyalarmowe.com.pl/siudalski.pdf

Więc gdzie szukać?

Wiem , że próbowano wprowadzić na polski rynek szkła "Allstop Privat" ale kto dziś oferuje - nie wiem. Może będę wiedział po Securexie.

Oni używają innej klasyfikacji niz w Polsce i tak

A1 to nasze P2

A2 > P3

A3 lub EH1>P4

Niestety barierą są przepisy i ciemnota decydentów w Towarzystwach Ubezpieczeniowych i nie tylko - wojsko ma tu tez swój udział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer 2/2005 bardzo mi sie podoba, w przeciwienstwie do kilku poprzednich. Stopniowe pogarszanie sie jakosci Muratora bylo widac po odejsciu z Redakcji Wieslawa Rudolfa wraz z zona(ale dzieki temu bardzo zyskal Ladny Dom), oraz odejsciu Zygmunta Stepinskiego z funkcji Prezesa Wydawnictwa. Do numeru styczniowego Muratora kupowalem niejako z przyzwyczajenia, prawie go nieczytajac. Myslalem nawet o pozostaniu tylko przy Ladnym Domu. Brakowalo mi szczegolnie tego co jest w numerze lutowym i bylo w numerach w poprzednich latach, czyli testow. Brakowalo mi tez podawania aktualnych cen prezentowanych produktow, badz kosztow danych prac.

Zmiane szaty graficznej rowniez oceniam pozytywnie.

Mam nadzieje, ze nie byla to tylko jednorazowa, jubileuszowa akcja i kolejne wydania beda na podobnym (lub lepszym) poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAS01 Zgadzam się w 100%, że odejście P.Rudolfa zachwiało b.poważnie Muratorem. Znam osobiście p.Wiesława (był u mnie na działce, gdy już był Naczelnym Ładnego Domu) i właśnie co skończył budować swój dom. Niniejszym myślę,że w imieniu wszystkich czytelników, którzy pamiętają jego "rządy" pozdrawiam Go.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze zwróciłem uwagę na jedną rzecz - zauważyłem kilka reklam nie związanych z domem (jachty, sprzęt żeglarski, podróże). Może to początek trędu z zachodu opartego na stwierdzeniu że domy budują ludzie zamożni a jak już zbudują to może skuszą się na inne luksusowe dobra - jachty, podróże itd. Zostawiając na boku odpowiedź na pytanie czy w Polsce tak jest - to ucieszę się jak takich reklam będzie więcej - gdyż może to spowodować mniejsze uzależnienie finansowe pisma od reklam budowlanych a przez to mniejsze uzależnienie od producentów tychże. Uważam że to bardzo dobry kierunek.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie ktoś wpadł na świetny pomysł przedstawiania niedrogich a dobrych rozwiązań w swojej klasie.Mówię o porównaniu kotłów dwufunkcyjnych.Właśnie tego my,czytelnicy oczekujemy.Pomocy przy znalezieniu taniej a dobrej alternatywy.Poszedłbym dalej i wzorem czasopism motoryzacyjnych zrobiłbym testy porównawcze.

Droga Redakcjo,Wam naprawdę łatwiej wybrać dobre oferty z gąszcza wszystkich.Nie bójcie się przede wszystkim odradzać i przestrzegać

Czekam na propozycje tanich a dobrych kotłów jednofunkcyjnych.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...