Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Było o domu, teraz o ogrodzie Soniki...


Recommended Posts

Sonika, co Ty wypisujesz :roll:

 

Czy kiedyś będzie pięknie tak jak u Kuleczki???

- to już pytanie z zupełnie innej beczki

Spiorę Cię za to :D :wink:

 

Obejrzałam fotki, a jakże 8) Wnioski:

 

1. kuchnia zdecydowanie bez dzbanuszków (chociaż dzbanki piękne!!!)

 

2. schody są piękne, nawet bez barierki (ciekawam jaką planujesz)

 

3. hol i meble w nim - perełki :) ...skąd Ty to wszystko bierzesz :roll:

 

. widok przez tą szybę w podłodze/suficie :p jest rewelacyjny, te schody w połączeniu z gresem 8)

 

Gratulacje!!!!!

 

Kuleczko - już ja tam dobrze wiem o czym piszę - masz piękny dom, piękne wnętrza :D .

Wszystko skończone, dopieszczone...

A u mnie nadal straszą żarówki, brak firanek, zasłon.

Nie mam powieszonych obrazków - wszędzie gołe ściany i jak tak patrzę naokoło to straszny chaos u mnie panuje.

 

ad. 1 - wiem - ale gdzie je dać :-? ?

 

ad. 2 - nie wiem :( , najbardziej to by mi pasowała kolorystycznie jakaś mosiężna z drewnianym pochwytem, ale mosiądz czernieje niestety.

Czekam na sugestie :D

 

ad. 3 - spadek i trochę własnych zdobyczy.

 

ad. 4 - dziękuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Misiek faktycznie rozbrajajacy :D Ale wiedze Sonika, ze nie zrobilas w koncu w kuchni nad blatem szkla, nie widze tez jakiegos zasteonika. Jak to ci sie sprawuje w uzytkowaniu- bo podejrzewam, ze masz farbe zmywalna? Bo jak tak osotnio mysle coby zostawic w kuchni po prostu tylko pomalowane taka zmywalna farba sciany. Przeciez w koncu jak sie cos rozprysnie z mikserze to mozna zetrzec. Sos z garnka chyba tez :roll: Powiedz cos z doswiadczen uzytkownika :wink: :D

 

Iga - szyba będzie, bo być musi.

Goła ściana u mnie się nie sprawdziła i mam ślady po tłuszczu, których nie da się domyć.

Farba niby jest zmywalna, ale plamy pozostały.

Nie mam wyjścia i muszę znowu zawołać malarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :D No to bede kombinowac dalej. Jesli juz to z szyba, ktora pokaze kolor sciany :roll: Ty tez tak chyba chcialas? ALbo zawina na sciane ten sam material, co na blat :roll:

 

A co barierki- moze daloby sie jakas metalowa spatynowac specjalnym srodkiem (sa takie do bizuterii lub do witrazy stosowane) na stare zloto ew. miedz? Skoro sie sprawdza na takich elemantach to sprawdzi sie tez na barierce :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loj pieknie tu u Ciebie i tak przyjemnie ... to ja sobie zasiade w tym fotelu kolo misia i odpoczne 8) :lol:

 

co do barierki to nie za bardzo pomoge, bo ja mam ostatnio hopla na stal szlachetna i u mnie bardzo duzo tego bedzie :lol:

barierka bedzie wygladala tak ze slupki drewniane beda lakierowane na bialo jak schody, porecz bedzie ze stali szlachetnej i albo dam linki ze stali miedzy slupkami, albo metalowe prety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :D No to bede kombinowac dalej. Jesli juz to z szyba, ktora pokaze kolor sciany :roll: Ty tez tak chyba chcialas? ALbo zawina na sciane ten sam material, co na blat :roll:

 

A co barierki- moze daloby sie jakas metalowa spatynowac specjalnym srodkiem (sa takie do bizuterii lub do witrazy stosowane) na stare zloto ew. miedz? Skoro sie sprawdza na takich elemantach to sprawdzi sie tez na barierce :roll:

 

Iga - ja też będę mieć przeźroczystą, ale najpierw muszę zawiesić okap co to go wczoraj zakupiłam.

Ale żeby powiesić okap trzeba najpierw pomalować ścianę... i tak w koło macieju :wink: .

 

Nie wiem czy takie barierki da się patynować - nie rozpracowywałam jeszcze tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsiądź się Mohag wygodnie i pomyśl o tej mojej balustradzie, co :wink: ???

Ja tak ładnie proszę :D .

 

W ogóle to proszę wszystkich o jakieś sugestie na temat balustrady pasującej do moich schodów.

Czy z nierdzewki, z drewnianym pochwytem będzie pasować :roll: ?

Napiszcie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schody + dziecko= schody z barierką :)

 

Bez barieirki i czegoś na dole co będzie te schody czynić niedostępnymi, będziesz mieć zawał ilekroć się dpwrócisz, bo dziecię będzie w sekundzie na górze

Ja powiem z innej beczki...robimy sie coraz starsi..,przyda sie porecze... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soniko cały domek masz ślicznie wykończony, kuchnie mamy troche podobne i tak jak Ty na ścianie nie mamy jeszcze szkła i wszystko sie brudzi. Bez przerwy latam ze szmatką i wycieram tłuste plamy:(

zastanawiamy sie jeszcze czy nie lepiej dać na sciane stal czy lepiej szkło....uff znów dylemat.

A misio na fotelu jest faktycznie słodki:)

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meteo - dziękuję .

 

Przymierzałam kiedyś stalowy panel i jakoś mi nie pasował, więc u mnie będzie na 100% przeźroczysta szyba.

 

Wyglądało to tak:

 

http://images14.fotosik.pl/95/806ebe0ad8f65d9emed.jpg

 

A co do gresu to on z natury się błyszczy, bo to jest gres polerowany :D .

Myję go zwykłą wodą.

 

Pozdrawiam serdecznie :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny - czy my aby na pewno mówimy o tych samych schodach :o :wink: .

Mnie chodzi o balustradę do tych

 

http://images12.fotosik.pl/32/61c8def98d81b59fmed.jpg

 

http://images12.fotosik.pl/32/081027eefad83f58med.jpg

 

a nie do drewnianych :lol: .

 

Czy z nierdzewki będzie pasować biorąc pod uwagę całą kolorystykę naokoło :-? ???

Pochwyt chciałabym drewniany w kolorze drzwi, ale nie wiem jakie słupki - mosiężne czy srebrne?

:( :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...