Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Było o domu, teraz o ogrodzie Soniki...


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A jak się sprawuje ta bateria wannowa? Czy tam, gdzie się chowa wąż, nie wpada woda pod wannę?

Bo tak się zastanawiam, czy zainstalować na tej półeczce baterię wielootworową, czy lepiej domurować obok wanny słupek i na nim dać zwykłą baterię wannową ścienną... :-?

 

Pozdrawiam. Joasia.

 

Nie zauważyłam Twojego pytania Joasiu :oops: :oops: :oops: - przepraszam.

 

Bateria sprawuje się OK.

Całą okolicę wanny mamy uszczelnioną folią w płynie.

Ja na Twoim miejscu domurowałabym słupek - szkoda dziurawić wannę, a poza tym chyba byłoby niewygodnie mieć baterię od strony łazienki.

Myślę, że mogłaby przeszkadzać w myciu wanny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schody + dziecko= schody z barierką :)

 

Bez barieirki i czegoś na dole co będzie te schody czynić niedostępnymi, będziesz mieć zawał ilekroć się dpwrócisz, bo dziecię będzie w sekundzie na górze

Ja powiem z innej beczki...robimy sie coraz starsi..,przyda sie porecze... :wink:

 

Mysle, że dla Soniki strarość jest bardziej odległa niż dziecię, którego się spodziewa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo- ja nie wszystkie zdjecia widuje :wink: I przyznam szczerze, ze nie o tych schodach myslalam :oops: :oops: :oops:

Wiesz co- trudno mi cos powiedziec. Nie za bardzo widze na tych fotkach, czo wokol samych schodow, holu na dole i na gorze masz bardziej stylkowo- mosieznie patynowow (wtedy na nierdzewke bym sie jednak nie zdecydowala, tylko na tralki z takim masiadzu lub starym zlocie w elementem poreczy drewnianej), czy masz np. na konkietach, lampach, klamkach elementy srebne- wtedy nierdzewka jak najbardziej i chyba w tym przypadku dalabym sobie spokoj z drenen i zostawila calosc z nierdzewki. Ale szczerze mowie- na podstawie tylko fotek nie potrafie ci doradzic. Jest tez opca balustrady stalowej malowanej proszkowo- na jakis kolor pasujacy do wnetrza. Jesli balustrada idzie przy scianie- moze np. byc pod kolor sciany :roll: Powiem ci, ze faktycznie to schody nie sa proste do "zbalustradowania" :wink:

 

A ilu otworowa masz ta baterie przy wannie? 3 czy 5? Bo ja sie zastanawiam, czy np. do 5 otworowej musi byc jakies specjalne doprowadzenie wody :roll: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.moser-treppen.de/wandfreie-treppen/wandfreie-treppe-2-gross.JPG

 

http://www.moser-treppen.de/gelander/querstab-gross.JPG

 

http://www.marmor.li/bilder/bilder/Tr-centrum_54.jpg

 

Sonik, chodzilo mi o takie bardzo delikatne barierki schodowe.

Oczywiscie mozesz zrobic w miedzi, starym zlocie itp tylko mysle ze stali szlachetnej nie ma sie co bac, to ze ma srebrny kolor nie jest wada ... jak dla mnie jest zaleta, bo miedzi czy zlota nie zmienia swiatlo, kolor scian a srebro zmienia sie w zaleznosci od barwy podloza, farby na scianach czy padajacego swiatla.

Mozna uzyskac bardzo cieple wnetrze jak na pierwszej focie, neutralne jak na drugiej i zimne jak na ostatniej. To tylko zalezy co chcesz z tego ukladu wydobyc i wlasnie dlatego stal polerowana jest dla mnie bardziej uniwersalna.

No bo to nie wiadomo co czlowiekowi z wiekiem sie ubzdura i jakie zmiany bedzie chcial wprowadzic w chalupce :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schody + dziecko= schody z barierką :)

 

Bez barieirki i czegoś na dole co będzie te schody czynić niedostępnymi, będziesz mieć zawał ilekroć się dpwrócisz, bo dziecię będzie w sekundzie na górze

Ja powiem z innej beczki...robimy sie coraz starsi..,przyda sie porecze... :wink:

 

Mysle, że dla Soniki strarość jest bardziej odległa niż dziecię, którego się spodziewa :)

O, to ja nic nie wiem o dziecku... :o Soniko, nic nie pisalas o dziecku!? :roll:

A jesli o starosc chodzi, nie wiem jak wy ale ja jej oczekuje i mam nadzieje doczekac... 8) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soniko, bardzo dziękuję za info co do tej baterii. Jednak wanna już obudowana - półeczka od ściany i w niej kran. No, może będzie dobrze...

 

Co do barierki - dałabym mosiądz z drewnem. Kamień na schodach jest w ciepłym kolorze, i dlatego stal nierdzewna nie bardzo mi tu pasuje. Że mosiądz śniedzieje - hmmm... po pierwsze, bardziej na dworze niż w środku. A po drugie - szlachentne materiały starzeją się pięknie. Chyba by mi to w ogóle nie przeszkadzało.

 

Pozdrawiam serdecznie. Joasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nic nie chciala nam mowic... :roll:

Alez Soniko, to piekna niespodzianka... :p Wlasnie dzis myslalam o tym, ze chyba nie ma nic piekniejszego niz byc czescia tego cudu, jakim jest przyjscie czlowieka na swiat... Zobaczysz, Twoj swiat sie zmieni.., na lepsze... :p

Trzymaj sie zdrowo, pilnuj siebie i malenstwo..,zycze wszystkiego dobrego, trzymam kciuki i gratuluje... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...