Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Było o domu, teraz o ogrodzie Soniki...


Recommended Posts

Bardzo ladna ta rzymska roletka 8) Mam tez taka w kuchni, ale bardziej "praktyczna" tz niebieska z grubego materialu, ktora spelnia role przeciwsloneczna :wink:

 

Ja sobie wymyslilam u siebie w kuchni roletki marszczone naokienne z prowadnicami, ktore mozna podnosic i w gore i w dol.... ale ja musze miec wszysto calkiem proste "fabryczne", to u mnie takie beda okejos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja nie mam takiej potrzeby, bo kuchnię mam od północy i słońce mnie nie razi - chciałam się tylko odseparować od gapiów.

 

Znalazłam meble do salonu - prawie na nie zachorowałam, ale oczywiście jest jakieś "ale"... :wink:

 

co sądzicie?

 

http://images21.fotosik.pl/158/d23ca72a8c4c7197med.jpeg

 

http://images20.fotosik.pl/212/4c395a42c134502emed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm na pierwszym zdjeciu nie za bardzo je widac bo jest ciemnawo troche, ale jezeli to jest "komplet" do tych z drugiego, to moga byc ciekawe.

Ta komoda przy stole jest fajna i stol ze "sloniowymi" nogami miodzio, tylko krzesla sa dla mnie za delikatne do tego stolu :wink:

 

a co Tobie nie pasuje i masz ale ?

 

ps.. widze ze ostatnimi czasami fiolet i sliwka dominuja w aranzacjach, to ja chyba zrezygnuje ze sliwkowych scian :roll: bosh czy zawsze jak cos sobie wymysle to po pewnym czasie wszedzie to musi byc :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie wielkie są te meble, a zwłaszcza stół.

Ma 110 x 210, nie jest rozkładany i chyba by mi zajął cały pokój, ale meble widziałam na żywo i są bardzo ładne.

W takim wielkim salonie jak ma Rezi, to wyglądałyby świetnie, ale u mnie niestety nie.

 

Zrób sobie śliwkę Mohag - wygląda super, co się będziesz przejmować innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soniko,

Dziękuję bardzo za zdjęcia rolet zewnętrznych od wewnątrz - dzięki temu uspokoiłam sie, że dobrze wyglądają jasne rolety w kontraście z ciemnymi oknami. W czwartek montaż.

Mam jeszcze jedną prośbę - mam niemal identyczny rozkład kuchni i też zastanawiam się nad zlewozmywakiem w rogu. Czu możesz podać mi wymiary tych dwóch ścian w kuchni? Nie wiem czy wystarczy mi blatu międzi płytą a zlewozmywakiem: ja mam 3 m na 3m - porównam sobie z twoimi i chyba dojdę to jakiś wniosków.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonique,

Jak przytulnie! Firany bardzo ładne - to ostatecznie woal? No i "wymlecza" okna, czy nie :wink: ? Roletka w kuchni też jest ekstra - kupiłaś gotową, czy szyłaś? Nie wspomne o zegarku z ptaszkiem, który jest przeuroczy, gdzie Ty wynajdujesz takie słodkości? Na starociach pod hala targową?

Święta - to prawda, minęły szybko, o wiele za szybko. Przydałoby się jeszcze ze 2 dni, tak do środy. POtem tylko czwartek, piątek w pracy i znów weekend. Byłoby optymalnie, ale cóż ... life is brutal and full of zasadzkas, jak mawiał mój stary znajomy ... :wink:

Acha, no i co w sprawie balustrady? Zrobią Ci samą bez schodów? Ja też tak właśnie planuję ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Soniczko. Po raz enty oglądam zdjęcia Twoich wnętrz i po raz kolejny jestem zachwycona, choc niektórych zdjęć u mnie nie widać :(. Moja Pani architekt wnętrz jest na etapie kuchni. Meble zaprojektowane już mam. Co z resztą tego nie wiem. Przekonuje mnie owa Pani do podłogi Nowej Gali - połysk w takim kolorze jak Twoja podłoga w kuchni (bo to jest chyba NG?). Napisz proszę jak się sprawuje ten połysk i te kafle w kuchni?? Będę wdzięczna. Pozdrawiam po Świętach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonika mebelki salonowe bardzo mi sie podobaja. Stol planuje bardzo pododbny- ciemny na grubych nogach. Z tym, ze ja chyba zrobie u stolarza - wtedy wymiar moge sobie dopasowac i mysle o 1 x 1,8 :roll: Jedyny minus- na cimnych meblach widac mocno kurz juz po 2 dniach :roll: To cena za ich piekno. Dlatego decyduje sie tylko na ciemny stol. Jak bedziesz miala do tego tylko 1 komode to nie problem, ale z wieszym zestawem moze byc wiecej zachodu :wink: Zgadzam sie z Mohag, ze te krzesla jakies zbyt wiotkie do tego masywnego stolika- moze to wina tej jasnej tapicerki :roll:

 

Mohag zaintrygowalas mnie tymi swoimi roletami. Wkelilabys jakas wizualizacje tu czy u siebie :wink: Ja caly czas sie zastanawiam co i jak zrobic w oknach- choc daleka doroga jeszcze :wink: I szukam ciekawych pomyslow.

Co do fioletowych scian- zawsze mi sie podobaly. Taki byl duzy pokoj w mieszkaniu rodzicow od wielu lat i taka bedzie wiekszosc scian mojej sypalni. Wiec jak cie sie podoba to rob! :D Ale wiem co czujesz- zawsze chcialam mies pomoranczowe sciany w kuchni i w jadalni, ale odkad w co drugim domu sa takie to zarzucilam ten pomysl. Choc teraz nie znajdziesz koloru, ktorego nie ma gdzie indziej, a to dobrze, zesmy wszyscy w nich tak zagustowali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną prośbę - mam niemal identyczny rozkład kuchni i też zastanawiam się nad zlewozmywakiem w rogu. Czu możesz podać mi wymiary tych dwóch ścian w kuchni?

 

Edybre - kuchnia ma 3 x 4.

Myślę, że powinno Ci wystarczyć miejsca na blat, bo ja za lodówka mam jeszcze jedną stojącą szafkę, której na zdjęciach nie widać.

 

Trzymam kciuki za rolety - mam nadzieję, że będziesz zadowolona.

 

Kamieniczko - tak ostatecznie wygrał woal :wink: i wcale nie wymlecza :wink: - co za słowo :roll: :lol: , a poza tym on nie jest śnieżnobiały tylko taki lekko złamany.

Roleta jest z tego samego woalu, w ogóle wszystkie firanki są wszędzie jednakowe. Jakoś nie podobają mi się okna - zwłaszcza z zewnątrz - w których każda firanka jest inna.

 

Skąd się wziął ptaszek? Przyleciał :wink: i tak już został.

 

Z balustradą nadal nic, bo jeszcze tam nie dotarłam :oops: , ale mam to w planie w najbliższym czasie.

 

 

AgataL - gres jasny jest chiński, tylko ten ciemny jest z Nowej Gali.

Sprawuje się świetnie, zero problemów - myję normalnie mopem, żadnych cudów z nim nie wyczyniam i nadal się błyszczy :wink: .

Plam jak do tej pory żadnych nie złapał, ale jest zaimpregnowany.

Poza tym u nas nie ma małych dzieci, więc nie ma kto za bardzo brudzić - no chyba że małż, ale czuwam i nie pozwalam bałaganić :wink: .

 

 

Poprzednich zdjęć nie ma, bo je kiedyś w chwili doła budowlanego :wink: pokasowałam.

 

Iga -między innymi właśnie przez te rozmiary meble odpadły.

Najchętniej zrobiłabym je u stolarza, ale nie znam żadnego i nie wiem skąd go wziąć :( .

Podobają mi się także meble Honzki i tak sobie myślę, że taka zupełna awangarda chyba jednak by u mnie nie pasowała - choćby przez te ptaszki :wink: i inne ptaszkowatości.....

 

Bardzo, ale to bardzo podobają mi się nowoczesne meble - Pianca, ach ta Pianca :D , ale jak się już ma z racji wieku (mam na myśli siebie :wink: ) jakiś tam dobytek to nie można szaleć i iść na żywioł (niestety) tylko trzeba jakoś tę resztę dobrać tak, żeby się nie gryzła - i dlatego powiedziałam Piance pa, pa... :wink: :( .

 

 

Aga - meble fajne, ale nie będą moje :wink: .

 

Malmuc - dokładnie :D , one się nadają tylko do salonu Reziego :wink: :lol: , tylko czy On by je chciał? Chyba nie, bo stół i to pięęękny już ma :D .

 

Mikopiko - jeszcze się nie poślizgnęłam i nie sądzę, że taki gres jest bardziej śliski niż inne płytki. Może gdyby chodzić po mokrym :-? , ale ja po mokrym nie chodzę, bo byłyby plamy.

Poza tym jest to też na pewno kwestia z czego są podeszwy. U nas chodzi się w normalnych pantoflach i nikt koziołków nie fika :wink: .

Może na skórzanych byłoby inaczej.

 

Pozdrawiam serdecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamieniczko - tak ostatecznie wygrał woal :wink: i wcale nie wymlecza :wink: - co za słowo :roll: :lol:

Sama wymysliłaś to słowo "wymlecza", parę wpisów wcześniej, kiedy zastanawiałas sie jakie firanki :lol: :lol: :lol: albo wymysliła je pani ze sklepu firankowego :) . E tam, najwazniejsze, ze nie wymlecza :wink: :D A zdradzisz, gdzie szyłaś swoje śliczne firanki, a zwłaszcza roletkę? plis, plis

Skąd się wziął ptaszek? Przyleciał :wink: i tak już został.

Jak ptaszek, to tylko z Łobzowa :wink:

Z balustradą nadal nic, bo jeszcze tam nie dotarłam :oops: , ale mam to w planie w najbliższym czasie.

To dobrze, czekam na news'y

 

Rozumiem, że meble salonowe już odchorowane ... Może dobrze, bo wydawały sie trochę ciężkawe.

A ta szyba, o której piszesz to szyba do zamontowania za kuchenką??? Też o tym myślę ... Poza tym mam problem z tym co na ścianę w kuchni. Na podłodze będzie marmur - taki bezowy, mocno poprzecinany białymi żyłkami. Może jakąś białą mozaikę ... :roll: ale to troche oklepane, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamieniczko - zapewniam, że wymleczanie nie jest moje :wink: , ale w sumie oddaje istotę problemu.

Tak czy inaczej - u mnie nie wymlecza :wink: :lol: .

 

Firanki szyłam na Stradomiu, ale jeszcze nie polecam, bo do sypialni uszyli za krótkie :roll: , mają uszyć na nowo, więc czekam i się zastanawiam jak długo :-?

 

Jak ptaszek, to tylko z Łobzowa

 

nad Lobzowem na pewno przelatywał :wink:

 

Tak, szyba ma być w kuchni, ale najpierw musi przyjechać kamieniarz i podorabiać cokoliki nad blatem i też na Niego czekam.

Ja tak w sumie od paru lat zawsze na coś czekam :wink: .

Mam to chyba w geny wpisane czy cuś :roll: .

 

Nie wiem jak z mozaiką nad kuchenką, bo tam byłoby chyba dużo fugi, a to mogłoby być moim zdaniem niepraktyczne.

Ale może się mylę.

 

Meble ciężkawe to fakt, ale na dużej powierzchni wyglądają super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soniko, czy mogę mieć jeszcze prośbę odnośnie kuchni? Śledziłam twoje zmagania z jej projektowaniem ale niestyty było to dość dawno, kiedy ja jeszcze nie miałam koncepcji i zajmowałam się innymi sparawami a tych zdjęć już nie ma i nie moge do nich wrócić. Czy mogłabyś zamieścić zbliżenie rozkładu szafek w kuchni? Jeśli nie masz takiego zdjęcia to może być wizualizacja. Zależałoby mi na przeanalizowaniu Twojego układu, ja mam 3 na 3 i zastanawiam się, czy wywalić lodówkę w inne miejsce czy zostawić w ciągu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam takiej potrzeby, bo kuchnię mam od północy i słońce mnie nie razi - chciałam się tylko odseparować od gapiów.

 

Znalazłam meble do salonu - prawie na nie zachorowałam, ale oczywiście jest jakieś "ale"... :wink:

 

co sądzicie?

 

http://images21.fotosik.pl/158/d23ca72a8c4c7197med.jpeg

 

http://images20.fotosik.pl/212/4c395a42c134502emed.jpg

 

Są piękne !!! Prostota jest zawsze piękna ! Bardzo prosze o jakieś namiary z jakiej to firmy !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...