Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Było o domu, teraz o ogrodzie Soniki...


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sonika bardzo ciekawe!!!!!!!!! a czemu to ma sluzyc? :D

 

Hihihihihi,

 

po pierwsze, to nasz garaż jest przejezdny

po drugie, to wolimy normalnie otwieraną bramę, a nie taką podnoszoną do góry

po trzecie, przez te szyby mamy dużo światła

po czwarte, przez garaż wchodzi się do przyziemia, więc garaż służy też za hol i zależało nam żeby było w nim miło, domowo i "wogóle" :wink: :wink:

a po piąte, to dlaczego nie? :wink:

 

nie wpadlabym na to :D

fajowe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonika

jestem pod wrażeniem :roll:

 

przyznaję się czytałam po łebkach (dokładnie ogladałam zdjęcia) czy Ty jesteś z okolic Krakowa???

czy do zrobienia tego wszystkiego wynajełaś architekta wnętrz? czy może sama??? jeżeli tak to brawo za pomysły, kreatywność!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonika, już dwa dni nie wklejałaś zdjęć łazienek...dobij mnie już do końca i pokaż ile masz już podłogi :wink: No i sufity, sufitami też mnie dobiłaś...u mnie to tylko skosy i skosy...albo zwykły prosty :roll:Acha i co w końcu z płytą na kominek-wybrałaś? I jak tam kuchnia i ogród i kiedy ten piękny parkiet zobaczę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkiem fajny pomysl z tym przejezdnym garażem :p

Jak dla mnie bomba :p

Sonika twoje lazienki są po prostu coraz cudowniejsze :p

Jestem pod wrażeniem, a do tego podloga też nie zwyczajna a fantazyjna :roll: 8)

Licz, licz czas tylko, żeby to się nie odbilo na jakości robót :roll: Bo jak do tej pory to wszystko dlugo trwa ale chyba idealnie jest zrobione :roll: :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonika -u mnie obudowa kominka to marmur- nietety nie znam nazwy- w każdym razie jest koloru-kremowo-beżowo-jasnobrazowy.

 

To rozwiązanie z garażem jest super szczególnie jak się mieszka w szeregówce- nie będziesz musiała zasuwać z kosiarką doookoła osiedla, żeby dostać się na drugą stronę trawnika :lol: -mój znajomy tak biegał z kosiarką- przecież przez salon z nią nie przejdzie, w końcu kupił sobie drugą :wink:

Zresztą w Niemczech częsty widok- garaż na przestrzał :lol:

 

Sonika chyba jeszcze nie chwaliłam twojej łazienki- wygląda imponująco. Masz super fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle mi tutaj wypisujecie miłych słów, że aż się czerwienię :oops: :oops: :oops: i trochę mi głupio i nie wiem co napisać.

 

Nie wiem czy to wszystko jest tak idealnie zrobione jak pisze Andrzejka, ale się staramy jak możemy.

 

Błękitna łazienka stanęła w miejscu, bo zmieniła nam się trochę koncepcja podłogi i zabrakło nam białych płytek.

 

Są już podobno w drodze i mają dojechać w przyszłym tygodniu, ale trochę się martwię, że mogą się różnić.

I co ja wtedy zrobię????

 

Ale z drugiej strony to jest biały kolor, więc może nie będzie tak żle.

 

Byliśmy dzisiaj oglądać po raz enty kamień na kominek i znowu wróciliśmy do punktu wyjścia - będzie na 99% Trawertyn polerowany, kolor naturalny czyli biało/beżowy, taki z dziurami.

Strasznie nam się podoba :D :D :D .

 

Jutro ma Mężowski pójść i go zamówić.

 

A poza tym to nic nowego, czekamy na te płytki i tyle.

 

Malować też nie możemy, bo bajzel u nas nieprzeciętny i malarz odmówił, bo Mu się drabina nie zmieści :wink: :wink: :wink: :D :D .

 

Oczywiście trochę przesadzam, ale fakt, że są stosy docinek po płytkach, resztki BK i inne inszości.

 

Joola,

w związku z tym co napisałam powyżej, nie dołuj się, bo napewno mnie przegonisz i tyle.

 

Wklej jakieś nowe zdjęcia cobym uradowała oko lub nawet oba.

:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonika będą dziury w tym trawertynie czy jest on żywicowany?

mi sie straasznie podobał ten naturalny z dziurami, ale mój praktyczy małżon stwierdził ze nie domyje kurzu w tych dziurach i stanęło na żywicowanym - o niebo droższym od naturalnego (nawet jest drozszy od szpachlowanego - ale ten ostatni to nie to samo co ten z dzurami:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonika, koniecznie zrób zdjęcie tego trawertynu bo ja się już doczekać nie mogę :D Może uda mi sie jutro pstryknąć fotkę u znajomego, to pokaże Ci jaki kamień chciałam u siebie ale cena mnie zabiła(mimo zniżki :wink: )

Jeśli chodzi o odcień płytek, to może te "nowe" spróbuj ułożyć w takich miejscach najmniej rzucających się w oczy.

ps. Co do wyprzedzania się...to u mnie tez nie jest różowo, bo ekipa wykańczająco-kafelkująca za tydzień wyjeżdża na ok. dwa tygodnie więc pewnie znowu będziemy stali... :cry: Dzisiaj zrobili nam balustradę na balkonie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonika będą dziury w tym trawertynie czy jest on żywicowany?

mi sie straasznie podobał ten naturalny z dziurami, ale mój praktyczy małżon stwierdził ze nie domyje kurzu w tych dziurach i stanęło na żywicowanym - o niebo droższym od naturalnego (nawet jest drozszy od szpachlowanego - ale ten ostatni to nie to samo co ten z dzurami:))

 

Anick,

będzie naturalny z dziurami, polerowany - i tyle.

 

Mógł być szpachlowany, ale nie podoba nam się, więc odpał.

 

Prawie mógł być żywicowany, ale wybór mały, a firma sama nie żywicuje, więc trzeba by czekać nie wiadomo jak długo - więc odpadł.

 

Będzie taki z dziurami, że palec można włożyć, bo podoba nam się najbardziej.

 

Anick - myślisz, że z tym kurzem będzie aż tak żle???

 

 

Joola,

nie mogę dać płytek tam gdzie nie widać, bo wszystkie inne są przyklejone, a ten fragment gdzie zabrakło jast na samym wejściu.

 

Na razie czekam na płytki - martwić się będę jak przyjdą.

 

A jaką masz balustradę na balkonie?

Pewnie śliczniastą :D :D :D

 

Co teraz robisz? Jak sprawy kuchni?? Bardzo jestem ciekawa!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie zapadła ostateczna decyzja na temat kominka - będzie trawertyn żywicowany.

Montaż nastąpi w przyszłym tygodniu - już się nie mogę doczekać :D :D :D .

 

Przyszły też płytki na podłogę i może w tym tygodniu uda się ją dokończyć.

Chciałabym bardzo, bo wtedy można zacząć malowanie.

Wszystko idzie jak po grudzie, ale może kiedyś nastąpi koniec.

 

Póki co zaczynam zajmować się kuchnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonika ile czasu już poświęciłaś pracom wykończeniowym? Od kiedy trwają?

I czy nie orientujesz sie przypadkiem czy firma która specjalizuje się w cięciu materiałów wodą ma może jakąś siedzibę w W-wie?

 

Monique,

 

wykańczanie rozpoczęliśmy chyba z rok temu. Najpierw zajęliśmy się przyziemiem, gdzie też jest łazienka, płytki, panele itd. Potem był garaż - płytki i malowanie.

 

Wykańczanie parteru, a konkretnie układanie podłogi w hollu rozpoczęliśmy w styczniu tego roku. Wcześniej malarze pomalowali raz ściany.

Potem zrobiliśmy schody na piętro i w dół.

 

 

Czy ta firma ma siedzibę w Warszawie, to nie wiem, ale jestem pewna, że w Warszawie musi ktoś taki być. U nas są co najmniej dwie takie firmy.

 

 

Zawoziłas im płytki z rysunkiem cięcia, czy też prace wykonywali na miejscu? No i czy ta suma która zapłaciłaś za cięcie, bodajże gdzies czytalam o kwocie 3000,00zł to tylko za wycięcie wzoru na podłodze w hallu?

 

 

Płytki zawoziłam wraz z bardzo dokładnym projektem zrobionym w autocadzie, a oni wycinali. Inaczej nic by z tego nie było. Wszystko musiało być rozmierzone wręcz co do mm, nawet szerokość fugi musiała być uwzględniona.

 

Niestety tyle kosztowało samo cięcie, bo co prawda nazywa się, że biorą chyba ok. 10zł/m cięcia, ale jeden metr to dwa metry, bo s ą dwi strony, potem inaczej liczą za cięcie proste, a inaczej za łuk itd.

 

Suma sumarum kosztuje to odpowiednio, ale żyje się raz. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...