Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Było o domu, teraz o ogrodzie Soniki...


Recommended Posts

To jeszcze ja dwa słówka o storczykach ..

Podlewam je raz w tygodniu, rano, wodą przegotowaną. Za to codziennie spryskuję mgiełką wody. Dodatkowo raz w miesiącu podlewam nawozem do storczyków

Storczyki są cudne!!

 

Po przekwitnięciu, nie odcinajcie pozostałych łodyżek. Kiedyś zalecano ich przycinanie po trzecim oczku, ale już spraktykowano, że często storczyki wypuszczają na nich boczne łodygi kwiatowe lub keiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam :D , sprawa storczyków ma się tak - wsadziłam wczoraj do wanny, nalałam wody z nawozem i zostawiłam.

Mam nadzieję, że piły, a w każdym razie dałam im szansę :wink: .

 

Za to codziennie spryskuję mgiełką wody.

 

Ale chyba tylko liście :roll: ?

 

często storczyki wypuszczają na nich boczne łodygi kwiatowe lub keiki

 

A co to są keiki TomKo?

 

okno wschodnie, doniczka włożona do osłonki , a na jej dnie kamienie. Ja podlewam co coś w czym są korzenie storczyków, woda swobodnie przepływa i zostaje w osłonce. Nie wylewam tej wody. Podlewam gdy jest jej po prostu już mało ( raz w tygodniu albo rzadziej ). Czyli w zasadzie stoczyki cały czas stoją w wodzie. Aha i jeszcze jednak rada : storczyki nie lubią przeciągów i przestawiania.

 

Nie mam wschodniego okna, u mnie stoją na zachodnim, ale spuszczam roletę jak słońce przygrzewa.

Twoją metodę z kamieniami Alunko zastosowałam dla moich marant i się sprawdza :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczko nie jest duże-tak na oko 2m dł. x 1.20m szer.i płytkie dwu-stopniowe czyli na 50cm oraz 30cm.

Szkoda że nie możesz schowac tego rantu oczka w ziemi.Ale jak zaczną rozrastac się roślinki nie bedzie tego tak widac.Fajnie też wygladają kamienie które można ułożyc-niektore mają sliczne formy.Miedzy szczeliny posadzic kaktusiki i wtedy wygląda to naturalnie.Jak zrobie fotkę to Ci pokaże może wpadnie Ci coś w oko.W albumie jest też ten mini irysik o którym pisałam wczesniej.Na wodospad posadź bluszcz-fajnie zarosnie i możesz go sobie przycinac żeby było widac spływającą wodę.

 

A wygląda na dużo większe. To w takim razie mniej więcej takie jak moje.

Coś z nim wymyślę, obłoże płaskimi kamieniami ten rant i może będzie OK, ale za wszelakie fotki będę wdzięczna :D:.

 

Nie mam wodospadu, tylko ten wodotrysk :wink: na środku.

 

A co się robi na zimę z takimi kaktusikami, można zostawić?

 

I jeszcze w sprawie róż - jak się prowadzi pnące, żeby rosły coraz wyżej? One to wiedzą same z siebie :wink: :lol: ?

 

Aha, wsadziłam nos :wink: w tę białą i nie pachnie niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soniko, napisz proszę jaką trawę posiałaś. Pamiętam Twoje zapytania do Toli na ten temat ale nie mogę znaleźć na co w końcu się w tej kwestii zdecydowałaś. Albo podaj mi linka, gdzie opisałaś zakładanie trawnika.

Z góry dziękuję :D

 

Edybre, posiałam sportową Barenbruga, Tola ma inną.

Nie pamiętam czy opisywałam zakładanie trawnika :roll: .

Trochę napisałam na ten temat w dziale o ogrodach, a parę zdjęć jak wschodziła trawa jest ze dwie, trzy strony do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dołożę kilka fotek moich kompozycji tarasowych:

 

mój jaśmin :wink:

 

http://images33.fotosik.pl/300/2b424f81c926fa68m.jpg

 

o rany a ja go posadziłam przy tarasie... to będzie taaakie wielkie :roll: 8) :o :o :o musze koniecznie go przesadzić 8)

 

Piękny :D , a nie można go przycinać, żeby nie był taki rozłożysty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images31.fotosik.pl/289/f22b7472f6a82716med.jpg

Zmyliło mnie to zdjęcie myślałam że może bedziesz robic wodospad :oops:

Zauważyłam również że kupiłaś paproc-wspaniale by wyglądała przy oczku.A jeśli chodzi o te kaktusiki to nie trzeba ich wykopywac-one rosną między kamieniami-wrastają.Wygląda to naturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze w sprawie róż - jak się prowadzi pnące, żeby rosły coraz wyżej? One to wiedzą same z siebie :wink: :lol: ?

Tą żółtą zawsze przycinam tak na ok.180cm i widac że jest grubsza i taka gęstsza-służy jej to-ale swoje jeszcze dodatkowo w sezonie przyrośnie.

Mam jeszcze jedną z którą nic nie robię i wiesz co?Widac że jest żadsza ale za to bardzo wysoka.One mają to w krwi :D

 

Aha, wsadziłam nos :wink: w tę białą i nie pachnie niestety.

Jest taka piękna ta róża.Pamiętam podobna rosła u mojej babci i pewnie z sentymentu się podpytałam :wink:

Wogóle kiedyś te róże inaczej pachniały tak jakoś...................prawdziwiej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agiis - jaśmin można przycinać, ale na Twoim miejscu przesadziłabym w inny zakątek ogrodu.

 

 

Soniko - w przyszły weekend zamierzam zabrać się za budowę oczka. Formę dostałam w prezencie od mojego kochanego tatusia. Tak na oko to jest ona podobnej wielkości , jak Twoja. Szukam pomysłów na zagospodarowanie otoczenia wokół oczka. Z uwagą będę śledzić twoje poczyniania. :wink:

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zmyliło mnie to zdjęcie myślałam że może bedziesz robic wodospad :oops:

Zauważyłam również że kupiłaś paproc-wspaniale by wyglądała przy oczku.A jeśli chodzi o te kaktusiki to nie trzeba ich wykopywac-one rosną między kamieniami-wrastają.Wygląda to naturalnie.

 

 

Nie, na tych kamolach będę siadywać z małżem i mocząc nogi będziemy się oddawać kontemplacji :wink: :lol: .

 

Paproć robi w tej chwili za parawan dla clematisa, ale muszę ją przesadzić, bo chyba się męczy.

Mam trochę kamieni zdobytych przy kopaniu ugoru to mogę je wykorzystać dla roślinek :D .

A jakie to konkretnie kaktusiki, chyba nie takie jak się ma w domu?

 

Ta biała róża miała jeden kwiat i teraz cisza :( , myślisz Danusiu, że będzie jeszcze mieć w tym roku?

Róże pnące kwitną, ale chyba w górę nie rosną. Muszę obadać temat.

 

Z tym pachnieniem masz rację, u mnie żadna nie pachnie. Dobrze, że chociaż kwitną :wink: :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybyło nam trochę nowych roślinek :D

 

liliowce, z których jeden kwitnie:

 

http://images33.fotosik.pl/307/0374fc10982e2870med.jpg

 

http://images25.fotosik.pl/239/db5556396866dee2med.jpg

 

róża pnąca, tawułki i trawka:

 

http://images28.fotosik.pl/240/cdba3bd871f38e8emed.jpg

 

przy oczku nadal niebiesko:

 

http://images30.fotosik.pl/240/cf850203e372c922med.jpg

 

róże kwitną:

 

http://images34.fotosik.pl/307/94ee8261d2785626med.jpg

 

a pomidorków przybywa :o :

 

http://images32.fotosik.pl/307/0f1d87ac6de690fdmed.jpg

 

Odnośnie trawy to Hydrokompleks się nie sprawdza. Nawieźliśmy miesiąc temu i wychodzi na to, że trawa znowu głodna :roll: .

Nie wiem czym teraz spróbować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soniczko jeśli to są różyczki pierwszego sezonu to nie przejmuj się. Zobaczysz jak się dobrze ukorzenią to na przyszły rok bujną.Jak chcesz miec wysokie to nie przycinaj zbyt mocno(oczywiście pnące) ale kapuńko trzeba aby je dosilic-bedzie gęstsza.A śliczności biała napewno jeszcze zakwitnie-musi.

Kaktusiki postaram sie wkleic-to są takie ogrodowe.

Clematisowi podrzuc kore w te upały bedzie wdzieczny.

I co ja miałam jeszcze napisac?No patrz :o zapomniałam!Odezwię się jak sobie przypomnę(może to już ten wiek) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...