Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Było o domu, teraz o ogrodzie Soniki...


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki - kochane jesteście.

Dobrze, że ubiegły tydzień już się prawie skończył, bo gdyby nie forum to bym zapomniała, że nazywam się Sonika :wink: .

 

 

A teraz się pochwalę, że udało mi się wreszcie zamówić bibliotekę :D , tzn. zamówiłam na początku sierpnia :roll: i ma być gotowa w pierwszej połowie października :o .

Myślałam, że tym razem pójdzie szybciej, ale niestety nie :( . Nie wiem dlaczego tak to długo trwa, ale dobrze, że w ogóle będzie i że wreszcie wypakuję paczki, które niestety wciąż straszą po kątach.

 

Taka będzie:

 

 

http://images25.fotosik.pl/273/8528e9f84ba1277fmed.jpg

 

czyli w takim samym stylu jak jadalnia.

 

Miało być nowocześnie, a poszło w zupełnie odwrotnym kierunku :wink: .

 

No, ale jak się powiedziało A.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tylko mam strasznie mało czasu na cokolwiek, na ogród też.

Wszystko zarasta chwastami w przerażającym tempie :roll: .

 

Zakwitły wszystkie cztery, słabo widać :

 

http://images42.fotosik.pl/10/514c9bc1aec7e8cemed.jpg

 

Cyprys z kropkami :wink: :

 

http://images25.fotosik.pl/274/63c5c3b682a98690med.jpg

 

chyba to jest cyprys :-? :

 

http://images32.fotosik.pl/361/94849f267cbefed4med.jpg

 

Kwitną trawy:

 

http://images36.fotosik.pl/10/62b27fbcda627406med.jpg

 

nie wiem co się z nimi robi potem, ścina się na krótko?

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trawki ozdobne cieszą i zimą, nic sie z nimi nie robi, tylko wrażliwsze gatunki trzeba okryć. Zalicza sie do nich trawa pampasowa, nie wiem, czy ją tam masz u siebie :wink:

Jesienią należy okryć nasady wrażliwszych gatunków gałązkami sosny i pozostawić tak do początku wiosny. W marcu-kwietniu usuwa się przemarznięte, obumarłe liście, a pozostawia te które są zielone. Roślina łatwo odbija na nowo i zaczyna wypuszczać nowe pędy.

8) 8) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Soniczko jeszcze nie :) termin mam na 15 pażdziernika ale mało na forum bywam bo muszę leżeć żeby maleńka za szybko na świat nie wyskoczyła :roll: jeszcze dwa tygodnie i będzie bezpieczna wtedy mogę skakać :wink: oczywiście tyle na ile mi brzuch pozwoli :roll: :wink:

 

 

15. 10 to juz niedługo :D , dbaj o siebie i malutką i nie skacz za wiele, nawet jak będziesz mogła :wink: .

 

Krzewuszki, ani innych nadal nie mam, zostawiam sobie te przyjemności na przyszły rok.

Odezwij się znowu Monka, KONIECZNIE :D !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soniczko kupiłas krzewuszkę? U mnie jest bladoróżowa i ta ciemna. Ta ciemna zakwitła 2 raz w roku. Fajnie wygląda. Polecam.

 

Maylandziu, nie kupiłam.

Czasu nie mam na szukanie, a i wybór o tej porze roku jakiś słaby, ale na pewno kupię, bo bardzo mi się podoba.

Ta u sąsiada znowu kwitnie, albo wciąż :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Soniko , Witajcie dziewczyny.

 

Jesień zbliża się do nas wielkimi krokami i ja wracam po długiej nieobecności. Ostatnimi czasy nie wiem w co ręce włożyć. Nie mam czasu na nic ... praca dom szkoła przedszkole. Po powrocie do domu to komputer omijam szerokim łukiem, bo po ośmiu godzinach w pracy mam go serdecznie dość. Ale nie zapomniałam o moim ogródku. Przede wszystkim udało mi się uzbierać trochę kamieni do oczka. W weekend popstrykam trochę fotek... i zapraszam na na moją stronkę. Ponadto przesadzam to co kiedyś posadziłam.Koncepcja zmieniła sie... wiecie jak to jest. Mąż ma ze mnie ubaw :x po pachy, ale Wy mnie rozumiecie, prawda?

Pozdrawiam wszystkich :D

Alunek

 

Witaj Alunko, cieszę się, że znowu jesteś :D .

Myślałam, że się tak urlopujesz i urlopujesz bez końca :wink: .

Bardzo jestem ciekawa Twoich ogrodowych nowości, zaraz idę patrzeć.

 

ale Wy mnie rozumiecie, prawda?

 

Doskonale rozumiem.

Mnie koncepcja zmienia się co chwila, zwłaszcza w domu :wink: .

Pozdrawiam i nie znikaj znowu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soniko, przynosze na oslode.

 

Jak bedziesz w okolicy Piernikowego Miasta zapraszam na degustacje w realu.

 

Pozdrawiam

Magda

 

Dziękuję madzialenko :D i wcale nie jest wykluczone, że Cię kiedyś odwiedzę, bo bardzo mnie ciągnie w tamte strony.

Pozdrawiam serdecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc sonisiu.Codziennie u Ciebie bywam :D -choc nie zawsze coś napiszę ale zawsze zaglądam.

 

Cześć Danusiu :D

Baaaardzo się cieszę, że mnie odwiedzasz :D i dziękuję za komplementa.

 

Wpadła mi również w oko taka mała komoda obok stoi (nie wiem jak się nazywa) :oops: krzesełko????????

 

zaskoczyłaś mnie nie powiem, myślałam, że starocie tylko dla takich starszych pań jak ja :wink: .

 

Murarz nas tak zwodził obiecywał że już za chwilę no i d..........a.

 

Przykre to.

 

Człowiek się na coś nastawi, czeka, a potem wykonawca nawala

:( . Tak to już z nimi jest. Trzeba mieć naprawdę dużo szczęścia, żeby dobrze trafić.

Trzymam mocno kciuki, żebyś wreszcie ruszyła z budową.

Pozdrawiam serdecznie i dawaj znać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trawki ozdobne cieszą i zimą, nic sie z nimi nie robi, tylko wrażliwsze gatunki trzeba okryć. Zalicza sie do nich trawa pampasowa, nie wiem, czy ją tam masz u siebie :wink:

Jesienią należy okryć nasady wrażliwszych gatunków gałązkami sosny i pozostawić tak do początku wiosny. W marcu-kwietniu usuwa się przemarznięte, obumarłe liście, a pozostawia te które są zielone. Roślina łatwo odbija na nowo i zaczyna wypuszczać nowe pędy.

8) 8) 8)

 

Dzięki Aniu :D , myślałam, że Ty tylko w różach się specjalizujesz, a tu proszę :o .

Chyba muszę pilnie zacząć samodokształcanie, bo aż wstyd :oops: :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...